Zbiórka Ośrodek dla os. Niepełnosprawnyc - miniaturka zdjęcia

Ośrodek dla os. Niepełnosprawnyc Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ośrodek dla os. Niepełnosprawnyc - zdjęcie główne

Ośrodek dla os. Niepełnosprawnyc

0 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Fuga Mundi w Lublinie

Jesteśmy Fundacją działającą na rzecz osób niepełnosprawnych działającą od ponad 20 lat. Do głównych obszarów naszego działania należy przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Obecnie jesteśmy w trakcie budowy Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Niestety w tym momencie nasza Fundacja nie dysponuje środkami, które pozwoliłyby na kontynuację budowy. Bardzo ubolewamy nad faktem, że tak wartościowa inwestycja nie może zostać ukończona. Wszystkie usługi Ośrodka będą dostępne dla osób niepełnosprawnych bezpłatnie. Przewidziane jest, że rocznie usługi rehabilitacyjne otrzyma ok. 200 osób, natomiast zatrudnienie dzięki nam zdobędzie ok. 250 (lub więcej). Liczymy na dobre serca ludzi, którym nie jest obojętny los osób, które pragną zmienić coś w swoim życiu. Powstanie Ośrodka bardzo przyczyni się do rozwinięcia kwestii aktywizacyjnej osób niepełnosprawnych na terenie województwa lubelskiego. Oczywiście darowizna materiałów, bądź wolontariat pracowniczy również jest dla nas bardzo cenny, gdyby ktoś z Państwa miał taką możliwość bardzo prosimy o kontakt. Pieniądze ze zbiórki w całości będą przekazane na kontynuację robót budowlanych. Ubiegamy się również o wsparcie finansowe lubelskich firm, lecz póki co bezskutecznie. 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowy w Lublinie

Inwestycja jest w trakcie realizacji. Budynek jest obecnie w stanie surowym, zamkniętym. Na całości znajduje się konstrukcja dachowa, przykryta dachówką. Powierzchnia użytkowa wynosi 2 400m2. 


W ramach Ośrodka będą dostępne następujące rezultaty projektu:

-4 sale rehabilitacyjne,
-40 stanowisk komputerowych z dostępem do szerokopasmowego internetu,
-50 miejsc szkoleniowych dla osób niepełnosprawnych w salach dydaktycznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego,
-200 miejsc w sali konferencyjnej Ośrodka,
-80 miejsc w stołówce,
-30 miejsc w pokojach hotelowych Ośrodka,
-20 nowo utworzonych stanowisk pracy dla pracowników dydaktycznych, rehabilitacyjnych oraz obsługi administracyjnej.

Na bazie Ośrodka prowadzona będzie działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie:

1.Kształcenia ustawicznego:
Szkolenia zawodowe osób niesamodzielnych, przewlekle chorych i starszych,
E-learning- kształcenie osób niesamodzielnych, przewlekle chorych i starszych na odległość,
Współpraca międzynarodowa: konferencje, seminaria.
2.Wsparcia zatrudnienia:
Agencja Zatrudnienia Fundacja Fuga Mundi,
Przedsiębiorczość- spółdzielnia socjalna.
3.Działalności rehabilitacyjnej i sportowej:
Rehabilitacja osób niepełnosprawnych
Wypoczynek i rekreacja, turnusy rehabilitacyjne.
4.Pozostałe:
Prowadzenie restauracji,
Działalność hotelarska.

Projekt Ośrodka z przodu oraz z tyłu:


Dzięki realizacji projektu, powstanie unikalna w regionie lubelskim baza szkoleniowa, rehabilitacyjna,sportowa i turystyczna. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać w atrakcyjnym i dostępnym otoczeniu z rehabilitacji, sportu i rekreacji oraz brać udział w spotkaniach integracyjnych na których omawiać będą swoje cele i postępy oraz wymieniać się doświadczeniami. Z uwagi na zidentyfikowane problemy grupy docelowej zasadnicze znaczenie będzie miała prowadzona przez Fundację działalność w zakresie kształcenia ustawicznego i wsparcia zatrudnienia. Ta działalność pomoże wielu osobom podnieść swoje kwalifikacje, znaleść odpowiednie zatrudnienie, a przez to podnieść jakość swojego życia. 

Dla osób niepełnosprawnych, które potrzebują wsparcia w zmianie swojej sytuacji życiowej, oferujemy nieodpłatny, szeroki zakres usług. W przeciwieństwie do instytucji innych organizacji chcemy stworzyć jedno miejsce, w którym osoby szukające pomocy dostaną kompleksowe wsparcie od rehabilitacji poprzez wsparcie prawne i psychologiczne, aż po pośrednictwo pracy i nadzór nad późniejszą ścieżką karier, co znacząco przyczyni się do ich aktywizacji społeczno zawodowej, na czym zyska całe społeczeństwo. 

Szczegółowe informacje dotyczące Ośrodka, znajdują się na stronie: http://www.ffm.pl/stan-obecny

Dziękujemy za Państwa wsparcie. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij