Zbiórka Leczenie ptaków w Warszawie - zdjęcie główne

Leczenie ptaków w Warszawie

4 316 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków w Warszawie

Kim jest Ptasia Sanitariuszka?

Ptasia Sanitariuszka ratuje wszystkie chore, ranne i bezbronne zwierzęta, chociaż ptaków jest jak na razie najwięcej. Wszyscy po wyleczeniu wracają na wolność.

Zaczęło się około 12 lat temu od Kurki - znalezionego na osiedlu pisklęcia gołębia - którego Ptasia Sanitariuszka odchowała, nauczyła latać i wypuściła na wolność. 

Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków w Warszawie

Adela z Woli

Adela to pierwsza gołąbka, którą Sanitariuszka wreszcie mogła się świadomie zaopiekować (bez krzyczących nad głową rodziców).

Przyuważyła ją przyczajoną przed blokiem, jak wynosiła śmieci, ale kiedy wróciła z kartonem, już jej nie było. Następnego dnia znowu się pojawiła i pokrzyżowała Sanitariuszce wyprawę na uczelnię. 

Lek. wet. Aleksandra Kornelia Maj (ptasia specjalistka) stwierdziła, że Adela mocno rzęzi. Dostała antybiotyk i Sodiazot, miałam ją tuczyć kaszą jaglaną. (BO PTAKOM OCZYWIŚCIE NIE DAJEMY CHLEBA!) Sanitariuszka nie mogła się nią niestety zająć w tamtej chwili, więc gołąbkę po dwóch dniach mieszkania w wannie przechwyciła zaufana Karina.

Adelka wyzdrowiała i już dawno śmiga po Warszawie. :)

Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków w Warszawie

Blanka z Powązek

30 czerwca do Sanitariuszki zadzwoniła spanikowana mama, że na przystanku koło Powązek Wojskowych jest „biedny gołąb, który źle wygląda”. Co miała zrobić, wzięła koci kontenerek i wyruszyła w podróż. Oczywiście, kiedy dotarła na miejsce, żadnego chorego ptaka nie było. ;)

Po pół godzinie poszukiwań znalazła go 300 metrów dalej – niezły dystans jak na umierającego ptaka. Dziesięć minut zajęła pogoń za nim wśród stolików kwiaciarek i wielkich wazonów, ale udało się go schwytać. Ponieważ był to czwartek, więc ani lek. wet. Aleksandra Kornelia Maj, ani lek wet. Monika Toborek (dwie ptasie specjalistki) nie przyjmowały, zaniosła Benjamina (tymczasowe imię robocze) do najbliższej lecznicy. Okazało się, że Benjamin ma w wolu krew i ropę, na szczęście po oczyszczeniu wola był w stanie sam jeść, dostał też antybiotyk. 
W międzyczasie mama przypomniała sobie, że wcześniej wokół Benjamina tańczyło kilku opierzonych chłopaków. No to Benjamin został Blanką. 

Następnego dnia lek. wet. Aleksandra Kornelia Maj zobaczyła, że gołębicy leci z dzioba tyle ropy, że znowu jest cała uświniona. Testy wykazały rzęsistka. Lekarka przepisała inne leki i kazała tuczyć na potęgę ten worek kości.

Blanka z dnia na dzień czuła się coraz lepiej, przez ostatnie dni sama pchała się do wyjścia z klatki. Pani Maj oceniła, że gołąbka jest gotowa do wypuszczenia. Leczenie było błyskawiczne, ptaszyna wyzdrowiała właściwie w tydzień.

9 lipca Blanka dołączyła na wolności do Adeli. :)

Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków w Warszawie

Cecylia, Donatella, Esmeraldo, Felicjan, Gryzelda

Ptaków zaczęło przybywać.

 • Cecylia - choruje na paramyksywirozę, więc nie może mieć absolutnie żadnego kontaktu z innymi gołębiami
 • Donatella - 8-tygodniowa ślicznotka ze zranionym skrzydłem
 • Esmeraldo - gołąb pocztowy, choruje na rzęsistka (w tej chwili już w gołębniku)
 • Felicjan i Gryzelda - zakochana gołębia para z uszkodzonymi skrzydłami (Gryzelda - na wolności, Felicjan zmarł we wrześniu)
Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków w Warszawie

Ptaków jest coraz więcej

Następni pacjenci to:

 • Helga - gołąbka chora na chlamydię, już na wolności
 • Ikar - z dziurą w wolu, nie przeżył operacji
 • Józef(ina) - malutki grzywacz, nie przeżył(a)
 • Klementyna - gołąbka z wyrwanym ogonem i zapaleniem spojówek
 • Lucjusz - gołąb ze złamanym skrzydłem, nie przeżył operacji
 • Margaretka - gołąbka chora na rzęsistka, nie przeżyła
 • Nadine i Orwill - pisklaki grzywacze, rosną jak na drożdżach
 • Perpetua - gołąbka ze złamanym skrzydłem
 • Roger - gołąb z rzęsistkiem
 • Samanta - gołąbka chora na rzęsistka, nie przeżyła

Diagnostyka i leczenie każdego z nich to ogromny wydatek.

 

Zdjęcie opisu zbiórki Leczenie ptaków w Warszawie

Koszty leczenia

Wszystkie faktury leczenia ptaków pokrywamy my - Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

Każdy gołąb musi trafić do weterynarza co najmniej raz, łącznie daje to kwotę ok. 100-150 zł. Niestety, kiedy ptak jest w dużo gorszym stanie, ilość wizyt automatycznie powiększa się. Do tej pory pokryliśmy leczenie dwóch wypuszczonych ptaków, trzy kolejne przebywają pod opieką Ptasiej Sanitariuszki. 

Potrzebujących zwierząt na pewno będzie dużo więcej. Sanitariuszka weźmie pod swoje skrzydła tyle ptaków i małych ssaków, ile będzie w stanie, ale musimy jej w tym pomóc finansowo. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Karol Wawrzyniak - awatar

  Karol Wawrzyniak

  07.02.2017
  07.02.2017

  Cecylia pozdrawia! :)

4 316 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 68

Tomasz - awatar
Tomasz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Fiett - awatar
Małgorzata Fiett
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Jarzyńska - awatar
Agnieszka Jarzyńska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij