Dopóki jesteśmy młodzi i piękni — nie myślimy o starości, uznając, że jest taka odległa. Młodość obejmuje wiarę w nieśmiertelność, naprawdę nie wierzymy w to, że przestaniemy istnieć. Jesteśmy pewni, że przed nami cały czas w tym świecie, jesteśmy pewni, że nasze kieszenie są pełne im.
Chcemy tego, czy nie, ale wiek biere swoje: jeszcze wczoraj nasze babcie i dziadkowie byli bardzo wesołe, a dziś — nagła zmiana charakteru, dziwne zmiany w zachowaniu, pogorszenie samopoczucia.
Według danych Bloomberg Sunset Index populacja ludności w wieku produkcyjnym zmniejsza się szybciej, niż oczekiwano. Przewiduje się, że odsetek starszych mieszkańców w Europie do 2050 roku wzrośnie dwukrotnie — do 54%, a to oznacza, że na jednego starszego mieszkańca będzie przypadać nie dwie osoby jak teraz, a cztery osoby w wieku produkcyjnym, jak teraz. A to znaczy, że utrzymanie starszych europejczyków będzie jeszcze bardziej utrudnione.
Procesu demograficznego nie można zatrzymać.
Wszyscy kochamy swoich dziadków, ale niestety nie ma u nas czasu na spędzenie z nimi. Własne rodziny, napięty grafik, praca zabierająca nasz czas. Z tego powodu starsi ludzie u schyłku życia pozostają w czterech ścianach i w samotności. A ludzie "złotego wieku" pilnie potrzebują opieki i kontaktu z bliskimi.
My — to zespół profesjonalistów, których łączy jeden cel: chęć pomocy emerytom poczuć się potrzebnymi i dać im poczucie spokoju i bezpieczeństwa, bo oni na to zasługują.
Dlaczego nas to obchodzi? Bo myślimy o bliskich nam ludziach. Każdy człowiek pod koniec swego życia potrzebuje szczególnej opieki. Problem "złotego wieku" w tym, że ludzie bardzo często zostają się zakładnikami swoich ciał, które już nie funkcjonują tak, jak trzeba. I pozostają sam na sam ze swoimi chorobami i samotnością.
Możliwe, że ten projekt nie rozwiąże całkowicie problemu wszystkich starców i demograficznego kryzysu, ale staje się poważnym i stanowczym krokiem w tym kierunku. Nasz zespół marzy o tym, aby pojęcie "samotna starość" na zawsze zostało usunięte ze świadomości ludzi. Chcemy stworzyć nowy trend i uruchomić go w masy pod hasłem "Miłosierdzie dzisiaj w modzie!".
Chcemy otworzyć drzwi dla ludzi w podeszłym wieku i powiedzieć im: "Witaj w domu!".
Nas inspirują i motywują wartości rodzinne. Projekt, który nosi nazwę "Pałac Seniorów" kojarzy nam się z bezpieczeństwem, komfortem, spokojem i ciepłem. "Pałac Seniorów" — jedna wielka rodzina, w której dla każdego potrzebującego znajdzie się miejsce.
Realizacja tego projektu niesie w sobie nie tylko potężną społeczną obietnicę, ale tak samo wniesie znaczący wkład w kulturę i historię Polski.
Wiele czynników, które złożyły się na podstawę tego projektu, w tym osobiste doświadczenie każdego członka naszego zespołu. "Pałac Seniorów" — nasza idea, która obejmuje wiele aspektów, stanie się fundamentem nie tylko społecznej, ale także opiekunczej służby dla rozwoju naszego kraju.
Dlaczego właśnie dom seniora?
- egoistyczne motywy. Chcemy stworzyć takie miejsce, w którym chciał (i mógł) być każdy z nas na zachodzie swojego życia.
- polityka cenowa. Stosujemy lojalność nie tylko gościom, ale i w cenie dla seniorów.
- ekskluzywne oferty. Oferujemy swoim gościom (i wszystkim chętnym), uprawiaćnie zdrowotnej turystyki w atrakcyjnych miejscach turystycznych w kraju i za granicą.
- wsparcie psychologiczne — organizujemy psychologiczne treningi pod okiem profesjonalnych trenerów i nauczycieli metody Jose Silva.
Walczymy o to, aby goście uznali "Pałac Seniorów" swoim drugim domem, a nie szpitalem. Dlatego personel będzie rekrutowany pod względem psychologiczną stabilność, obecność miłosierdzia i współczucia.
- godne obsługa. Profesjonalna całodobowa opieka medyczna, która zapewnia ciepły stosunek.
- organizacja czasu wolnego dla mieszkańców i gości.
- restauracja. Kuchnia europejska z ekologicznymi produktami na terenie kompleksu.
Dlaczego wybraliśmy Zamek Prószkowskich?
Budynek wpisany do rejestru zabytków. Zbudowany na początku XVI wieku, jest dobrze zachował się do naszych dni. To nie tylko kulturalna wartość kraju, ale i doskonałe miejsce do stworzenia domu seniora, bo:
- powierzchnia zamku wygodnie pomieści w sobie 120 osób. Każdy pokój jest niepowtarzalny, ponieważ mieszkańcy mogą zmienić wnętrze na własne życzenie, nawet meble mogą przywieźć z domu.
- budynek wzniesiony na wzgórzu, skąd można podziwiać wspaniałe widoki.
- zamek znajduje się w miejscowości o nazwie Biała Prudnicka w Opolskim województwie. Uruchomienie projektu "Pałac Seniorów" ozdobi architekturą — wyglądem infrastrukturę miasta i rynek pracy i wzbogaci lokalny rynek pracy.
- tworzenie nowych miejsc pracy (stałych i tymczasowych) dla mieszkańców i wszystkich, którzy są zainteresowani w tej branży;
- organizacja wycieczek w celach chistoryczno poznawczych;
- organizacja praktyk i wolontariatu;
- przyciągnięcie turystów do pomnika architektury;
- pokoje gościnne dla przyjezdnych.
Biała Prudnicka — to czyste miasteczko, którego ekosystem nie uszkodzony w żadną produkcją. Nie ma fabryk, które by popsuli powietrze swoimi trującymi oparami. A obecność źródeł mineralnych dodają temu miejscu uroku.
"Pałac Seniorów" — dopiero początek naszej drogi, a my nie zamierzamy na tym poprzestać.
Twój wkład w ten projekt — to twój wkład w twoją lepszą przyszłość.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!