Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi

Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi

233 626 zł z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 262 osoby
Wpłać teraz
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Witajcie!

Nazywam się Olinek Jóźwicki. Już w 12 tygodniu ciąży, kiedy byłem Małą Fasolką w brzuszku Mamusi, stwierdzono u mnie rozległą wadę układu moczowego. 

W czasie ciąży przeszedłem aż 7 zabiegów wewnątrzmacicznych, które miały na celu uratować funkcję moich nereczek. W skutek komplikacji, urodziłem się w stanie ciężkim w 27 tygodniu ciąży. Po porodzie stwierdzono wylewy 2 i 3 stopnia do mózgu, niedotlenienie, dysplazję oskrzelowo płucną, retinopatię, niedojrzałość układu pokarmowego i nerwowego, skomplikowaną wadę układu moczowego i wiele wiele innych. 

Po 113 dniach, wielu narkozach i kilku zabiegach wyszedłem do domku. Jednak wciąż walczę o zdrowie i sprawność. 

Obecnie największym moim wrogiem jest 4 kończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że mam już 4 lata, nie siedzę samodzielnie, nie raczkuję, nie chodzę. Nikt nie zna przyszłości, ale możliwe że ciężko pracując uda mi się być samodzielnym, a może nawet stanąć na własnych nóżkach? Marzę o tym.

Jednak, by móc walczyć o zdrówko muszę codziennie ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebny też mi jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mi w osiąganiu sprawności. 

Dodatkowo regularnie muszę odwiedzać neurologa, nefrologa, urologa, logopedę, pulmonologa, kardiologa, okulistę, ortopedę, alergologa i gastrologa. 


Na co chcę przeznaczyć zebraną sumę?

- obecnie zbieram pieniądze na wózek specjalistyczny - kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa wielokrotnie nasze możliwości. A wózek jest mi niezbędny, bym mógł opuszczać mury domu (dzięki środkom zebranym na www.pomagam.pl/olinekjozwicki wózek już został zakupiony - dziękujemy!!!!)

- na nowe ortezy - stare są już znacznie za małe i zaczynają mi szkodzić zamiast pomagać (muszę je zmieniać co kilka miesięcy....).

- na rehabilitację (oprócz stałej terapii planuję aż 3-4 turnusy rehabilitacyjne w 2018 roku) - obecnie uczęszczam na kilka godzin w tygodniu terapii funkcjonalnej, na terapię ręki, do psychologa i specjalisty od ACC oraz do neurologopedy. Niebawem czeka mnie również rozpoczęcie terapii SI.


- na wizyty lekarskie

- na badania

- na leki (ich miesięczny koszt to około 2tys.złotych)


Będę niezmiernie wdzięczny za każdy przekazany grosik i udostępnienie informacji o zbiórce. Odpłacę się szerokim uśmiechem a w przyszłości pokażę, że dzięki  Waszemu wsparciu, a moim ciężkim ćwiczeniom wiele osiągnąłem.


Z góry dziękuję w imieniu własnym oraz Rodziców!

Olinek


P.S. Do śledzenia moich losów zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/OlinekJozwicki/

oraz na aukcję www.facebook.com/groups/dlaolinka


UWAGA!


Zbiórka trwa juz 3 lata. Dlatego suma na pasku wydaje się być Imponująca. I taka jest! Ale miesięczny koszt rehabilitacji, leków, sprzętu, wizyt lekarskich waha się od 8-16 tys złotych. Łatwo więc policzyć, że wszystkie pieniądze ze zbiorki zostały już w tym czasie wydane na rehabilitację, wozki, pionizatory, ortezy, leki i badania... Także kwota na zbiorce nie pokazuje faktycznego stanu konta a jedynie ile dzieki Państwu, od początku trwania zbiorki, udalo sie nam zebrać pieniedzy 🧡💜💚❤️💛


Raz jeszcze wszystkim darczyńcom dziękujemy! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Jóźwicka - awatar

  Agnieszka Jóźwicka

  26.09.20
  26.09.20

  Przed nami kolejne wydatki. Tylko w tym miesiącu musieliśmy zamówić nowy kombinezon SPIO (ze starego Olinek wyrósł), nowe siedzisko do prawidłowej pozycji w domu, pasy odwodzące do wózka aktywnego oraz krzesło KIDOO. Do sprzętów trzeba doliczyć 3 tygodnie fizjoterapii, psychologa, neurologopedę, tygodniowy intensywny turnus terapii funkcjonalnej, leki dla Olinka oraz specjalne leki ściągnięte z Włoch, które chronią nerki Olinka. W sumie wrzesień zamykamy wydatkiem : 18.950 zł... Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają i nieśmiało prosimy o jeszcze. Każda złotówka to szansa Olka na samodzielność. Pamiętajcie, 3 lata temu kiedy zakładaliśmy te zbiórkę Olus nie siedział w zadnej pozycji, ledwo ruszał rączkami, nie chodził, nie mówił, jadl tylko z butelki. I niewiele wskazywało na to, by miało to się kiedyś zmienić. Dziś, właśnie dzieki Waszej pomocy siedzi w pozycji z podparciem nóg, uczy się chodzić przy balkoniku, je za dwóch, a to co nas najbardziej cieszy - mówi!!! Gdyby nie jego i terapeutów ciężka praca, byłby w znacznie gorszym stanie niż jest. Ale ta praca nie byłaby możliwa gdyby nie Wasze dobre serduszka!!! Dziękujemy za każdą wplatę, udostępnienie zbiorki czy przekazanie znajomym informacji o Olinku. Jesteście wielcy 💚💚💚 A my dołączamy zdjecie Olinka z ostatniego turnusu. I prezentujemy ile może działać droga, lecz świetna terapia. Co za postawa, co za pozycja!

  Zdjęcie aktualizacji 55 731

Komentarze


 • Małgosia Norek praziomek + przesyłka - awatar

  Małgosia Norek praziomek + przesyłka

  14.08.20
  14.08.20

  Praziomek +przesyłka 😉

 • Dominika_C. - awatar

  Dominika_C.

  24.06.20
  24.06.20

  Dominika C._Urodzinowa pocztówka Korteza

 • Iwona Podlasek - awatar

  Iwona Podlasek

  24.06.20
  24.06.20

  Wszystkiego dobrego, Olinku, ćwicz dzielnie :)

 • LorKa - awatar

  LorKa

  24.06.20
  24.06.20

  Urodzinowa Pocztówka Kortez- LorKa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.06.20
  16.06.20

  Płyta Korteza CD Sold out 2019-20- aukcja

233 626 zł z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 262 osoby
Wpłać teraz
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 262

Jola Grabowska - awatar
Jola Grabowska
100
Maria Dąbrowska - awatar
Maria Dąbrowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
851
Barbara Baczynska - awatar
Barbara Baczynska
160
Mariola Mariola - awatar
Mariola Mariola
110
Agnieszka W. - awatar
Agnieszka W.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
110
Katarzyna - awatar
Katarzyna
120

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij