Zbiórka Freya walczy o życie - zdjęcie główne

Freya walczy o życie

888 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek G. Nowosad - awatar

Marek G. Nowosad

Organizator zbiórki

Freya - nietuzinkowy, niezwykle gadatliwy kot z bardzo rzadką ciężką wadą wrodzoną.

Freya została przez nas adoptowana w wieku 3 miesięcy z “Help Animals” Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt. Od razu stała się naszym oczkiem w głowie. Dla nas nie jest ona zwykłym kotem, jest członkiem rodziny. Jest przyjacielem, szczęściem i pocieszeniem w jednym.

Freya zajmuje specjalne miejsce w naszej rodzince, nie tak dawno dołączył do niej brat - Fifi, 2-letni adoptowany ragdoll z hodowli. Od tamtego czasu, stanowią niepowtarzalny koci dwupak. 

Gdy Freya opuszcza dom (ostatnio bardzo często) Fifi jest bardzo zaniepokojony i wszędzie jej szuka. Kiedy Freya przebywała w szpitalu, Fifi był markotny i potrzebował ciągłego przytulania. Nie chciał jeść. Gdy tylko malutka wróciła do domu, zaczął się nią opiekować, przytulać i myć. 

Freya ma dziś 10 miesięcy i w ciągu ostatnich 2 tygodni przeszła już  2 ciężkie operacje ratujące życie.

Ale od początku - 31.05, późny wieczór, Freya która przez cały dzień była w bardzo dobrym humorze nagle zaczęła się dusić. Napady duszności nie ustępowały. Zawieźliśmy ją na nocny dyżur do kliniki znajdującej sie na drugim końcu Wrocławia (30 minut drogi w jedną stronę). Tam po serii badań stwierdzono u niej „obecność żołądka, trzustki oraz dwunastnicy na obszarze klatki piersiowej”. 

Freya ze względu na swój stan zdrowia (podejrzenie przepukliny przeponowej) została pod obserwacją lekarzy weterynarii w szpitalu, gdzie oczekiwała na operacje, która odbyła się 2.06 (niedziela). 

Po wykonaniu laparotomii zwiadowczej zaobserwowano przesunięcie narządów jamy brzusznej (żołądka, dwunastnicy oraz trzustki) do klatki piersiowej. Nie uwidoczniono obecności uszkodzenia przepony. Dokonano „repozycji narządów z klatki piersiowej do jamy brzusznej oraz wykonano gastropeksję lewostronną”. 

Okazało się, że była to przepuklina rozworu przełykowego przepony. Kilka godzin po operacji zabraliśmy Freyę do domu. 

Niestety we wtorek (4.06) w nocy doszło do rozejścia się szwów. Kotka znowu trafiła do kliniki, została znieczulona i zaszyta ponownie za pomoca szwów pojedynczych. 

W czwartek (6.06) Freya przestała jeść, pić, stała się bardzo osowiała, jej oddech był znacznie przyspieszony. Znowu jechaliśmy z nią do kliniki – tam dostała kroplówkę, która miała ją wzmocnić. Kolejne  badania i bark odpowiedzi na pytanie, co się dzieje. Ona cierpiała, my byliśmy przerażeni. Z badania USG wynika, że „nie uwidoczniono śledziony, a także stwierdzono mierne ilości płynu w jamie opłucnej. Stwierdzono także niepowietrzność tylnych płatów płuc”. 

Następnego dnia pojechaliśmy z Freyą na konsultację do profesora Alberta Czerskiego. Kotka miała kolejne zdjęcia RTG, tym razem z kontrastem w trzech rzutach aby sprawdzić drożność układu pokarmowego (okazał się działać bez zarzutów). 

Została podjęta kolejna próba uwidocznienia śledziony na USG, jednak zakończyła się niepowodzeniem. 

Podczas wizyty stwierdzono także obecność nadżerek na kocim języczku, które wskazują na zainfekowanie kaliciwirusem. 

Kotka dostała leki wspomagające odporność. Została także umówiona kolejna konsultacja radiologiczna. 

Poniedzialek (10.06) podczas konsultacji i badania USG, powiększona śledziona została „znaleziona” w  klatce piersiowej. Trzustka podczas badania USG była słabo widoczna. Została zalecona konsultacja chirurgiczna. 

We wtorek (11.06) podczas konsultacji chirurgicznej w klinice, w której przeprowadzona została pierwsza operacja, została podjęta decyzja o natychmiastowej operacji ratującej życie Freyi. 

Podczas operacji stwierdzono obecność doczaszkowego płata trzustki i śledziony w worku przepuklinowym, który znajdował się w dogrzbietowej części rozworu przełykowego przepony. 

Usunięta została śledziona, wykonano ezofagopeksję po stronie brzusznej rozworu przełykowego, zszyto wrota worka przepuklinowego i odtworzono podciśnienie w klatce piersiowej. 

Podczas zabiegu doszło do mocnego podrażnienia trzustki, przez co stan zdrowia Freyi musi być ściśle kontrolowany ze względu na możliwość rozwoju ostrego zapalenia trzustki, a jej dieta musi zostać zmieniona na dietę trzustkową (półpłyną diete zawierajaca małą ilość tluszczu).

Dotychczasowe wydatki na leczenie i diagnostykę stanuy zdrowia Freyi pochłonęły ponad 2000 zł, a rachunek ostatniej operacji jest wciąż otwarty. 

Nasze studenckie i rodzinne fundusze kończą się, a cały czas dochodzą koszty badań profilaktycznych oraz „tony” specjalistycznych leków, które kotka musi przyjmować. Aby dać kotce szansę są one niezbędne. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc.

Pomóżcie nam zawalczyć o zdrowie i życie kotki. Freya była jednym z wielu porzuconych, niechcianych kociąt. Uratowana jako maluch ma teraz szansę na dobre kocie życie

Bardzo prosimy! Pomóżcie nam! Dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za każde słowo, każdą złotówkę.

Kocie życie Freyi oraz Fifiego możecie śledzić na ich profilu instagramowym @cats_fifi_freya

Obecnie Freya przyjmuje dożylniej:

  • Silne opioidowe leki przeciwbólowe, 

  • Leki zapobiegające zapaleniu trzustki,

  • Leki przeciwymiotne,

  • Antybiotyk,

  • oraz 2 razy dziennie kroplówkę,

Jutro 17.06 - kotkę czekają kolejne badania. Pomóżcie nam!

Poniżej opis wizyt w klinice oraz część rachunków.



Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Marek G. Nowosad - awatar

    Marek G. Nowosad

    15.06.2019
    15.06.2019

    W piątek 14.06 znowu pojechaliśmy do kliniki ponieważ kroplówka prawie wcale nie płynęła. Został wymieniony wenflon.
    W nocy Freya miała temperaturę powyżej 40 stopni.
    Dzisiaj rano 15.06 Freya miała robione USG oraz morfologię. Na USG zostało stwierdzone zapalenie otrzewnej, które prawdopodobnie jest przyczyną znacznego pogorszeniu się samopoczucia kota. Kotka stała się bardzo osowiała i apatyczna. Do naszej listy leków doszły kolejne silne leki przeciwzapalne oraz zmieniony został antybiotyk. Wyniki morfologii troszkę się poprawiły.

    Hemoglobina, hematokryt i płytki krwi są znacznie obniżone.

    W poniedziałek czeka nas kolejna wizyta u chirurga, który przeprowadzał operacje. Podczas następnej wizyty będą wykonywane kolejne kompleksowe badania krwi.

888 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek G. Nowosad - awatar

Marek G. Nowosad

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Patrycja Natalia Anastazja Kopka - awatar
Patrycja Natalia Anastazja Kopka
10
Zuza - awatar
Zuza
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij