Zbiórka By uszka nie bolały - Pampuch - miniaturka zdjęcia

By uszka nie bolały - Pampuch Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka By uszka nie bolały - Pampuch - zdjęcie główne

By uszka nie bolały - Pampuch

1 660 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Pampuch to ok. 4 letni psiak rasy american bully. Trafił do Fundacji AST jako pies znaleziony w ok. Gniezna. Ma wszczepiony chip, niestety niezarejestrowany z żadnej bazie.

Trafił do nas chory, zaniedbany i wynikało to z długotrwałego braku opieki weterynaryjnej.

Od dłuższego już czasu leczymy chłopaka z sukcesami. W najbliższą sobotę Pampuch ma zaplanowaną operację wycięcia chrząstek z obu kanałów usznych tzw. zabieg forstoma. Przewidywany koszt to 1000zł + koszt tomografii 600zł, stąd wynika kwota na jaką utworzyliśmy zbiórkę. 

Co zrobiliśmy dotychczas, czyli co w wyniku diagnostyki zdiagnozowaliśmy:

- dermatologicznie: bakteryjno - ropne powikłania na skórze, wynikające z nieleczonej alergii. Psiak ciekł ropą z krwią. Na dziś skóra po 2 miesiącach leczenia zarasta sierścią, zaczyna się błyszczeć a smród zanikł. Leczenie polegało na podawaniu antybiotyków, kąpielach, podawaniu karmy alergicznej (tej pies wymagać będzie do końca życia)

- okulistycznie: problemy z oczami - w oku lewym ma zapalenie barwnikowe na całej powierzchni rogówki, w oku prawym początki tego samego schorzenia. Problemy oczne przy leczeniu będą się cofać, ale bez niego znów nawracać co oznacza, że musi stawiać się na kontrole okulistyczne.

- kardiologicznie: niewielką niedomykalność zastawki mitralnej oraz podejrzenie niewielkiego okienka aortalno - płucnego. Nie jest to groźne, nie wymaga leczenia, a póki co jedynie regularnych wizyt u kardiologa (raz w roku)

- ortopedycznie: Pampuch nie ma zdrowej ani jednej łapy. Z przodu ma ankylozę lewego stawu łokciowego i obustronną dysplazję. W tyle - w jednej łapie zerwane więzadło krzyżowe, w drugiej naderwane. W obu kolanach są już widoczne zmiany zwyrodnieniowe. Kręgosłup także już niedomaga.

Pampuch przeszedł także badanie tomografii komputerowej głowy z uwagi na zarośnięte i niedrożne kanały słuchowe i przechylanie główni na prawą stronę. W badaniu TK stwierdzono niedrożność oraz przewlekłe zapalenie przewodów słuchowych zewnętrznych z towarzyszącym obustronnym, przewlekłym zapaleniem ucha środkowego oraz zapalenie jamy nosowej lewej. 


Pampuch będzie wymagać:

- w poważnych operacji ortopedycznych: rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego (zabieg metodą TTA z uwagi na wagę Pampucha) i artoskopii obydwu stawów łokciowych. Zabiegi muszą być rozłożone na 2 terminy.

- operacji uszu (planowany zabieg Forstoma).

- do końca życia specjalnej diety. 


Koszty leczenia Pampucha: 

dotychczasowa diagnostyka, leczenie, karma: 3,5 tys zł. 

operacja TTA (ortopedyczna): 3 tys

artroskopia 2 łokci: 2 tys

forstom - 1 tys. 


Pampuch na co dzień to mega wesoły psiak! Domowy, łagodny, pogodny. Teraz naprawdę musimy mu pomóc i ulżyć w bólu. I wierzymy, że wspólnie znów się uda pomóc kolejnym 4 łapkom.

Już nie raz udowodniliśmy, że w obliczu wyzwania miłośnicy TTB mają moc! To jest nasz czas!
Udostępniajcie nasz apel, na pewno gdzieś ktoś da radę pomóc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 660 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 43

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
franas - awatar
franas
150
Katarzyna Pietrzak - awatar
Katarzyna Pietrzak
40
Anna - awatar
Anna
10
Maja - awatar
Maja
10
Trida - awatar
Trida
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jolanta Szewczyk - awatar
Jolanta Szewczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij