Zbiórka Pogodna Jesień Życia - zdjęcie główne

Pogodna Jesień Życia

0 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marianna Janicka - awatar

Marianna Janicka

Organizator zbiórki

Mam na imię Marianna. 

Od sierpnia ubiegłego roku zostałam zmuszona przez los do rezygnacji z pracy zawodowej i zaopiekowania się niepełnosprawną 88-letnią mamą, bo nie wyobrażałam sobie, że może trafić do domu opieki .Pierwsze trzy miesiące były okropne, 24 godziny na dobę przy łóżku chorej.Po tym okresie z dnia na dzień było lepiej, nieudolne próby chodzenia, każdy krok, najpierw do wózka inwalidzkiego, potem już przy balkoniku odbierałam jako swoistą nagrodę za moje poświęcenie i ciężką pracę przy chorej. Po pół roku mam chodzącą mamę, na razie przy balkoniku, ale wierzę , że jak będziemy ciężko pracować, to dojdziemy do samodzielnego chodzenia. Ostatnio znajoma zapytała mnie, czy nie zaopiekowałabym się w swoim domu jej mamą( 82 lata, chodzi, nie ma demencji starczej), bo ona musi wyjechać na 30 dniowe szkolenie.Poza tym jest wiele takich osób, które są zainteresowane żeby tak dwa czy cztery tygodnie ktoś zaopiekował się ich krewnymi.

Tak zrodził się mój pomysł , żeby zorganizować w moim domu dodatkowo dwa pokoje dla osób starszych wymagających opieki.Radzę doskonale ze swoją mamą to mogę i dla trzech starszych pań : ugotować,posprzątać , poćwiczyć, czy zawieźć do lekarza, a może nawet na wycieczkę.Poza tym byłyby dla siebie najlepszym towarzystwem do rozmowy , wspomnień.

Zebrane pieniądze chciałabym przeznaczyć na przystosowanie dodatkowo 2 pokoi do pobytu osób starszych, schorowanych. Dostosować wejście do domu, tak żeby było można podjechać wózkiem inwalidzkim, czy swobodnie wyjść przy balkoniku do ogrodu, dostosowanie łazienki dla osób z ograniczoną sprawnością z uwagi na wiek, zakup jakiegoś niewyszukanego sprzętu rehabilitacyjnego. Myślałam też o wymianie samochodu i dostosowaniu go do osób na wózku( chociaż i tak mam zamiar to zrobić sprzedając dotychczasowe auto i dokładając trochę posiadanych oszczędności).

Wiem, że do pracy zawodowej nie wrócę, do emerytury muszę jeszcze trochę poczekać, a za pomoc w stworzenie takiego mini "hoteliku" dla osób starszych przy pomocy darczyńców byłabym niezwykle wdzięczna. Może to właśnie Ty masz starszą mamę, nie możesz zrezygnować z pracy, a chcesz wyjechać , na tydzień, czy dwa, chętnie taką osobę przygarnę pod swój dach. Nie będę pobierać za taki pobyt opłat, bo i tak opiekuję się mamą, a każdy będzie się tyko trochę musiał dorzucić do wyżywienia i innych stałych wydatków.

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc.Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marianna Janicka - awatar

Marianna Janicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij