Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi

481 055 zł  z 700 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 119 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

UWAGA! 


Zbiórka trwa już ponad 4 lata. Kwota, jaką widzicie na pasku, jest imponująca. Jednak to nie są pieniądze, które realnie Olinek ma na swoim koncie i nimi dysponujemy. To środki jako dzięki wspaniałym ludziom, udało nam się zebrać przez te wszystkie lata, a które już zostały wydane: na rehabilitację, sprzęty terapeutyczne, leki czy wizyty lekarskie. 


Dlatego, niech Was nie zwiedzie poczucie, że 'Olinek ma już dużo środków i jest zabezpieczny na najbliższe kilka lat'. To by było zbyt piękne. 


Każda wpłata, każda złotówka, każde udostępnienie zbiórki jest na wagę złota. I za każdą pomoc dziękujemy. Dzięki Wam Olinek jest na tym pozionie funkcjonowania, na jakim jest. Wbrew diagnozom... 


❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


Witajcie!

Nazywam się Olinek Jóźwicki. Już w 12 tygodniu ciąży, kiedy byłem Małą Fasolką w brzuszku Mamusi, stwierdzono u mnie rozległą wadę układu moczowego. 

W czasie ciąży przeszedłem aż 7 zabiegów wewnątrzmacicznych, które miały na celu uratować funkcję moich nereczek. W skutek komplikacji, urodziłem się w stanie ciężkim w 27 tygodniu ciąży. Po porodzie stwierdzono wylewy 2 i 3 stopnia do mózgu, niedotlenienie, dysplazję oskrzelowo płucną, retinopatię, niedojrzałość układu pokarmowego i nerwowego, skomplikowaną wadę układu moczowego i wiele wiele innych. 

Po 113 dniach, wielu narkozach i kilku zabiegach wyszedłem do domku. Jednak wciąż walczę o zdrowie i sprawność. 

Obecnie największym moim wrogiem jest 4 kończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że mam już 6 lat, nie siedzę samodzielnie, nie stoję, nie chodzę. Nikt nie zna przyszłości, ale możliwe że ciężko pracując uda mi się być samodzielnym, a może nawet stanąć na własnych nóżkach? Marzę o tym.

Jednak, by móc walczyć o zdrówko muszę codziennie ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebny też mi jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mi w osiąganiu sprawności. 

Dodatkowo regularnie muszę odwiedzać neurologa, nefrologa, urologa, logopedę, pulmonologa, kardiologa, okulistę, ortopedę, alergologa i gastrologa. 


Na co chcę przeznaczyć zebraną sumę?

- obecnie zbieram pieniądze na wózek specjalistyczny - kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa wielokrotnie nasze możliwości. A wózek jest mi niezbędny, bym mógł opuszczać mury domu (dzięki środkom zebranym na www.pomagam.pl/olinekjozwicki wózek już został zakupiony - dziękujemy!!!!)

- na nowe ortezy - stare są już znacznie za małe i zaczynają mi szkodzić zamiast pomagać (muszę je zmieniać co kilka miesięcy....).

- na rehabilitację (oprócz stałej terapii planuję aż 12 turnusów rehabilitacyjnych w 2020 roku) - obecnie uczęszczam na kilka godzin w tygodniu terapii funkcjonalnej, na terapię ręki, terapię SI, do psychologa i specjalisty od ACC oraz do neurologopedy. Niebawem czeka mnie również rozpoczęcie terapii wzroku. 


- na wizyty lekarskie

- na badania

- na leki (ich miesięczny koszt to około 2tys.złotych)


Będę niezmiernie wdzięczny za każdy przekazany grosik i udostępnienie informacji o zbiórce. Odpłacę się szerokim uśmiechem a w przyszłości pokażę, że dzięki  Waszemu wsparciu, a moim ciężkim ćwiczeniom wiele osiągnąłem.


Z góry dziękuję w imieniu własnym oraz Rodziców!

Olinek


P.S. Do śledzenia moich losów zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/OlinekJozwicki/

oraz na aukcję www.facebook.com/groups/dlaolinka


Raz jeszcze wszystkim darczyńcom dziękujemy! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Jóźwicka - awatar

  Agnieszka Jóźwicka

  02.06.2022
  02.06.2022

  🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

  To już 6 lat. Choć pamiętam jakby to było kilka tygodni temu...

  🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

  Miał się urodzić za trzy miesiące. Przed nami było kupowanie wyprawki, szkoła rodzenia, wybór szpitala.

  Nie zdążyliśmy.

  Kocyki, które upatrzyłam sobie w LaMillou musiały zostać zastąpione małourodziwymi ze szpitalnego sklepiku. Śliczne ubranka, które oglądałam od wielu miesięcy zastąpiły czapeczki dla lalki. Szpital sam się wybrał, bo tam zastał mnie poród. A szkoła rodzenia? Szkołę rodzenia, a w zasadzie życia, przeszłam w tempie przyśpieszonym. Żadne tam wdechy i wydechy. Do 20:00 wmawiano mi, że to nie poród. O 21:13 Olinek był już na świecie. A ja z poziomem wiedzy o opiece nad noworodkiem - zerowym. No przecież miałam na to jeszcze tyyyyyle tygodni.

  To było ciężkie sześć lat. Pierwsze dwa praktycznie non stop w szpitalu. Bolesne badania. Przykre diagnozy. I morze niepewności.

  I ta niepewność jest do dzisiaj. Dalej nikt nie wie jak Olinek będzie funkcjonował w przyszłości. Kiedy był mały każdy nam powtarzał, że to co się wypracuje rehabilitacją do 6 roku życia, to to co będzie się potrafić w przyszłości. No i jest ta magiczna szóstka. A ja wciąż wierzę, że to jeszcze nie maksimum Olinkowych możliwości. Że jeszcze nam wszystkim pokaże.

  Czego dziś Mu życzę?

  🎈Zdrowia!!!! Bo sześć lat temu przekonałam się, że to nie puste słowa, a najważniejsza rzecz w życiu

  🎈Cudownych ludzi dookoła! Bo świat bywa okrutny, a osoby z niepełnosprawnością wciąż są dyskryminowane

  🎈Szczęścia! Czymkolwiek ono dla Olinka jest i będzie. Marzę, by był szczęśliwy. Sam czy z kimś. Na nogach czy na wózku. W tej czy innej części świata. Po prostu zadowolenia z tego Nieoczywistego życia.

  To było hardcorowe 6 lat. Ale nie zamieniłabym ich za nic na spokojne, radosne, dostatnie życie bez Niego. Nigdy!!!!

  Dziękuję, że mam zaszczyt być Mamą tego bohatera!

  I dziękuję Państwu za to, że Olinek ma szansę być w tym miejscu w którym jest. Bez Waszego wsparcia nie byłoby to możliwe....
  Dziękuję!!!!!

  Mama Olinka

  Zdjęcie aktualizacji 95 892

Komentarze


 • Ania - awatar

  Ania

  25.03.2023
  25.03.2023

  Za talerzyk na jajka :) Zdrówka! :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2023
  14.03.2023

  ❤️

 • Krysia Wasilewska - awatar

  Krysia Wasilewska

  20.01.2023
  20.01.2023

  Krysia Wasilewska (Statystycznie rzecz biorąc i Cmentarz w Pradze)

 • Katrin Kalt - awatar

  Katrin Kalt

  21.12.2022
  21.12.2022

  Olek stawaj dzielnie na nóżki!

 • Kuba Czarnacki - awatar

  Kuba Czarnacki

  12.12.2022
  12.12.2022

  Trzymaj się maluchu, wysyłam ci dużo pozytywnych wibracji, napewno wyzdrowiejesz!

481 055 zł  z 700 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 119 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 119

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Sebastian Opaliński - awatar
Sebastian Opaliński
80
Gra Swip’sheep - awatar
Gra Swip’sheep
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota Jaros - awatar
Dorota Jaros
60
Krysia Wasilewska - awatar
Krysia Wasilewska
50
Katarzyna Zientara - awatar
Katarzyna Zientara
70
Edyta Kochanowska - awatar
Edyta Kochanowska
45
Sesja - awatar
Sesja
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij