Ochotnicza Straż Pożarna Wola Kopcowa - awatar

Ochotnicza Straż Pożarna Wola Kopcowa

Organizator zbiórki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Kopcowej powstała w 1931 roku. Od początku istnienia, Jednostka zajmowała się ratowaniem życia, zdrowia i mienia ludzkiego przed pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. W ostatnich latach OSP Wola Kopcowa poszerzyła swoją gotowość bojową o specjalizację zajmującą się neutralizacją owadów, które zagrażają zdrowiu i życiu ludzkiemu. W 2016 roku zakupiliśmy łódź ratowniczą na przyczepie podłodziowej, torbę medyczną PSP R1 z pełnym wyposażeniem,pozyskaliśmy sanie lodowe wraz z niezbędnym sprzętem bezpieczeństwa do ratownictwa wodnego i lodowego. Ratownictwo wodne i lodowe jest kolejną specjalizacją w naszej Jednostce. Ponadto w 2016 roku dzięki wsparciu Gminy, lokalnych przedsiębiorców oraz strażaków z OSP Wola Kopcowa udało się zakupić średni samochód ratowniczo gaśniczy. Prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek na chore, potrzebujące dzieci, pogadanki na temat bezpiecznych wakacji i ferii. Udzielamy się społecznie w organizacjach uroczystości strażackich, gminnych, kościelnych. Prowadzimy zajęcia z młodzieżą należącą do OSP.

Zbiórkę funduszy, którą stworzyliśmy jest spowodowana ogromną chęcią rozwoju Jednostki z zakresu ratownictwa drogowego. Z roku na rok wzrasta liczba wypadków komunikacyjnych. Powodami tych zdarzeń są przede wszystkim nadmierna prędkość, niedostosowywanie się do warunków atmosferycznych lub nietrzeźwość kierowców. Sprzęt hydrauliczny, który chcemy zakupić za zebrane środki pieniężne jest dla nas bardzo ważny, a biorąc pod uwagę ogromną chęć rozwijania się Jednostki, wręcz niezbędny. Pomógłby nam przede wszystkim w poszerzeniu działalności. Podniosłaby się również gotowość bojowa.  W/w sprzęt byłby również wykorzystywany do ćwiczeń z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, którą posiadamy, wykorzystywalibyśmy go również do pogadanek na remat bezpiecznego prowadzenia pojazdów oraz do demonstracji tej dziedziny ratownictwa.

Jednostka OSP Wola Kopcowa zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe. My jako strażacy, będący przy akcjach, chcemy być skuteczni w niesieniu pomocy, a często wiąże się to ze sprzętem jaki posiadamy. Jesteśmy Jednostką otwartą na wszelką współpracę. Dla osób, które nas wesprą w realizacji celu, są przewidziane miłe upominki związane z naszą Jednostką.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu: ospwolakopcowa@gmail.com

wolakopcowa.osp.pl

Zapraszam również do odwiedzania naszego fun page na facepooku.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Kamil Gulczuk - awatar

  Kamil Gulczuk

  27.02.17
  27.02.17

  Wpłacone 50zł, jednak obym nie musiał skorzystać z usług :)

 • Kamil Szczypala - awatar

  Kamil Szczypala

  24.02.17
  24.02.17

  Powodzenia

Ochotnicza Straż Pożarna Wola Kopcowa - awatar

Ochotnicza Straż Pożarna Wola Kopcowa

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Mateusz Banasik - awatar
50
Mateusz Banasik
Sylwia Sokołowska - awatar
50
Sylwia Sokołowska
Wojciech Niechaj - awatar
50
Wojciech Niechaj
Kamil Gulczuk - awatar
50
Kamil Gulczuk
Kamil Szczypala - awatar
50
Kamil Szczypala

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij