Mam na imię Aleksandra. Przez fakt, że jestem transpłciowa jestem ofiarą ogromnej dyskryminacji i hejtu ze strony ludzi nie mających wiedzy na temat trans płciowości, oraz ludzi, którzy szerzą fejki na temat tranzycji i osób transpłciowych zwłaszcza kobiet transpłciowych.
Do niedawna miałam inną zbiórkę na tym portalu, ale z powodu hejtu i gróźb pod tamtą zbiórką na moim koncie na FB i Mastodont miałam mocne załamanie nerwowe i usunęłam zbiórkę oraz konta na FB i Mastodont.
Po tym wszystkim byłam przekonana, że mogę liczyć już tylko na siebie, ale po szczerej rozmowie z dobrą znajomą, która uświadomiła mi, żeby nie przejmować się zrytymi ludźmi oraz dalej walczyć o siebie oraz wznowić zbiórkę.
Mimo to nie jest łatwo prosić o pomoc, muszę jednak wyciągnąć rękę po nią. Przez ostracyzm i nietolerancję niektórych ludzi nie mogę znaleźć pracy. Utrudnia mi to bardzo samodzielne zbieranie pieniędzy na operacje tak drogie, jak wagino plastyka czy inne operacje mające na celu zmniejszyć odczuwaną przeze mnie dysforii, obecnie jest to poza moim zasięgiem.
Od kiedy zaczęłam tranzycie Medyczną, polepszyło się moje samopoczucie i zaczęłam w końcu żyć. Sama terapia, mimo że ratuje życie, nie jest bez wad. Większość leków jest bezpieczna i poprawia mój stan psychiczny i fizyczny.
Problemem są jednak blokery hormonów. To bardzo szkodliwe leki. Jednym z możliwych skutków ubocznych ich stosowania jest martwica wątroby lub nowotwór opon mózgowych. Mimo tego jestem zmuszona je na razie przyjmować. Bardzo staram się nie zamartwiać rodziny i stanowić dla nich obciążenia, ale przeraża mnie perspektywa skutków ubocznych blokerów testosteronu.
Jedynym sposobem, żebym mogła przestać przyjmować blokery jest wykonanie skomplikowanej operacji korekcyjnej. Powinno się ją wykonać w klinice, w której często przeprowadza się takie operacje.
Jednak w związku z tym, że takich klinik jest na świecie bardzo mało, koszt operacji jest astronomiczny – 45 tys. złotych. Jedna z takich klinik znajduje się w Polsce, ale do wszystkiego trzeba doliczyć koszt transportu, pobytu na miejscu i rekonwalescencji (która jest długa). Niemożliwość pracy na pełen etat, a do tego koszty leczenia, codziennego utrzymania sprawiają, że uzbieranie tej kwoty staje się nierealne.
Będę zawsze niezmiernie wdzięczna za każdą formę wsparcia, bez wyjątku. Od nikogo niczego nie wymagam, jedynie pokornie proszę o pomoc.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: