Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi

375 424 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 250 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Witajcie!

Nazywam się Olinek Jóźwicki. Już w 12 tygodniu ciąży, kiedy byłem Małą Fasolką w brzuszku Mamusi, stwierdzono u mnie rozległą wadę układu moczowego. 

W czasie ciąży przeszedłem aż 7 zabiegów wewnątrzmacicznych, które miały na celu uratować funkcję moich nereczek. W skutek komplikacji, urodziłem się w stanie ciężkim w 27 tygodniu ciąży. Po porodzie stwierdzono wylewy 2 i 3 stopnia do mózgu, niedotlenienie, dysplazję oskrzelowo płucną, retinopatię, niedojrzałość układu pokarmowego i nerwowego, skomplikowaną wadę układu moczowego i wiele wiele innych. 

Po 113 dniach, wielu narkozach i kilku zabiegach wyszedłem do domku. Jednak wciąż walczę o zdrowie i sprawność. 

Obecnie największym moim wrogiem jest 4 kończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że mam już 4 lata, nie siedzę samodzielnie, nie raczkuję, nie chodzę. Nikt nie zna przyszłości, ale możliwe że ciężko pracując uda mi się być samodzielnym, a może nawet stanąć na własnych nóżkach? Marzę o tym.

Jednak, by móc walczyć o zdrówko muszę codziennie ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebny też mi jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mi w osiąganiu sprawności. 

Dodatkowo regularnie muszę odwiedzać neurologa, nefrologa, urologa, logopedę, pulmonologa, kardiologa, okulistę, ortopedę, alergologa i gastrologa. 


Na co chcę przeznaczyć zebraną sumę?

- obecnie zbieram pieniądze na wózek specjalistyczny - kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa wielokrotnie nasze możliwości. A wózek jest mi niezbędny, bym mógł opuszczać mury domu (dzięki środkom zebranym na www.pomagam.pl/olinekjozwicki wózek już został zakupiony - dziękujemy!!!!)

- na nowe ortezy - stare są już znacznie za małe i zaczynają mi szkodzić zamiast pomagać (muszę je zmieniać co kilka miesięcy....).

- na rehabilitację (oprócz stałej terapii planuję aż 12 turnusów rehabilitacyjnych w 2020 roku) - obecnie uczęszczam na kilka godzin w tygodniu terapii funkcjonalnej, na terapię ręki, terapię SI, do psychologa i specjalisty od ACC oraz do neurologopedy. Niebawem czeka mnie również rozpoczęcie terapii wzroku. 


- na wizyty lekarskie

- na badania

- na leki (ich miesięczny koszt to około 2tys.złotych)


Będę niezmiernie wdzięczny za każdy przekazany grosik i udostępnienie informacji o zbiórce. Odpłacę się szerokim uśmiechem a w przyszłości pokażę, że dzięki  Waszemu wsparciu, a moim ciężkim ćwiczeniom wiele osiągnąłem.


Z góry dziękuję w imieniu własnym oraz Rodziców!

Olinek


P.S. Do śledzenia moich losów zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/OlinekJozwicki/

oraz na aukcję www.facebook.com/groups/dlaolinka


UWAGA!


Zbiórka trwa juz 3 lata. Dlatego suma na pasku wydaje się być Imponująca. I taka jest! Ale miesięczny koszt rehabilitacji, leków, sprzętu, wizyt lekarskich waha się od 8-16 tys złotych. Łatwo więc policzyć, że wszystkie pieniądze ze zbiorki zostały już w tym czasie wydane na rehabilitację, wozki, pionizatory, ortezy, leki i badania... Także kwota na zbiorce nie pokazuje faktycznego stanu konta a jedynie ile dzieki Państwu, od początku trwania zbiorki, udalo sie nam zebrać pieniedzy 🧡💜💚❤️💛


Raz jeszcze wszystkim darczyńcom dziękujemy! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Jóźwicka - awatar

  Agnieszka Jóźwicka

  16.01.21
  16.01.21

  Za nami ciężki 2020 rok. Olinek po wiosennym lockdownie, między innymi z braku rehabilitacji na najwyższym poziomie, osiągnął stan podwichnięcia bioderek. Aby uniknąć bolesnej i kosztownej operacji musi bardzo uważać na pozycjonowanie, spać w specjalistycznej ortezie biodrowej, intensywnie być pionizowany i dużo ćwiczyć pod okiem najlepszych specjalistów. Czy uda się uniknąć najgorszego? Czas pokaże. Tym czasem wszystkie ręce na pokład! Przed nami 13 turnusów fizjoterapeutycznych, intensywna terapia funkcjonalna, terapia ręki, wzroku, SI, praca z neurologopedą i psychologiem. Przed nami też ogrom zaległych, prywatnych wizyt lekarskich - odwołanych przez pandemię. Oczywiście jak co roku będzie zakup ortez, kombinezonów i innych niezbednych sprzętów. No i leki... Według szacunków najbliższy rok przyniesie wydatki rzędu 150 tysięcy złotych. I to jest wersja optymistyczna. Gorsza? Chyba wolimy nie myśleć. Są też pozytywy. Dzięki Państwa wsparciu Olinek miał szansę uczęszczać do najlepszych neurologopedow w kraju. Spełniliśmy tym samym nasze największe marzenie - Olinek zaczął mówić!!! Wymaga jeszcze ogromnej pracy, by ta mowa była bardziej czysta i płynna. Ale i tak jesteśmy najszczęśliwsi na świecie. A to również dzięki Wam!!! Dziękujemy za wsparcie. Za udział w aukcjach i za dobrowolne darowizny. Jesteście niesamowici. A Olek to prawdziwy szczęściarz, że ma wokół siebie tak cudownych ludzi!!! Jeśli ktoś z Państwa chciałby przekazać 1% podatku na Olinka, będziemy przewdzieczni. W ubiegłym roku niestety nie udało nam się zgromadzić środków 1% które ze spokojem pozwoliłby nam patrzeć na najbliższe miesiące. A przecież terapia to szansa dla Olka na w miarę samodzielne życie. Nie ma dla nas nic ważniejszego...! Aby przekazać 1% należy Wformularzu PIT wpisac numer: KRS 0000037904 W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podac: 32279 Jóźwicki Aleksander I tyle 🙏 Będziemy bardzo wdzięczni jeśli będziecie pamiętać o Olinku wypełniając PIT. A jeśli macie możliwość wspomnieć o Nim bliskim i dalszym - byłoby rewelacyjnie. Z chęcią wyślemy ulotki czy inne niezbędne do promocji materiały. Wszystkiego co Najlepsze w 2021 roku!!!

  Zdjęcie aktualizacji 61 640

Komentarze


 • Iza Marysia Grabarczyk - awatar

  Iza Marysia Grabarczyk

  10.09.21
  10.09.21

  Za kremik z aukcji :)

 • Renata Broncel - awatar

  Renata Broncel

  09.09.21
  09.09.21

  Zdrowia życzę :-)

 • Blanka - awatar

  Blanka

  04.09.21
  04.09.21

  Aukcja. Super Kremik na fejsik :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.09.21
  01.09.21

  Życzę dużo zdrowia

 • Ksefir - awatar

  Ksefir

  27.08.21
  27.08.21

  Aukcja - książka PZanussiego z autografem i latarka z obrazkami kosmicznymi

375 424 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 250 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 250

Dominika Kubicka - awatar
Dominika Kubicka
65
Bartek - awatar
Bartek
1
Edyta Ogłaza - awatar
Edyta Ogłaza
110
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Kacper Bartoszewicz - awatar
Kacper Bartoszewicz
230
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3 000
Iza Uroda - awatar
Iza Uroda
70

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij