Zbiórka Uratuj pupila domu dziecka! - zdjęcie główne

Uratuj pupila domu dziecka!

1 810 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Ewelina Dąbrowska - awatar

Ewelina Dąbrowska

Organizator zbiórki

Lili to mieszkanka rodzinnego domu dziecka.

Jest wesołym pinczerkiem miniaturowym, bez którego podopieczni tej placówki nie wyobrażają sobie życia. Gdy w czerwcu zeszłego roku na jej brzuszku pojawił się guz, nikt nie zastanawiał się, co należy zrobić. Zabraliśmy Lili do, jak nam się wtedy wydawało, najlepszej kliniki weterynaryjnej w okolicy na operację usunięcia guza. Miał to być stosunkowo nieszkodliwy gruczolak trzeciego panelu listwy mlecznej. Narośl usunięto, a ukochana psinka z radością wróciła do domu pełnego uśmiechniętych, dziecięcych buziek. 

Niestety to nie był koniec przykrych niespodzianek.  W grudniu 2018 r. przy wizycie u lekarza spowodowanej przeziębieniem rutynowe badania pokazały, że guz powraca. Jest to konsekwencja niekompetencji operujących Lili lekarzy, którzy powinni byli usunąć całą listwę mleczną, a nie tylko fragment. Teraz dzielna psinka musi cierpieć za ich błędy i ponownie stoczyć walkę z nowotworem, który w każdej chwili może dać przerzuty do płuc i innych ważnych narządów. Dla ratowania jej życia konieczne są dwie operacje. Pierwsza celem usunięcia jednej listwy mlecznej, która już jest zaatakowana przez komórki rakowe, i dodatkowo niezbędnej przy tym nowotworze sterylizacji, a później kolejna - wycięcia drugiej listwy mlecznej, co do końca życia uwolni ją od tego typu problemów. Zabiegów nie można przeprowadzić jednocześnie, ponieważ przy wycięciu tylu części na raz zabrakłoby jej skóry do zamknięcia jamy brzusznej.

Pośród licznych wydatków związanych z  dziewięciorgiem dziećmi, całkowite koszty badań, dwóch operacji, odpowiednich leków i opieki pooperacyjnej przekraczają nasze możliwości, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Lili to pełnoprawny członek naszej dużej rodziny, który poza zwykłym, codziennym podnoszeniem jakości naszego wspólnego życia wspiera też rozwój naszych niepełnosprawnych podopiecznych (mamy ich czworo) na zasadzie dogoterapii. Dzieciaki uwielbiają się z nią bawić, młodsze budują dla niej domki z klocków i kartonów, a starsze zabierają na spacery. Kochamy ją z całą siłą jedenastu serc naszej rodziny.

Potrzebujemy jej. Prosimy, pomóżcie nam przedłużyć jej życie...

Aktualizacje


 • Ewelina Dąbrowska - awatar

  Ewelina Dąbrowska

  21.02.2019
  21.02.2019

  Mamy to! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy mieli w tym swój udział, jesteśmy ogromnie wdzięczni <3
  Operacja przesunięta z jutra, niestety wyniki morfologii małej pokazały, że najpierw trzeba trochę odbudować jej odporność - przez kilka dni będzie przyjmować leki, we wtorek powtórzymy badanie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, operacja odbędzie się w przyszłym tygodniu :)
  Jeszcze raz ogromne D Z I Ę K U J E M Y!

  Zdjęcie aktualizacji 26 687

Komentarze


 • Patryk - awatar

  Patryk

  19.02.2019
  19.02.2019

  Uda się :)

  • Ewelina Dąbrowska - awatar

   Ewelina Dąbrowska - Organizator zbiórki

   19.02.2019
   19.02.2019

   Oby, prosimy trzymać kciuki! 💕

 • Daniel Ka - awatar

  Daniel Ka

  15.02.2019
  15.02.2019

  Życzę zdrowia dla psinki! Z całego dramatu suni i Waszego płynie wniosek na przyszłość - sterylizacja za młodu daje dodatkowe szanse na długie i zdrowe życie zwierząt domowych. :)

  • Ewelina Dąbrowska - awatar

   Ewelina Dąbrowska - Organizator zbiórki

   15.02.2019
   15.02.2019

   Bardzo dziękujemy, na pewno zapamiętamy tę lekcję od życia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.02.2019
  11.02.2019

  Mam nadzieję, że pieska uda się uratować, czego z całego serca życzę. Pozdrawiam całą rodzinę i trzymam kciuki.

  • Ewelina Dąbrowska - awatar

   Ewelina Dąbrowska - Organizator zbiórki

   11.02.2019
   11.02.2019

   Dziękujemy serdecznie, zrobimy co w naszej mocy, żeby Lili została z nami Również pozdrowienia od nas wszystkich dla państwa <3

1 810 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Ewelina Dąbrowska - awatar

Ewelina Dąbrowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 55

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Olga - awatar
Olga
20
Paulina Jaśniak - awatar
Paulina Jaśniak
20
Urszula Pryszmont - awatar
Urszula Pryszmont
20
Dagmara Mazurkiewicz - awatar
Dagmara Mazurkiewicz
50
Piotreek - awatar
Piotreek
29
Monika - awatar
Monika
100
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij