Zbiórka Podróż dla Babci Sybiraczki - miniaturka zdjęcia

Podróż dla Babci Sybiraczki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Podróż dla Babci Sybiraczki - zdjęcie główne

Podróż dla Babci Sybiraczki

41 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Brian Kober - awatar

Brian Kober

Organizator zbiórki

Pozwólcie, że przedstawię Wam historę mojej babci - Hanny Jurewicz, rocznik 1925.

Hanna Jurewicz wraz matka i dwiema młodszymi siostrami latem 1939 roku przebywały na letnisku w okolicach Worochty na Pokuciu (Huculszczyzna). Po wybuchu wojny niemiecko-polskiej i wkroczeniu Armii Czerwonej na Kresy II RP rodzina Jurewiczów nie mogła powrócić do rodzinnej Warszawy. Późną jesienią 1939 roku Bronisława Jurewicz wraz z córkami przeniosły się do Lwowa, gdzie znalazły zamieszkanie dzięki pomocy kolejarzy, znajomych męża Stefana Jurewicza. Stąd 29 czerwca 1940 roku rodzina została wywieziona do posiołka Chwojnyj w pobliżu Ałdanu (Jakucja). Głowa rodziny Stefan Jurewicz jesienią 1939 roku wyruszył z Warszawy w okolice Lwowa w poszukiwaniu żony i córek. Na miejscu został zatrzymany przez funkcjonariuszy NKWD i osadzony początkowo w lwowskich "Brygidkach", a następnie wysłany do łagru w okolicach Peczory. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności w 1943 roku udało mu się odnaleźć rodzinę przebywającą w Jakucji. Po przeprowadzce początkowo w okolice Saratowa, rodzina Jurewiczów wróciła do Polski w czerwcu 1946 roku.

Historię babci, jak i miejsce gdzie przebywała można zobaczyć tutaj - https://www.sybir.com.pl/pl/s/1056

Babcia po zakończeniu wojny została lekarzem i całe swoje życie poświęciła pomocy innym, teraz chciałbym by inni pomogli babci.

Babcia odkąd pamiętam, zawsze z rozrzewnieniem wspominała o Syberii, Jakucji i tych latach spędzonych na dalekim wschodzie. Chciałbym zebrać fundusze i zabrać babcię tam, gdzie spędziła swoje lata młodości, spełnić jej marzenie by jeszcze raz zobaczyła to co wspomina. Wiem, że przelot na Syberię i spędzenie tam kilku dni jest bardzo kosztowne. W przypadku nie zebrania wystarczających środków, będę chciał zabrać babcię do Worochty, by chociaż dać jej namiastkę wspomnień przedwojnia. 


Wiem, że babcia nie będzie już młodsza i może to być ostatni dzwonek by spełnić babci marzenie, stąd decyzja by zorganizować zbiórkę.


Mimo 92 lat babcia posiada facebooka i można się z nią skontaktować;)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008823034601

https://www.facebook.com/brianstevenk

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Brian Kober - awatar

  Brian Kober

  13.10.2017
  13.10.2017

  Wow! Pierwsze 2 wpłaty już! Bardzo ale to bardzo Wam dziękuję! Każde udostępnienie, każda złotówka się liczy!

  DZIĘKUJĘ!

41 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Brian Kober - awatar

Brian Kober

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij