Zbiórka Pomoc dla Matiego i jego mamy - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Matiego i jego mamy

Zbiórka Pomoc dla Matiego i jego mamy - zdjęcie główne

Pomoc dla Matiego i jego mamy

780 zł z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać teraz
 
Iwona Majewska - awatar

Iwona Majewska

Organizator zbiórki

Nazywam się Iwona Majewska (ur. 23 .06. 1983 r.), wraz z synem Mateuszem od urodzenia chorujemy na genetyczną chorobę wrodzoną łamliwość kości OI. Mateusz w swoim życiu przeszedł ponad 30 złamań i 20 operacji kości. Ma wprowadzone w kości udowe gwoździe teleskopowe i w podudziach tak zwane zwykłe – Rusha, jak również prawy łokieć ma także zespolony prętami. Ma to na celu choć w małym stopniu wzmocnić kości przed złamaniami. Kości Mateusza są bardzo kruche i dochodzi do wielu złamań, na dodatek w kościach udowych zaczęły robić się komplikacje. Gwoździe teleskopowe w udach trzeba będzie wymienić na zwykłe (Rusha), gdyż zrobiły się komplikacje kości. Jeden zablokował się i nie chcę się wysuwać w kości, a drugi wygina się, co też Mateuszowi sprawia ból podczas poruszania się.

Mateusz leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Czas oczekiwania na taką operację na NFZ jest strasznie długi – nawet rok czasu. Prywatnie taki jeden zabieg kosztuje około 9 tys. złotych. Nie stać nas na to, ponieważ ja mama Mateusza, także jestem chora na tą samą chorobę. Ciągle potrzebuję hospitalizacji i zabiegów operacyjnych, jak i syn. W swoim życiu przeszłam 130 złamań kończyn dolnych i ponad 30 operacji. Jestem już dorosła i moje leczenie jest coraz trudniejsze. W czerwcu ubiegłego 2018 r. uległam kolejnemu złamaniu i tu zaczął się problem z moim leczeniem. Obecnie leczę się w Busku -Zdroju. Jedyną szansą jest to, że operacje są refundowane, ale wszystkie wizyty kontrolne, jak i prześwietlenia są prywatne, gdyż jest to moja jedyna szansa na to, aby w jakiś sposób się ratować. Takie wizyty mam co 2 miesiące i koszt tego ponoszę 250 zł. Poruszam się na wózku inwalidzkim, bardzo potrzebuję rehabilitacji, która w jakimś stopniu mogłaby mi pomóc, choćby na tyle, abym mogła poruszać się o kulach.

Obecnie Mateusz na co dzień w małych odległościach porusza się za pomocą kul, a w szkole dla bezpieczeństwa na wózku inwalidzkim. Syn pomimo swojej ciężkiej choroby jest pogodnym chłopcem, który jak inne zdrowe dzieci ma swoje pasje, marzenia i dzielnie walczy z tą chorobą. Przed nami długa droga walki z tą chorobą. Tylko dzięki systematycznej rehabilitacji i długotrwałemu leczeniu mamy szansę na normalne funkcjonowanie w życiu.

Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogą. Pamiętajmy, że dobro powraca.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Iwona Majewska - awatar

  Iwona Majewska

  18.11.19
  18.11.19

  Kochani ❤️❤️ nasze bliskie . Dostaliśmy dzisiaj informację, że w środę 20.11.2019r. jesteśmy do przyjęcia na odział , a w czwartek 21.11.2019 r. W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie , Mateusz będzie miał zabieg wymiany gwoździa teleskopowego w lewym udzie, gdzie zostanie on wymienionych na zwykłego rusha . Z jednej strony cieszymy się ogromnie , że w końcu Mati nie będzie dźwigał tego bólu , ponieważ ten gwóźdź teleskopowy uwiera go w kości , co powoduje momentami ogromny ból gdzie uniemożliwia mu poruszania się swobodnie choćby na wózku .Nie będzie to ława operacja chodź wiemy, że Mati będzie w dobrych rękach, lekarzy jak również w rękach Boga 😇. Prosimy was o modlitwę , dobrą energię jak i wasze wsparcie dotyczące tej zbiórki . Mateusza czeka jeszcze jedna w przyszłości wymiana drugiego gwoździa.Pamiętajmy , że wasze wpłaty są dla nas bardzo ważne bo dzięki temu mamy większe możliwości na leczenie i rehabilitację ...😔

  Zdjęcie aktualności 39 969

780 zł z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać teraz
 
Iwona Majewska - awatar

Iwona Majewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia Siepierska - awatar
Sylwia Siepierska
50
Krzysiek - awatar
Krzysiek
50
Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij