Zbiórka Szansa na życie bez bólu... - miniaturka zdjęcia

Szansa na życie bez bólu... Jak założyć taką zbiórkę?

Szansa na życie bez bólu...

72 930 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 992 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ola Marcinkowska - awatar

Ola Marcinkowska

Organizator zbiórki

EDIT: SZANOWNI PAŃSTWO WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI DODAWANE SĄ NA DOLE STRONY. ZNAJDUJE SIĘ TAM ZDJĘCIE FAKTURY NA 47,165$ I LIST POLECAJĄCY DO WIZY WRAZ Z DATĄ OPERACJI. DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE I WIARĘ W NASZĄ CÓRECZKĘ <3 


Historia Zosi nie jest najsmutniejszą jaką słyszeliście. Nie była skrajnym wcześniakiem, po urodzeniu oddychała sama, a na oddziale neonatologicznym spędziła tylko 34 doby. Razem z siostrą bliźniaczką Tosią Zosia przyszła na świat nagle w 33 tc z wagą 1310g, a jej siostrzyczka 1440. Ciążę zakończono z powodu centralizacji krążenia, czyli zbyt małej ilości dopływającego tlenu do płodu. Badanie USG główki wykazało rozległe uszkodzenia we wszystkich płatach mózgu córeczki. 

Zosia jest znana również jako "Królewna Śmieszka", pod takim pseudonimem znajdziecie ją na profilu facebookowym, gdzie od 9 miesiąca życia relacjonujemy jej zmagania. W tym samym czasie postawiono diagozę: 4kończynowe mózgowe porażenie dziecięce postać spastyczna.

To dość szokująca wiadomość, zwłaszcza, że mówiono nam, że mózg dziecka jest bardzo plastyczny, a dziewczynki zaczęły proces rehabilitacji jeszcze w inkubatorach. W wieku 14 miesięcy Zosia była już na 4 turnusach rehabilitacjnych. Dziś mamy naliczonych ponad 20, a nie ma nawet 3 latek.

Wszystko co wypracowujemy niszczy spastyka czyli nadmierne napięcie w poszczególnych grupach mięśniowych. A jak wiadomo napięty mięsień boli. Cierpienie z jakim zmaga się córeczka ukryte jest pod tym cudowym uśmiechem. Ale gdy przychodzi noc, ból jest tak silny, że wybudza Zosię nawet do 30 razy. Śpimy razem, nie ma innego wyboru niż rozmasowywanie mięśni które atakowane są przez skurcze. Od 3 lat mogę policzyć na palcach jednej ręki przespane noce. Dziecko rośnie, a z nim napięcie, które powoli niszczy maleńkie ciałko. Powoduje podwichnięcia bioder, deformacje stawów i kości. Córeczka, dzięki środkom z 1% jest dobrze zaopatrzona w sprzęty ortopedyczne oraz wspaniałych terapeutów. Dzięki temu gramy na czas z widmem powikłań, ale myślimy i boimy się ich nieustannie. 

Jest jedna metoda, która trwale eliminuje napięcie w kończynach dolnych...

Zosia zakwalifikowała się do operacji selektywnej rizotomii grzbietowej (SDR) w USA. Celem jest trwała eliminacja spastyczności. Luźniejsze mięśnie oznaczają lepszą kontrolę nad własnym ciałem i dają wiele nowych możliwości w funkcjonowaniu, jedną z nich jest rozluźnienie przepony i mięśni artykulacyjnych, co wydłużyłoby fazę wydechu, a więc mała Zosia mogłaby w końcu powiedzieć to, co myśli i czuje. Operacja pozwoliłaby uniknąć bolesnych ostrzykiwań toksyną botulinową (co 3 miesiące 12-16 zastrzyków domięśniowych) i dałaby szansę na chodzenie ze wspomaganiem! I co ważne... na spokojny sen, który tak bardzo jest potrzebny małemu rosnącemu dziecku.

Niestety SDR jest to bardzo precyzyjny zabieg wykonywany na rdzeniu kręgowym. Polega na przecięciu poszczególnych włókien czuciowych. Zmniejsza to przesyłanie impulsów z mięśnia, powodując poprawę równowagi funkcji komórek nerwowych w rdzeniu kręgowym, co w rezultacie prowadzi do zmniejszenia spastyczności. Koszt na rok 2018 to 46 tysięcy dolarów za operację i kilkutygodniowy proces rehabilitacji. Po przeliczeniu na złotówki to około 180 tys zł. Chcielibyśmy uzbierać na samą operację, ponieważ zakwaterowanie i wyżywienie zapewni nam Fundacja "Dar Serca" z Chicago. Operacja wyznaczona jest na MARZEC 2019. Część kwoty mamy już uzbieraną. A na pozostałą część mamy czas do stycznia. 

Przy wyborze placówki kierowaliśmy się doświadczeniem neurochirurga i pewnością, że od początku do końca, to on przeprowadzi operację. Dr Park z St. Loius jest najlepszym na świecie specjalistą od SDR, kto z Was drodzy Państwo nie powierzyłby siebie czy swojego dziecka lekarzowi, który przeprowadził najwięcej na świecie tego typu operacji na kręgosłupie i tylko temu się poświęca? Przy takich życiowych decyzjach nie ma czasu na rozterki. Co lepszego możemy zapewnić naszej córeczce w tym i tak ciężkim dla niej życiu. Zasługuje na wszystko co najlepsze <3

Informacje o operacji: http://www.stlouischildrens.org/pl/our-services/center-cerebral-palsy-spasticity/about-selective-dorsal-rhizotomy-sdr    Po polsku.

Bardzo prosimy o maleńkie wsparcie dla naszej małej Zosi, by mogła uśmiechać się jeszcze więcej i już zawsze bez bólu...  

                       Za każdą złótówkę dziękujemy z całego serca !! RODZINA ZOSI

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ola Marcinkowska - awatar

  Ola Marcinkowska

  23.03.2019
  23.03.2019

  Szanowni Państwo, jesteśmy już po operacji w USA. Wszystko przebiegło pomyślnie i Zosia bardzo szybko dochodzi do siebie. Dziękujemy jeszcze raz za okazaną pomoc i zapraszamy na www.fb.com/krolewna.smieszka.zosia gdzie relacjonujemy przebieg leczenia i rehabilitacji. Wejsc moze kazdy, nie trzeba byc użytkownikiem facebooka.

  Pozdrawiamy serdecznie,

  Rodzice Zosi

  Zdjęcie aktualizacji 28 464

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.2019
  27.01.2019

  Powodzenia!

 • Monika - awatar

  Monika

  18.01.2019
  18.01.2019

  Trzymam kciuki, aby wszystko się udało!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.01.2019
  11.01.2019

  trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.2019
  07.01.2019

  Powodzenia! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.01.2019
  06.01.2019

  Żeby wszystko się wam udało!

  • Ola Marcinkowska - awatar

   Ola Marcinkowska - Organizator zbiórki

   08.01.2019
   08.01.2019

   Dziekujemy! Musi się udać !

72 930 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 992 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ola Marcinkowska - awatar

Ola Marcinkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 992

NSLECH - awatar
NSLECH
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Artur Groth - awatar
Artur Groth
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzysztof - awatar
Krzysztof
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela - awatar
Izabela
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij