Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi!

Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi! - zdjęcie główne

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi!

182 595 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 747 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Witajcie!

Nazywam się Olinek Jóźwicki. Już w 12 tygodniu ciąży, kiedy byłem Małą Fasolką w brzuszku Mamusi, stwierdzono u mnie rozległą wadę układu moczowego. 

W czasie ciąży przeszedłem aż 7 zabiegów wewnątrzmacicznych, które miały na celu uratować funkcję moich nereczek. W skutek komplikacji, urodziłem się w stanie ciężkim w 27 tygodniu ciąży. Po porodzie stwierdzono wylewy 2 i 3 stopnia do mózgu, niedotlenienie, dysplazję oskrzelowo płucną, retinopatię, niedojrzałość układu pokarmowego i nerwowego, skomplikowaną wadę układu moczowego i wiele wiele innych. 

Po 113 dniach, wielu narkozach i kilku zabiegach wyszedłem do domku. Jednak wciąż walczę o zdrowie i sprawność. 

Obecnie największym moim wrogiem jest 4 kończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że mam już 2,5 roku nie pełzam, nie raczkuję, nie chodzę. Nikt nie zna przyszłości, ale możliwe że ciężko pracując uda mi się być samodzielnym, a może nawet stanąć na własnych nóżkach? Marzę o tym.

Jednak, by móc walczyć o zdrówko muszę codziennie ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebny też mi jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mi w osiąganiu sprawności. 

Dodatkowo regularnie muszę odwiedzać neurologa, nefrologa, urologa, logopedę, pulmonologa, kardiologa, okulistę, ortopedę, alergologa i gastrologa. 


Na co chcę przeznaczyć zebraną sumę?

- obecnie zbieram pieniądze na wózek specjalistyczny - kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa wielokrotnie nasze możliwości. A wózek jest mi niezbędny, bym mógł opuszczać mury domu (dzięki środkom zebranym na www.pomagam.pl/olinekjozwicki wózek już został zakupiony - dziękujemy!!!!)

- na nowe ortezy - stare są już znacznie za małe i zaczynają mi szkodzić zamiast pomagać (muszę je zmieniać co kilka miesięcy....).

- na kombinezon - również wyrosłem ze starego...a bez kombinezonu jestem jak źdźbło na wietrze... nie mogę się utrzymać . Obecnie pojawiła się potrzeba kupienia kombinezonu jeszcze droższego - THERATOGS)

- na rehabilitację (oprócz stałej terapii planuję aż 3-4 turnusy rehabilitacyjne w 2018 roku) - obecnie uczęszczam na kilka godzin w tygodniu terapii funkcjonalnej, na terapię ręki, do psychologa i specjalisty od ACC oraz do neurologopedy. Niebawem czeka mnie również rozpoczęcie terapii SI.

- na pionizator - mój obecny pionizator nie jest już wystarczający... nie można nim odwodzić nóżek i przestaje spełniać swoje zadanie. Nowy pionizator to koszt 12 tysęcy złotych.

- na wizyty lekarskie

- na badania

- na leki


Będę niezmiernie wdzięczny za każdy przekazany grosik i udostępnienie informacji o zbiórce. Odpłacę się szerokim uśmiechem a w przyszłości pokażę, że dzięki  Waszemu wsparciu, a moim ciężkim ćwiczeniom wiele osiągnąłem.


Z góry dziękuję w imieniu własnym oraz Rodziców!

Olinek


P.S. Do śledzenia moich losów zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/OlinekJozwicki/

oraz na aukcję www.facebook.com/groups/dlaolinka


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Agnieszka Jóźwicka - awatar

  Agnieszka Jóźwicka

  04.11.19
  04.11.19

  Kochani, garść wiadomości. Przede wszystkim dziękujemy za wszystkie wpłaty.I te wynikające z licytacji #dlaolinka i te niezwiązane z aukcją. I te małe i te duże. Uwierzcie, nawet drobna złotówka to dla Olinka bardzo dużo! Obecnie nastąpił u Olinka ogromny wzrost. Za tym idzie osłabienie formy(wymaga więcej terapii)i zakup większego sprzętu. Dzięki Waszej pomocy byliśmy w stanie opłacić turnusy jakie Olinek przez 2 lata odbywał oraz część sprzętu.Przed nami kolejne wyzwania: zakup nowej kamizelki, kupno wózka aktywnego, odbiór i zapłata za pionizator a także kolejne siedzisko. Suma tych sprzętów to prawie 50 tysięcy złotych. Do tego dochodzi regularna terapia oraz drogie leki...Przyznacie, jest tego sporo... Kwota zbiórki która jest imponująca to suma zebranych pieniędzy przez 2 lata. One na bieżąco 'pracują' więc de facto obecnie pieniędzy mamy znacznie mniej. A wydatków coraz więcej. Nisko się kłaniamy każdemu darczyńcy. Dzięki Wam mamy siłę do dalszej walki! Jesteście wspaniali!

  Zdjęcie aktualności 39 388

Komentarze


 • Małgorzata Norek - awatar

  Małgorzata Norek

  17.11.19
  17.11.19

  okulary od DG- zdrówka :)

 • Angelika Wlodarczyk - awatar

  Angelika Wlodarczyk

  12.11.19
  12.11.19

  Buziaki Olus :*

 • Barbara Przywitowska - awatar

  Barbara Przywitowska

  19.10.19
  19.10.19

  Dużo zdrówka dla Ciebie Olinku

 • Gosia - awatar

  Gosia

  13.10.19
  13.10.19

  Próba przed koncertem w Poznaniu

 • Angelika W. - awatar

  Angelika W.

  08.08.19
  08.08.19

  buziaki Olinku :*

182 595 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 747 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 747

gosiajask - awatar
gosiajask
20
Barbara Baczynska - awatar
Barbara Baczynska
150
Katrin Kalt - awatar
Katrin Kalt
80
Lor Ka - awatar
Lor Ka
20
Kocham Olinka_ Agnieszka W. - awatar
Kocham Olinka_ Agnieszka W.
100
Małgorzata Norek - awatar
Małgorzata Norek
225
Rafal W. - awatar
Rafal W.
90
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paulina Jaworska - awatar
Paulina Jaworska
850
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij