Zbiórka Podróż dla Babci Sybiraczki - miniaturka zdjęcia

Podróż dla Babci Sybiraczki

Zbiórka Podróż dla Babci Sybiraczki - zdjęcie główne

Podróż dla Babci Sybiraczki

41 zł z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać teraz
 
Brian Kober - awatar

Brian Kober

Organizator zbiórki

Pozwólcie, że przedstawię Wam historę mojej babci - Hanny Jurewicz, rocznik 1925.

Hanna Jurewicz wraz matka i dwiema młodszymi siostrami latem 1939 roku przebywały na letnisku w okolicach Worochty na Pokuciu (Huculszczyzna). Po wybuchu wojny niemiecko-polskiej i wkroczeniu Armii Czerwonej na Kresy II RP rodzina Jurewiczów nie mogła powrócić do rodzinnej Warszawy. Późną jesienią 1939 roku Bronisława Jurewicz wraz z córkami przeniosły się do Lwowa, gdzie znalazły zamieszkanie dzięki pomocy kolejarzy, znajomych męża Stefana Jurewicza. Stąd 29 czerwca 1940 roku rodzina została wywieziona do posiołka Chwojnyj w pobliżu Ałdanu (Jakucja). Głowa rodziny Stefan Jurewicz jesienią 1939 roku wyruszył z Warszawy w okolice Lwowa w poszukiwaniu żony i córek. Na miejscu został zatrzymany przez funkcjonariuszy NKWD i osadzony początkowo w lwowskich "Brygidkach", a następnie wysłany do łagru w okolicach Peczory. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności w 1943 roku udało mu się odnaleźć rodzinę przebywającą w Jakucji. Po przeprowadzce początkowo w okolice Saratowa, rodzina Jurewiczów wróciła do Polski w czerwcu 1946 roku.

Historię babci, jak i miejsce gdzie przebywała można zobaczyć tutaj - https://www.sybir.com.pl/pl/s/1056

Babcia po zakończeniu wojny została lekarzem i całe swoje życie poświęciła pomocy innym, teraz chciałbym by inni pomogli babci.

Babcia odkąd pamiętam, zawsze z rozrzewnieniem wspominała o Syberii, Jakucji i tych latach spędzonych na dalekim wschodzie. Chciałbym zebrać fundusze i zabrać babcię tam, gdzie spędziła swoje lata młodości, spełnić jej marzenie by jeszcze raz zobaczyła to co wspomina. Wiem, że przelot na Syberię i spędzenie tam kilku dni jest bardzo kosztowne. W przypadku nie zebrania wystarczających środków, będę chciał zabrać babcię do Worochty, by chociaż dać jej namiastkę wspomnień przedwojnia. 


Wiem, że babcia nie będzie już młodsza i może to być ostatni dzwonek by spełnić babci marzenie, stąd decyzja by zorganizować zbiórkę.


Mimo 92 lat babcia posiada facebooka i można się z nią skontaktować;)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008823034601

https://www.facebook.com/brianstevenk

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Brian Kober - awatar

    Brian Kober

    13.10.17
    13.10.17

    Wow! Pierwsze 2 wpłaty już! Bardzo ale to bardzo Wam dziękuję! Każde udostępnienie, każda złotówka się liczy! DZIĘKUJĘ!

41 zł z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać teraz
 
Brian Kober - awatar

Brian Kober

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij