Zbiórka Projekt Nadzieja dla Uchodźców - miniaturka zdjęcia

Projekt Nadzieja dla Uchodźców Jak założyć taką zbiórkę?

Projekt Nadzieja dla Uchodźców

7 442 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Od kilku lat działamy jako Stowarzyszenie na rzecz promocji regionu jego kultury, historii, języka i wszystkiego, co się z kaszubskością wiąże. Dzięki zaangażowaniu w sprawy społeczne otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. 

Pod koniec lutego 2022, kiedy światem wstrząsnęła informacja o rosyjskiej agresji na Ukrainę, nie próżnowaliśmy. Już cztery dni później uruchomiliśmy Centrum Wsparcia Uchodźców, które codziennie kilkudziesięciu rodzinom pomaga zacząć nowe życie w Polsce, z dala od wybuchów bomb. Oferujemy żywność, odzież, środki higieniczne na start, wyprawkę dla dzieci i zwierząt ewakuowanych z terenów objętych wojną. Pomagamy w znalezieniu mieszkań i pracy, tłumaczymy dokumenty. Dyżurują u nas panie psycholog i adwokat z Ukrainy, które świadczą Rodakom nieodpłatną pomoc. Uruchamiamy również bezpłatne lekcje języka polskiego oraz program asymilacyjny Słonecznik, który pozwoli naszym nowym Przyjaciołom na znalezienie bratnich dusz w Polsce.  Pomagamy każdemu, kto się do nas o pomoc zwróci.  Jednak pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie, choć obecnie z powodu sytuacji pochłania większość naszego czasu, nie jest jedynym projektem, który prowadzimy. 

Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców i uprzejmości Urzędu Gminy obecnie korzystamy z dwóch pomieszczeń biurowych i trzech magazynowych. W związku z rosnącą liczbą napływających do nas osób z Ukrainy rosną i nasze potrzeby. Przede wszystkim, finansowe. Musimy kupować żywność, czasem niezbędne sprzęty, opłacić paliwo do samochodów, którymi wozimy dary na granicę tak, żeby wspomóc rodziny naszych Podopiecznych, które zostały, żeby bronić kraju. 

Nasz działalność jest jawna i transparentna. Na bieżąco można śledzić nasze działania na fanpage Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby na Facebooku, oraz Centrum Wsparcia Uchodźców, również na Fb, a także w corocznych sprawozdaniach finansowych. Pomagamy, wkładając w to 100% naszego czasu, sił i serca. Pomagamy, bo tak trzeba. Pomóżcie nam pomagać. 

Można nas odwiedzać też na stronie internetowej www.otwartekaszuby.pl

i Facebooku https://www.facebook.com/OtwarteKaszuby 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • STOWARZYSZENIE OTWARTE KASZUBY - awatar

  STOWARZYSZENIE OTWARTE KASZUBY

  28.04.2022
  28.04.2022

  Dziękujemy pięknie za wsparcie. Nasze konwoje, które również dzięki Państwa wsparciu wyjechały do Ukrainy, wróciły szczęśliwie. Zdjęcie z wyjazdu mówi samo za siebie. To do niedawna tętniące życiem miasto. Nie możemy przerwać linii pomocy.

  Zdjęcie aktualizacji 93 765

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2022
  07.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

7 442 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 46

Mariola - awatar
Mariola
200
Grzegorz - awatar
Grzegorz
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Albert - awatar
Albert
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Dorota - awatar
Dorota
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Lidka Makowska - awatar
Lidka Makowska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij