Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy Walecznemu Olinkowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Walecznemu Olinkowi

493 268 zł  z 700 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

UWAGA! 


Zbiórka trwa już ponad 4 lata. Kwota, jaką widzicie na pasku, jest imponująca. Jednak to nie są pieniądze, które realnie Olinek ma na swoim koncie i nimi dysponujemy. To środki jako dzięki wspaniałym ludziom, udało nam się zebrać przez te wszystkie lata, a które już zostały wydane: na rehabilitację, sprzęty terapeutyczne, leki czy wizyty lekarskie. 


Dlatego, niech Was nie zwiedzie poczucie, że 'Olinek ma już dużo środków i jest zabezpieczny na najbliższe kilka lat'. To by było zbyt piękne. 


Każda wpłata, każda złotówka, każde udostępnienie zbiórki jest na wagę złota. I za każdą pomoc dziękujemy. Dzięki Wam Olinek jest na tym pozionie funkcjonowania, na jakim jest. Wbrew diagnozom... 


❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


Witajcie!

Nazywam się Olinek Jóźwicki. Już w 12 tygodniu ciąży, kiedy byłem Małą Fasolką w brzuszku Mamusi, stwierdzono u mnie rozległą wadę układu moczowego. 

W czasie ciąży przeszedłem aż 7 zabiegów wewnątrzmacicznych, które miały na celu uratować funkcję moich nereczek. W skutek komplikacji, urodziłem się w stanie ciężkim w 27 tygodniu ciąży. Po porodzie stwierdzono wylewy 2 i 3 stopnia do mózgu, niedotlenienie, dysplazję oskrzelowo płucną, retinopatię, niedojrzałość układu pokarmowego i nerwowego, skomplikowaną wadę układu moczowego i wiele wiele innych. 

Po 113 dniach, wielu narkozach i kilku zabiegach wyszedłem do domku. Jednak wciąż walczę o zdrowie i sprawność. 

Obecnie największym moim wrogiem jest 4 kończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że mam już 6 lat, nie siedzę samodzielnie, nie stoję, nie chodzę. Nikt nie zna przyszłości, ale możliwe że ciężko pracując uda mi się być samodzielnym, a może nawet stanąć na własnych nóżkach? Marzę o tym.

Jednak, by móc walczyć o zdrówko muszę codziennie ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebny też mi jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mi w osiąganiu sprawności. 

Dodatkowo regularnie muszę odwiedzać neurologa, nefrologa, urologa, logopedę, pulmonologa, kardiologa, okulistę, ortopedę, alergologa i gastrologa. 


Na co chcę przeznaczyć zebraną sumę?

- obecnie zbieram pieniądze na wózek specjalistyczny - kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa wielokrotnie nasze możliwości. A wózek jest mi niezbędny, bym mógł opuszczać mury domu (dzięki środkom zebranym na www.pomagam.pl/olinekjozwicki wózek już został zakupiony - dziękujemy!!!!)

- na nowe ortezy - stare są już znacznie za małe i zaczynają mi szkodzić zamiast pomagać (muszę je zmieniać co kilka miesięcy....).

- na rehabilitację (oprócz stałej terapii planuję aż 12 turnusów rehabilitacyjnych w 2020 roku) - obecnie uczęszczam na kilka godzin w tygodniu terapii funkcjonalnej, na terapię ręki, terapię SI, do psychologa i specjalisty od ACC oraz do neurologopedy. Niebawem czeka mnie również rozpoczęcie terapii wzroku. 


- na wizyty lekarskie

- na badania

- na leki (ich miesięczny koszt to około 2tys.złotych)


Będę niezmiernie wdzięczny za każdy przekazany grosik i udostępnienie informacji o zbiórce. Odpłacę się szerokim uśmiechem a w przyszłości pokażę, że dzięki  Waszemu wsparciu, a moim ciężkim ćwiczeniom wiele osiągnąłem.


Z góry dziękuję w imieniu własnym oraz Rodziców!

Olinek


P.S. Do śledzenia moich losów zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/OlinekJozwicki/

oraz na aukcję www.facebook.com/groups/dlaolinka


Raz jeszcze wszystkim darczyńcom dziękujemy! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Jóźwicka - awatar

  Agnieszka Jóźwicka

  02.06.2022
  02.06.2022

  🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

  To już 6 lat. Choć pamiętam jakby to było kilka tygodni temu...

  🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

  Miał się urodzić za trzy miesiące. Przed nami było kupowanie wyprawki, szkoła rodzenia, wybór szpitala.

  Nie zdążyliśmy.

  Kocyki, które upatrzyłam sobie w LaMillou musiały zostać zastąpione małourodziwymi ze szpitalnego sklepiku. Śliczne ubranka, które oglądałam od wielu miesięcy zastąpiły czapeczki dla lalki. Szpital sam się wybrał, bo tam zastał mnie poród. A szkoła rodzenia? Szkołę rodzenia, a w zasadzie życia, przeszłam w tempie przyśpieszonym. Żadne tam wdechy i wydechy. Do 20:00 wmawiano mi, że to nie poród. O 21:13 Olinek był już na świecie. A ja z poziomem wiedzy o opiece nad noworodkiem - zerowym. No przecież miałam na to jeszcze tyyyyyle tygodni.

  To było ciężkie sześć lat. Pierwsze dwa praktycznie non stop w szpitalu. Bolesne badania. Przykre diagnozy. I morze niepewności.

  I ta niepewność jest do dzisiaj. Dalej nikt nie wie jak Olinek będzie funkcjonował w przyszłości. Kiedy był mały każdy nam powtarzał, że to co się wypracuje rehabilitacją do 6 roku życia, to to co będzie się potrafić w przyszłości. No i jest ta magiczna szóstka. A ja wciąż wierzę, że to jeszcze nie maksimum Olinkowych możliwości. Że jeszcze nam wszystkim pokaże.

  Czego dziś Mu życzę?

  🎈Zdrowia!!!! Bo sześć lat temu przekonałam się, że to nie puste słowa, a najważniejsza rzecz w życiu

  🎈Cudownych ludzi dookoła! Bo świat bywa okrutny, a osoby z niepełnosprawnością wciąż są dyskryminowane

  🎈Szczęścia! Czymkolwiek ono dla Olinka jest i będzie. Marzę, by był szczęśliwy. Sam czy z kimś. Na nogach czy na wózku. W tej czy innej części świata. Po prostu zadowolenia z tego Nieoczywistego życia.

  To było hardcorowe 6 lat. Ale nie zamieniłabym ich za nic na spokojne, radosne, dostatnie życie bez Niego. Nigdy!!!!

  Dziękuję, że mam zaszczyt być Mamą tego bohatera!

  I dziękuję Państwu za to, że Olinek ma szansę być w tym miejscu w którym jest. Bez Waszego wsparcia nie byłoby to możliwe....
  Dziękuję!!!!!

  Mama Olinka

  Zdjęcie aktualizacji 95 892

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.05.2023
  28.05.2023

  Dużo zdrówka dla chłopca

 • Weronika Korowin - „zestaw z Niemiec” - awatar

  Weronika Korowin - „zestaw z Niemiec”

  12.05.2023
  12.05.2023

  ❤️❤️❤️

 • Marcelina Starok - awatar

  Marcelina Starok

  18.04.2023
  18.04.2023

  Puzzle wacky world

 • Łukasz Zasada - awatar

  Łukasz Zasada

  13.04.2023
  13.04.2023

  Trzymaj się bohaterze, walczymy dalej :)!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.2023
  04.04.2023

  Trzymaj się! <3 Bóg ma Cię w swojej opiece

493 268 zł  z 700 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 264

Za licytacje - awatar
Za licytacje
182
Wykałaczki - awatar
Wykałaczki
20
Ksiazka - awatar
Ksiazka
40
Asia Sawlewicz puzzle 3D - awatar
Asia Sawlewicz puzzle 3D
15
Agnieszka Klaus - awatar
Agnieszka Klaus
100
Mały - awatar
Mały
1
Mały - awatar
Mały
1
Mały - awatar
Mały
1
Mały - awatar
Mały
1
Mały - awatar
Mały
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie lub ze wsparciem serwisu. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to opcja polecana dla zbiórek na prezenty i spełnianie marzeń.

W ramach opcji prowadzenia zbiórki ze wsparciem Pomagam.pl serwis będzie przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać innych do wpłat poprzez media społecznościowe, reklamy internetowe oraz na stronie głównej serwisu. Otrzymasz również wsparcie merytoryczne i przydatne wskazówki zawarte w poradnikach stworzonych przez ekspertów Pomagam.pl. Wówczas portal pobiera automatycznie 12% od każdej wpłaty, aby pokryć koszty promocji zbiórki. Jest to opcja rekomendowana dla wszystkich zbiórek na leczenie, potrzeby, zwierzęta i inne ważne dla Ciebie cele.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij