Zbiórka Przedszkole dla dzieci z Pamiru - miniaturka zdjęcia

Przedszkole dla dzieci z Pamiru Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Przedszkole dla dzieci z Pamiru - zdjęcie główne

Przedszkole dla dzieci z Pamiru

4 300 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Iga Cichoń - awatar

Iga Cichoń

Organizator zbiórki

                                                Przedszkole dla dzieciaków z Pamiru

Życie w Pamirze jest ciężkie. Brak ciągłej elektryczności, brak bieżącej wody. Półkoczowniczy sposób życia. Zimą temperatury dochodzące do -40 stopni, latem upały I silny wiatr. Susza. Rozrzedzone powietrze – Murghab położone jest na wysokości 3 600 metrów. Mimo to w okolicy Murghab we wschodnim Pamirze żyje około 15 tys. osób. Około 3,5 tysiąca stanowią dzieci w wieku przedszkolnym zamieszkujące zarówno samo Murghab jak I okoliczne wioski.

Za czasów Związku Radzieckiego w Murghab powstało przedszkole. Od tego czasu było wielokrotnie remontowane, okazjonalnie wspierane przez rząd kwotą wystarczającą na zakup kilku zabawek. Obecnie rodzice sami troszczą się o jego wyposażenie – mimo to placówka nie jest w stanie przyjąć więcej niż 40 dzieci. Ponad 80% dzieciaków zostaje w domach – co oznacza konieczność pozostawania w domach również ich matek. Częstym jest widok dzieci bawiących się na ulicach, w okolicach bazaru – który nie  jest dla nich bezpiecznym miejscem.

We wschodnim Pamirze istnieje wciąż tradycja porywania kobiet na przyszłe żony. Zwyczaj ten często praktykowany bez jakiegokolwiek poszanowania prawa kobiety do decyzji skutkuje dużą ilością związków, w których kobiety zdane są wyłącznie na siebie i pozbawione są praktycznie pomocy w wychowywaniu dzieci. Często muszą jednocześnie dbać o ich utrzymanie i pracować.

Sama odwiedziłam Murghab wielokrotnie, mam znajome wśród tamtejszych kobiet i wiem jak ogromne potrzeby są w tym rejonie. Wierzę, że inicjatywa realizowana przez lokalną organizację publiczną “Faizo Pamir” budowy przedszkola pomoże lokalnej społeczność zadbać o jej najmłodszych członków. Zebrane fundusze zostaną przeze mnie przekazane organizacji i przeznaczone zostaną na materiały potrzebne do remontu starego budynku I zakup niezbędnego wyposażenia.

Dodatkowo wraz z moimi wyprawami w Pamir zamierzamy zebrać materiały szkolne, książki anglojęzyczne i zabawki - na potrzeby powstającego przedszkola i lokalnej szkoły. W sprawie przekazania zabawek i materiałów szkolnych bardzo proszę o kontakt. Pierwsza porcja zebranych darów pojedzie już w maju do dzieci.

Warszawiaków zachęcam do odwiedzenia księgarni podróżniczej "Geograf" (Al. Jerozolimskie 61), gdzie można będzie zostawić podarowane rzeczy - a przy okazji zapoznać się z bogatą ofertą przewodników i książek podróżniczych ;-)

Dziękuję serdecznie w imieniu swoim i organizacji "Fazoi Pamir" za okazaną pomoc!

Iga Cichoń

www.ethno-experience.com

[email protected]

tajemniczedrogi.wordpress.com - blog 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Iga Cichoń - awatar

  Iga Cichoń

  10.10.2018
  10.10.2018

  Kochani, bardzo dziękujemy za ostatnie wpłaty - przywróciliście wiarę w sens tej inicjatywy! Uzbierana kwota to już są pieniążki, za które tam na miejscu można kupić sporo potrzebnych materiałów szkolnych. Walczymy dalej: jeżeli kwota wzrośnie to będzie można myśleć o poważniejszych zakupach: np. o materiałach budowlanych czy elementach wyposażenia.
  Przypominam, że budynek na przedszkole już jest. To jest dom, w którym mieściła się dawna szkoła. Z rządowych środków został ufundowany budynek na nową szkołę, który przez jakiś czas nie mógł być wykorzystywany zimą z powodu braku ogrzewania. Teraz problem został rozwiązany i nowa szkoła działa, a budynek w którym mieściła się stara szkoła po remoncie będzie mógł stać się przedszkolem ;)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Paweł Szybiak - awatar

  Paweł Szybiak

  29.11.2018
  29.11.2018

  Cudownie, że możemy im pomóc wspólnymi siłami! :-) Powodzenia!

 • Metel Dariusz - awatar

  Metel Dariusz

  01.03.2017
  01.03.2017

  Powodzenia w szlachetnej zbiórce.

  • Iga Cichoń - awatar

   Iga Cichoń - Organizator zbiórki

   09.03.2017
   09.03.2017

   dziękuję bardzo!

4 300 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Iga Cichoń - awatar

Iga Cichoń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 73

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij