Zbiórka Podróż dla Babci Sybiraczki - miniaturka zdjęcia

Podróż dla Babci Sybiraczki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Podróż dla Babci Sybiraczki - zdjęcie główne

Podróż dla Babci Sybiraczki

41 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Brian Kober - awatar

Brian Kober

Organizator zbiórki

Pozwólcie, że przedstawię Wam historę mojej babci - Hanny Jurewicz, rocznik 1925.

Hanna Jurewicz wraz matka i dwiema młodszymi siostrami latem 1939 roku przebywały na letnisku w okolicach Worochty na Pokuciu (Huculszczyzna). Po wybuchu wojny niemiecko-polskiej i wkroczeniu Armii Czerwonej na Kresy II RP rodzina Jurewiczów nie mogła powrócić do rodzinnej Warszawy. Późną jesienią 1939 roku Bronisława Jurewicz wraz z córkami przeniosły się do Lwowa, gdzie znalazły zamieszkanie dzięki pomocy kolejarzy, znajomych męża Stefana Jurewicza. Stąd 29 czerwca 1940 roku rodzina została wywieziona do posiołka Chwojnyj w pobliżu Ałdanu (Jakucja). Głowa rodziny Stefan Jurewicz jesienią 1939 roku wyruszył z Warszawy w okolice Lwowa w poszukiwaniu żony i córek. Na miejscu został zatrzymany przez funkcjonariuszy NKWD i osadzony początkowo w lwowskich "Brygidkach", a następnie wysłany do łagru w okolicach Peczory. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności w 1943 roku udało mu się odnaleźć rodzinę przebywającą w Jakucji. Po przeprowadzce początkowo w okolice Saratowa, rodzina Jurewiczów wróciła do Polski w czerwcu 1946 roku.

Historię babci, jak i miejsce gdzie przebywała można zobaczyć tutaj - https://www.sybir.com.pl/pl/s/1056

Babcia po zakończeniu wojny została lekarzem i całe swoje życie poświęciła pomocy innym, teraz chciałbym by inni pomogli babci.

Babcia odkąd pamiętam, zawsze z rozrzewnieniem wspominała o Syberii, Jakucji i tych latach spędzonych na dalekim wschodzie. Chciałbym zebrać fundusze i zabrać babcię tam, gdzie spędziła swoje lata młodości, spełnić jej marzenie by jeszcze raz zobaczyła to co wspomina. Wiem, że przelot na Syberię i spędzenie tam kilku dni jest bardzo kosztowne. W przypadku nie zebrania wystarczających środków, będę chciał zabrać babcię do Worochty, by chociaż dać jej namiastkę wspomnień przedwojnia. 


Wiem, że babcia nie będzie już młodsza i może to być ostatni dzwonek by spełnić babci marzenie, stąd decyzja by zorganizować zbiórkę.


Mimo 92 lat babcia posiada facebooka i można się z nią skontaktować;)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008823034601

https://www.facebook.com/brianstevenk

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Brian Kober - awatar

  Brian Kober

  13.10.2017
  13.10.2017

  Wow! Pierwsze 2 wpłaty już! Bardzo ale to bardzo Wam dziękuję! Każde udostępnienie, każda złotówka się liczy!

  DZIĘKUJĘ!

41 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Brian Kober - awatar

Brian Kober

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij