Zbiórka Dla autystycznej młodzieży - zdjęcie główne

Dla autystycznej młodzieży

30 903 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 319 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Fundacja Oswoić Świat - awatar

Fundacja Oswoić Świat

Organizator zbiórki

My, rodzice młodych ludzi z autyzmem gorąco prosimy o pomoc w utrzymaniu funkcjonowania Dziennego Ośrodka dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Białymstoku. Jest to placówka do której uczęszczają nasze dzieci. Powstała ona z naszej inicjatywy w 2012 roku. Jest jedną z nielicznych tego typu placówek w Polsce.Obecnie uczęszcza do niej 14 podopiecznych (w tym 12 osób jest całkowicie ubezwłasnowolnionych). Są to osoby aktualnie w wieku 25 - 31 lat, niezdolne do samodzielnej egzystencji, z zaburzeniami powodującymi trudne zachowania. Ze względu na stan zdrowia nie mogą korzystać z dostępnych dla osób niepełnosprawnych zajęć w warsztatach terapii zajęciowej czy pracy w zakładach aktywności zawodowej.

Organem prowadzącym Ośrodek jest Fundacja Oswoić Świat mająca status organizacji pożytku publicznego - KRS 0000423745.

Ośrodek jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 -16.00

Nasze dzieci mają zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne, sportowe, komputerowe oraz trening umiejętności społecznych. Pieczę nad nimi roztacza sześcioosobowa grupa opiekunów.

Działalność placówki finansowana jest z dotacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, naszych comiesięcznych wpłat i środków pozyskiwanych przez Fundację.

Pracownicy placówki otrzymują minimalne wynagrodzenie, które od 1 stycznia 2020roku znacznie wzrosło. Niestety nie mamy pieniędzy żeby sprostać tej podwyżce.Pomimo licznych próśb skierowanych do Prezydenta Miasta Białegostoku, Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Radnych Rady Miasta Białystok nie zwiększono nam dotacji na prowadzenie placówki.Obiecano pomoc, ale ostatecznie słowa nie dotrzymano.

W związku z tym, zwiększyliśmy swój comiesięczny udział w utrzymaniu Ośrodka z 450 złotych na 500 zł (dla rodzin o niskich dochodach jest to ogromne obciążenie), ale i tak brakuje nam 30 tysięcy żeby dotrwać do końca roku.

Bardzo prosimy o pomoc w uzbieraniu tej kwoty.

 Będziemy wdzięczni po stokroć, za każdą ofiarowaną nam złotówkę.

Prosimy również o przekazywanie 1 % podatku Fundacji Oswoić Świat

Nasz [email protected]

Nasza strona - www.oswoicswiat.pl

SWIFT (BIC Code) WBKPPLPP

IBAN PL 58 10902587 0000 000 1 1928 0815


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Oswoić Świat - awatar

  Fundacja Oswoić Świat

  10.03.2020
  10.03.2020

  Szanowni państwo !

  Jesteśmy bardzo wzruszeni Państwa życzliwością.
  Z całego serca dziękujemy za wszystko, co od Państwa otrzymaliśmy ♥
  Gromadzone na tym portalu środki pozwolą na utrzymanie Dziennego Ośrodka dla Dorosłych Osób z Autyzmem do końca bieżącego roku.
  Życzenia i słowa wsparcia dają nam siłę do dalszego działania.
  A działać musimy nadal, gdyż tego wymaga dobro naszych dzieci. Same o siebie nie zawalczą.
  Nie wyobrażamy sobie, żeby placówka do której tak chętnie uczęszczają zniknęła z mapy Białegostoku.

  Bardzo prosimy o pamiętanie o nas przy rozliczaniu podatku.

  Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego, a zwłaszcza zdrowia.

  Zdjęcie aktualizacji 45 755

Komentarze


 • Alicja - awatar

  Alicja

  04.03.2020
  04.03.2020

  Działajcie jak najdłużej, jesteście światłem w tunelu dla tych ludzi, pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i wsparcia od władz Białegostoku 👍

 • Anna M. - awatar

  Anna M.

  04.03.2020
  04.03.2020

  Trzymam mocno kciuki! Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2020
  04.03.2020

  Oby udało się Państwu osiągnąć cel. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2020
  04.03.2020

  Kochani, mocno trzymam za Was kciuki, za tych wspanialych ludzi z autyzmem, ich dzielnych Rodziców i Opiekunów placówki. Takie miejsce jest bardzo potrzebne, nie wolno go likwidowac ani zamykac! Te osoby potrzebuja i zasluguja na pomoc i musza miec sie gdzie podziac! Taki dom jest im bardzo potrzebny. Zeby Osrodek pozostal i sluzyl jak najdluzej i jak najlepiej tym wspanialym ludziom. Pomózmy jak tylko mozemy w opiece nad nimi i nad ich rodzinami. Pozdrawiam serdecznie i pomagam! - mama chlopca z asd.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2020
  04.03.2020

  Mam nadzieję, że uda się pozostawić ośrodek. Trzymam kciuki!

30 903 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 319 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Fundacja Oswoić Świat - awatar

Fundacja Oswoić Świat

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 319

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Kinga - awatar
Kinga
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Małgorzata Mencel - awatar
Małgorzata Mencel
50
Natalia - awatar
Natalia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda Mołek - awatar
Magda Mołek
6 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij