Zbiórka Olisa beagle z dyskopatią - zdjęcie główne

Olisa beagle z dyskopatią

2 051 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Alina Śliwińska - awatar

Alina Śliwińska

Organizator zbiórki

Olisa beagle z dyskopatią - prosimy o pomoc

Olisa to ośmioletnia beagle-ka, która zamiast tortu na ósme urodziny dostała
w pakiecie ból i, jak na razie, lekki niedowład tylnych łap.

Wszystko zaczęło się dokładnie 1 maja, kiedy to podczas codziennego patrolu wokół domu, Olisa (w skrócie Oli) potknęła się na schodach i spadła z ganku. Jest dziewczyna twarda, więc jak długo mogła nie okazywała żadnych dolegliwości. W nocy zaczęła dyszeć i napinać brzuch. Pojechaliśmy do weterynarza, gdzie dostała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zgodnie z zaleceniem lekarza ograniczyliśmy jej ruch do minimum, co wraz z lekami pozwoliło na wyeliminowanie bólu, ale nie powłóczenie lewą tylną łapą i chwiejność — co widać na załączonym filmie.
Dbamy z mężem o nasz zwierzyniec, wszyscy nasi rezydenci są dobrze odżywiani, szczepieni i badani. Psy chodzą na codzienne spacery.

Olisa zawsze była aktywna, kiedy była młodsza biegała ze mną po lesie, teraz kiedy nam się zwyczajnie nie chce :), spacerujemy po lesie, gdzie oddaje się wąchaniu i tropieniu zapachów. 

Konsultowaliśmy się z rehabilitantką, która poleciła nam ortopedę w Toruniu. Udaliśmy się z Olisą na wizytę, jednak nic poza tym co już wiedzieliśmy — że coś się wydarzyło z kręgosłupem, nam nie powiedział, zasugerował jedynie zrobienie zdjęcia RTG, ale nie teraz, bo... nie ma czasu. Wróciliśmy zatem lżejsi o kilkaset złotych do domu bez dokładnej diagnozy, ze stwierdzeniem, że pies może wrócić do spacerów.

W międzyczasie stan zdrowia naszego ponad dwunastoletniego kota zaczął się gwałtownie pogarszać. Kot jadł coraz mniej, nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami, wiedzieliśmy, że kiedy kot odmawia jedzenia, to jest już naprawdę źle. Czas po pracy spędzaliśmy w lecznicy z kotem, albo podając mu kroplówki i karmiąc. Liczyliśmy, że dotrwamy do następnej wypłaty ze zdjęciem RTG kręgosłupa psa i ewentualnym leczeniem psa, ponieważ w tym czasie powłóczenie tylną łapą u Olisy nie pojawiało się przy każdym kroku, pies chodził coraz lepiej.
Do czasu.

28 lipca chciała wejść na kanapę i zaskomliła. Podkuliła ogon i wygięła plecy
w jeszcze głębszy łuk. Nie chciała wyjść nawet na siku i zaczęła mocniej powłóczyć tylną łapą.
Umówiliśmy wizytę u dra n. wet. Jacka Mederskiego z Kliniki weterynaryjnej Verum w Grudziądzu.
Na wizytę trzeba było poczekać, więc udaliśmy się po pomoc przeciwbólową do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego, gdzie ją otrzymaliśmy. Podano steryd z morfiną i Olisa zaczęła chętniej wstawać.
Znowu ograniczyliśmy ruch i 2 sierpnia udaliśmy się do Kliniki weterynaryjnej Verum.
W trakcie dokładnego badania palpacyjnego Olisa dawała wyraźne oznaki bólu, piszcząc. Pobrano krew i została przeprowadzona mielografia oraz tomografia komputerowa, której wyniki załączam.

Kompresja rdzenia kręgowego lewostronna, z przesunięciem rdzenia na prawą stronę z powodu materiału pochodzącego z uwypuklonego dysku Th12-13 —kompresja bardziej lewostronna i dobrzuszna. L2-3 uwypuklenie dysku z dobrzuszną kompresją opon i rdzenia kręgowego.
ROZPOZNANIE — Protruzja dysku Th12-13 z kompresją rdzenia lewostroną, protruzja dysku L2-L3 z kompresją dobrzuszną.
Diagnoza: Dyskopatia.

Koszt badań: 1699,79 zł (załączam paragon).

Na poniedziałek, tj. 8 sierpnia 2022 r., na godzinę 10:15 został umówiony zabieg, który przeprowadzi dr n. wet. Jacek Mederski, specjalista z zakresu chirurgii i neurochirurgii, radiolog weterynaryjny.

Szacowany koszt operacji: 5000 zł (załączę dokumentację po zabiegu).

Olisa zawsze była aktywna, kiedy była młodsza biegała ze mną, teraz kiedy lata już nie te (nasze też) spacerujemy po lesie, gdzie oddaje się wąchaniu i tropieniu zapachów. Przed domem biega z patykami, kopie dziury i naprzykrza się psiej siostrze.

Do tej pory z utrzymaniem naszych starzejących się zwierząt radziliśmy sobie sami. Mamy ich z mężem trójkę: Olisę, Comę (adoptowaną w wieku 5 lat psinę, obecnie towarzyszkę Olisy — od trzech lat żyją w zgodzie pozwalając nam spać
w ich łóżku) oraz Fanziego (ponad 12-letniego kota z niewydolnością nerek
i guzem w jamie brzusznej - w trakcie leczenia).

Tym razem zdecydowaliśmy się prosić o pomoc, o wsparcie przy przywracaniu sprawności naszej kochanej biglicy, żeby mogła nie czuć bólu i jeszcze przez wiele lat spacerować po okolicznych lasach, kopać dziury na podwórku, podkradać zabawki psiej siostrze i uciekać przed spojrzeniami kociego brata.

Każda wpłata, nawet najmniejsza, przybliża nas do celu. Do kwoty, która nas przerasta. Zadłużyliśmy się, by móc jak najszybciej pomóc naszemu łaciatkowi.
Dziękujemy za każdą złotówkę wpłaconą dla zdrowia Oli.

Po wykonanym zabiegu zamieszczę wszystkie informacje i zdjęcia.

Aktualizacje


  • Alina Śliwińska - awatar

    Alina Śliwińska

    28.08.2022
    28.08.2022

    Czas na aktualizację. 22 sierpnia zdjęto Olisie szwy, rana nie jest nawet wyczuwalna, skóra zagoiła się całkowicie, a sierść odrasta. Chodzi coraz pewniej i szybciej, chce biegać, a nie może, więc sporom nie ma końca :) Najbardziej nie podoba się jej niemożność spania na kanapie i łóżku, ale wytrwa dziewczyna. Twarda jest.
    Spaceruje codziennie, a kiedy ma chodzonego w domu to zakładamy jej skarpety, wtedy się nie ślizga i np. może komfortowo zaglądać do zmywarki.
    Jej leczenie przebiega wzorcowo.
    Niestety 19 sierpnia pożegnaliśmy naszego kota. Nie dało się już mu pomóc, ani uratować, ani zapewnić względnego komfortu. W bólu i cierpieniu zabrałby go rak. Pozwoliliśmy mu odejść.
    To są najgorsze chwile opiekuna zwierzęcia, ale i ukazujące to, co w nim najlepsze, prawdziwie ludzkie.

    Zdjęcie aktualizacji 100 889

2 051 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Alina Śliwińska - awatar

Alina Śliwińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 37

Aleksandra - awatar
Aleksandra
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Justyna Zawadzka-Wójcik - awatar
Justyna Zawadzka-Wójcik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Angel - awatar
Angel
20
Natalia - awatar
Natalia
40
Patryk - awatar
Patryk
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij