Zbiórka Przedszkole dla dzieci z Pamiru - miniaturka zdjęcia

Przedszkole dla dzieci z Pamiru Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Przedszkole dla dzieci z Pamiru - zdjęcie główne

Przedszkole dla dzieci z Pamiru

4 300 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Iga Cichoń - awatar

Iga Cichoń

Organizator zbiórki

                                                Przedszkole dla dzieciaków z Pamiru

Życie w Pamirze jest ciężkie. Brak ciągłej elektryczności, brak bieżącej wody. Półkoczowniczy sposób życia. Zimą temperatury dochodzące do -40 stopni, latem upały I silny wiatr. Susza. Rozrzedzone powietrze – Murghab położone jest na wysokości 3 600 metrów. Mimo to w okolicy Murghab we wschodnim Pamirze żyje około 15 tys. osób. Około 3,5 tysiąca stanowią dzieci w wieku przedszkolnym zamieszkujące zarówno samo Murghab jak I okoliczne wioski.

Za czasów Związku Radzieckiego w Murghab powstało przedszkole. Od tego czasu było wielokrotnie remontowane, okazjonalnie wspierane przez rząd kwotą wystarczającą na zakup kilku zabawek. Obecnie rodzice sami troszczą się o jego wyposażenie – mimo to placówka nie jest w stanie przyjąć więcej niż 40 dzieci. Ponad 80% dzieciaków zostaje w domach – co oznacza konieczność pozostawania w domach również ich matek. Częstym jest widok dzieci bawiących się na ulicach, w okolicach bazaru – który nie  jest dla nich bezpiecznym miejscem.

We wschodnim Pamirze istnieje wciąż tradycja porywania kobiet na przyszłe żony. Zwyczaj ten często praktykowany bez jakiegokolwiek poszanowania prawa kobiety do decyzji skutkuje dużą ilością związków, w których kobiety zdane są wyłącznie na siebie i pozbawione są praktycznie pomocy w wychowywaniu dzieci. Często muszą jednocześnie dbać o ich utrzymanie i pracować.

Sama odwiedziłam Murghab wielokrotnie, mam znajome wśród tamtejszych kobiet i wiem jak ogromne potrzeby są w tym rejonie. Wierzę, że inicjatywa realizowana przez lokalną organizację publiczną “Faizo Pamir” budowy przedszkola pomoże lokalnej społeczność zadbać o jej najmłodszych członków. Zebrane fundusze zostaną przeze mnie przekazane organizacji i przeznaczone zostaną na materiały potrzebne do remontu starego budynku I zakup niezbędnego wyposażenia.

Dodatkowo wraz z moimi wyprawami w Pamir zamierzamy zebrać materiały szkolne, książki anglojęzyczne i zabawki - na potrzeby powstającego przedszkola i lokalnej szkoły. W sprawie przekazania zabawek i materiałów szkolnych bardzo proszę o kontakt. Pierwsza porcja zebranych darów pojedzie już w maju do dzieci.

Warszawiaków zachęcam do odwiedzenia księgarni podróżniczej "Geograf" (Al. Jerozolimskie 61), gdzie można będzie zostawić podarowane rzeczy - a przy okazji zapoznać się z bogatą ofertą przewodników i książek podróżniczych ;-)

Dziękuję serdecznie w imieniu swoim i organizacji "Fazoi Pamir" za okazaną pomoc!

Iga Cichoń

www.ethno-experience.com

[email protected]

tajemniczedrogi.wordpress.com - blog 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Iga Cichoń - awatar

  Iga Cichoń

  10.10.2018
  10.10.2018

  Kochani, bardzo dziękujemy za ostatnie wpłaty - przywróciliście wiarę w sens tej inicjatywy! Uzbierana kwota to już są pieniążki, za które tam na miejscu można kupić sporo potrzebnych materiałów szkolnych. Walczymy dalej: jeżeli kwota wzrośnie to będzie można myśleć o poważniejszych zakupach: np. o materiałach budowlanych czy elementach wyposażenia.
  Przypominam, że budynek na przedszkole już jest. To jest dom, w którym mieściła się dawna szkoła. Z rządowych środków został ufundowany budynek na nową szkołę, który przez jakiś czas nie mógł być wykorzystywany zimą z powodu braku ogrzewania. Teraz problem został rozwiązany i nowa szkoła działa, a budynek w którym mieściła się stara szkoła po remoncie będzie mógł stać się przedszkolem ;)

Komentarze


 • Paweł Szybiak - awatar

  Paweł Szybiak

  29.11.2018
  29.11.2018

  Cudownie, że możemy im pomóc wspólnymi siłami! :-) Powodzenia!

 • Metel Dariusz - awatar

  Metel Dariusz

  01.03.2017
  01.03.2017

  Powodzenia w szlachetnej zbiórce.

  • Iga Cichoń - awatar

   Iga Cichoń - Organizator zbiórki

   09.03.2017
   09.03.2017

   dziękuję bardzo!

4 300 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Iga Cichoń - awatar

Iga Cichoń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 73

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij