Zbiórka PaczkaDlaSeniora - zdjęcie główne

PaczkaDlaSeniora

560 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Cześć!

Chciałabym Ci opowiedzieć o tym, co mi się ostatnio przydarzyło. O tym, jaka byłam ślepa. Jak codziennie, mijając staruszków na podwórku, rzucałam im zdawkowe „dzień dobry”. Nigdy, naprawdę nigdy, nie zatrzymywałam się żeby z nimi porozmawiać.

Aż do dnia, kiedy poznałam Panią Basię. Ciepłą, cudowną osobę, unieruchomioną w domu, na 4 piętrze, bez windy. Do towarzystwa miała małego, wiernego pieska. Mówi o nim: „on jest całym moim światem”.

Co się stało ze mną, z nami, jako społeczeństwem, jeśli całym światem starszej Pani stał się jej piesek? Trzeba to zmienić!

Czy mogę Cię zaprosić do wspólnego działania na rzecz Seniorów? 

Jest bardzo fajna akcja, #PaczkaDlaSeniora, organizowana przez Fundację Dobrych Inicjatyw, w której pracuję.

Razem możemy zrobić kilkaset paczek dla najbardziej potrzebujących Seniorów z małych miejscowości rozsianych po całej Polsce. Zambrów, Kisielany, Pasłęk, Zielonka Pasłęcka, Marwica, Białowieża i wiele innych, których nazw pewnie nawet nie słyszałeś.

To będą naprawdę porządne paczki z  dobrymi kosmetykami, słodyczami, środkami higieny i czystości. Będą w niej też kolorowe skarpetki i sucha żywność.

#PaczkaDlaSeniora, to jedna z najlepszych paczek pomocowych w kraju, jej wartość waha się od 200 do 220 zł, a akcja jest organizowana już po raz szósty! W dobie pandemii (2020 i 2021) Fundacja dostarczyła najuboższym Seniorom paczki o łącznej wartości: 86 928,95 PLN. To było ponad pół tysiąca paczek! Było ich tak wiele, że o pomoc poprosiliśmy wojsko!

Wpłać na naszą zbiórkę tutaj, a jeśli wolisz kupić produkty sam lub z przyjaciółmi wybierz w sklepie suchą, niepsującą się żywność, środki czystości, środki higieny, słodycze i kosmetyki i prześlij do naszego biura na adres:

Fundacja Dobrych Inicjatyw

Ul.Szczęśliwicka 51

02-353 Warszawa

Jest tak wielu potrzebujących Seniorów wśród nas

Wiesz, że 25 % naszego społeczeństwa to Seniorzy? Według danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2019 rok skrajne ubóstwo dotknęło niemal 3,8% osób po 65 roku życia. Niemal 1 na 25 osób starszych żyje na granicy minimum egzystencji, to przeszło 200 tys. osób!

Pamiętaj liczy się każda pomoc. Jeśli nie możesz nas wesprzeć finansowo lub rzeczowo, opowiedz o zbiórce do #PaczkaDlaSeniora rodzinie i przyjaciołom. Mamy przygotowane fajne plakaty na zbiórkę, możesz je wydrukować i powiesić w pracy. Podaj dalej!

Będziemy mieli pomocników!

Chciałabym Ci również powiedzieć, że nie jesteśmy z tym sami J pomogą nam dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski, Podopieczni Fundacji Dobrych Inicjatyw.

Jak co roku, wychowankowie wytypują ze swojej lokalnej społeczności najuboższych, samotnych Seniorów, którym chcieliby pomóc. Będą zaangażowani w  pakowanie i dostarczanie paczek. Spotkania samotnych seniorów z dziećmi z placówek są magiczne.

Z czteroletniego doświadczenia wiemy, że będą to dobre spotkania zarówno dla Seniorów jak i młodzieży. Oni mogą się od siebie jeszcze wiele nauczyć.

Zawiążą się przyjaźnie, które trwają potem mimo końca akcji. Dzieci czerpią z tej akcji poczucie sprawczości, ćwiczą swoją uważność i empatię, mogą komuś potrzebującemu okazać realną pomoc i jest to dla nich bardzo ważny element w ich rozwoju.

Na koniec, chciałabym Ci powiedzieć, że Fundacja prowadzi akcję #PaczkaDlaSeniora już po raz szósty i cieszy się zaufaniem Seniorów, wolontariuszy i darczyńców. Możesz to sprawdzić:

na www:         https://www.fdi.org.pl/paczka2021/

na FB :             https://tiny.pl/99n7f

                        https://tiny.pl/99n71

na LinkedIn :   https://tiny.pl/99n7n

Serdecznie Cię pozdrawiam

Ania Pykało

Fundacja Dobrych Inicjatyw

P.S. Napisz do mnie, jeśli masz jakieś pytania, jeśli uważasz, że problem jest głębszy, wymaga dodatkowego przedyskutowania. Chętnie porozmawiam, może razem wymyślimy coś fajnego? [email protected]

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA DOBRYCH INICJATYW - awatar

  FUNDACJA DOBRYCH INICJATYW

  04.11.2021
  04.11.2021

  Cześć,
  Spłynęły już pierwsze wpłaty na paczki dla najuboższych Seniorów. Bardzo serdecznie dziękuję i czuję, że wszystko się uda. Wierzę w ludzi i ich dobre serca.

  Chciałabym Ci dzisiaj opowiedzieć o dzieciach z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które pomogą i dostarczą paczki dla potrzebujących Seniorów.

  To naprawdę wspaniałe dzieciaki. Tyle się dzisiaj mówi o niedostosowaniu społecznym młodzieży, o braku empatii, o znieczulicy. Te dzieci całkowicie zaprzeczają takiemu wizerunkowi. Bo patrzą na świat „czułym okiem”.

  Co roku włączają się w akcję, chociaż w pandemii, ze względu na zdrowie swoje i Seniorów, nie mogły pomóc osobiście. Ale znalazły rozwiązanie, do każdej paczki dołączyły bardzo miłe, kolorowe listy.

  Kiedy Podopieczni przychodzą do Seniorów, za każdym razem dzieje się coś pięknego. To są naprawdę wspaniałe spotkania. Jest wtedy duuużo łez i wzruszeń. Seniorzy są bardzo wdzięczni za te wizyty.

  Wiktoria i Paulina, z placówki w Marwicy, po takim spotkaniu przychodziły do poznanej Seniorki i pomagały Jej w drobnych pracach porządkowych, zawiązała się miedzy nimi ciepła relacja. Ta dobra energia promieniuje na innych. Jedna z wychowawczyń tak bardzo polubiła się z Seniorką, którą odwiedzała wraz z dziećmi, że mówi o niej „moja przyszywana babcia”.

  Myślę, że zaangażowanie dzieci zachęci Cię do przyłączenia się do tej zbiórki. Zróbmy razem bogate, pełne dobra paczki dla najuboższych Seniorów. Bo razem możemy więcej!

  Zdjęcie aktualizacji 80 108

560 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 8

Danuta Gaura - awatar
Danuta Gaura
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Magda - awatar
Magda
20
Maria rowicki - awatar
Maria rowicki
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij