Zbiórka Pomóżmy Panu Bogdanowi - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Panu Bogdanowi

Zbiórka Pomóżmy Panu Bogdanowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Panu Bogdanowi

61 462 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 104 osoby
Wpłać teraz
 

Pan Bogdan stracił obie nogi w wyniku cukrzycy, 14 lat temu. Żyje w ubóstwie borykając się ze swoją niepełnosprawnością.

Pan Bogdan ma 59 lat, stracił obie nogi w wyniku przewlekłej cukrzycy w 2005 roku. Jest w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Jego skromny miesięczny budżet to nieco ponad 1300 zł. Składa się na niego zasiłek stały z OPS dla osoby samotnie gospodarującej, zasiłek pielęgnacyjny również z OPS, oraz świadczenie z ZUSu - 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dodatkowo, niewielka kwota którą uda mu się zarobić sprzedając butle z gazem - około 30 zł miesięcznie.  Pan Bogdan ma kłopot z bezpiecznym przechowywaniem gazu. Włamano mu się do garażu i wykradziono butle, dlatego zależy nam na porządnym zabezpieczeniu tego garażu. Pan Bogdan jest zmuszony kilka razy w tygodniu udać się pod kościół i prosić zgromadzonych tam ludzi o pomoc, żebrząc o pieniądze. W związku z tym że na co dzień mieszka na wsi, pod kościół udaje się do większego miasta. Część drogi pokonuje na skuterze, pozostałą część podróży odbywa pociągiem. Kwota którą nasz Podopieczny dysponuje co miesiąc, jest niewystarczająca nawet na pokrycie podstawowych potrzeb: zakup żywności, lekarstw, środków chemicznych czy opłacenie rachunków za mieszkanie.

Mężczyzna marzy o nowych sprzętach umożliwiających i ułatwiających mu życie jako osobie niepełnosprawnej. Bez nich nie jest w stanie poruszać się nawet po mieszkaniu, by zadbać o własne podstawowe potrzeby fizjologiczne. Do tych sprzętów należą przede wszystkim protezy nóg, wózek inwalidzki i skuter- dzięki któremu Pan Bogdan jest mobilny i na tyle samodzielny by móc pojechać do najbliższego sklepu, apteki czy lekarza. Do amputacji nóg doszło 14 lat temu, w związku z tym sprzęty użytkowane przez Pana Bogdana nadają się już do wymiany. Pan Bogdan mieszka w swoim domu rodzinnym w którym się wychował i mieszkał z rodzicami. Rodzice nie żyją już od około 30 lat, ale Pan Bogdan ma wielki sentyment do swojego domu rodzinnego i za wszelką cenę chce w nim pozostać. Dlatego marzy o remoncie domu, by móc godnie przeżyć w nim resztę swojego życia. Jego warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia. Dom jest zapuszczony i ubogi. Brakuje mu środków na remont i zakup nowych mebli czy innych sprzętów niezbędnych do normalnego funkcjonowania, w tym: pralki, kuchenki gazowej, lodówki, szafek kuchennych i zlewozmywaka. 

Naprawdę prawie wszystko należałoby wymienić na nowe i gruntownie wyremontować. Łącznie z szopą w której Pan Bogdan przechowuje drzewo na opał. Poza tym Pan Bogdan, w swojej sytuacji zdrowotnej nie jest w stanie samodzielnie zadbać o mieszkanie, choć bardzo się stara. To życzliwy człowiek o dobrym sercu, który zmaga się z niepełnosprawnością. Żyje samotnie, w ubiegłym roku pochował swoją partnerkę i gdy udało mu się nawiązać relację z nową kobietą spadł na niego kolejny cios w postaci śmierci tej drugiej. Pan Bogdan nie ukrywa że sam nie jest w stanie zadbać o siebie i czasem korzysta z pomocy innych ludzi.  W pobliżu domu ma kawałek ziemi, na której Jego znajomy zorganizował działkę warzywną dla Pana Bogdana.

Bardzo nam zależy by pomóc Panu Bogdanowi mieszkać i żyć w godnych warunkach. Te w których teraz toczy się Jego życie są poniżej normy. Mamy nadzieję że i Wy, Kochani przyłączycie się do naszego niesienia pomocy Panu Bogdanowi.  To życzliwy człowiek o dobrym sercu, który zmaga się z niepełnosprawnością.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Nowe protezy nóg.
•Wózek inwalidzki. - Przekazany.
•Skuter.
•Remont domu (łazienka, kuchnia, pokoje, dach, poddasze). - Zrealizowaliśmy remont kuchni wraz z wymianą mebli i sprzętów.
•Wymiana szafek kuchennych i zlewozmywaka.
•Remont garażu.
•Postawienie nowej szopki. - Zrealizowane.
•Wymiana sprzętów:  kuchenka, pralka, lodówka - Kuchenka gazowa, pralka i lodówka - Przekazane.
•Zakup żywności. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pana Bogdana w tym zakresie.
•Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Kurtka - Przekazane.
•Buty - Przekazane.
•Łóżko - Zrealizowane,
•Wanna. - Przekazana.
•Pomoc w opłacaniu rachunków Pana Bogdana. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Pojemnik przed dom na odpady zmieszane. - Przekazany.
•Wędki. - Łowienie ryb to pasja Pana Bogdana. - Przekazane.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin

Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.

* regulamin Fundacji Wybierz by Pomóc dostępny jest pod adresem : https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  03.07.20
  03.07.20

  A dziś kolejne zdjęcie, przekazanej w tym tygodniu Panu Bogdanowi żywności. Opłaciliśmy Panu Bogdanowi także rachunki za telefon. :)

  Zdjęcie aktualności 51 981

Komentarze


 • Andy Bujalski - awatar

  Andy Bujalski

  19.05.20
  19.05.20

  powodzenia w zyciu z dalekiej Kanady

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   19.05.20
   19.05.20

   Serdecznie dziękujemy za hojny gest z dalekiej Kanady :)

 • Szymon - awatar

  Szymon

  18.05.20
  18.05.20

  Panie Bogdanie, dokładam swoją skromną cegiełkę do zbiórki. Życzę dużo zdrowia i poprawy sytuacji życiowej.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   19.05.20
   19.05.20

   Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc Panu Bogdanowi.

 • Agata - awatar

  Agata

  15.05.20
  15.05.20

  wszystkiego dobrego!:)

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   18.05.20
   18.05.20

   Dziękujemy i również życzymy wszystkiego dobrego :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.20
  06.05.20

  Jezu Ty się tym zajmij

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   07.05.20
   07.05.20

   Dziękujemy za wsparcie.

 • Magda GK - awatar

  Magda GK

  04.05.20
  04.05.20

  wszystkiego dobrego dla Pana Bogdana i dla wszystkich Was, którzy niesiecie mu wsparcie!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   07.05.20
   07.05.20

   Bardzo nam miło, cieszymy się ze możemy wspólnie pomagać Panu Bogdanowi. Dziękujemy za wsparcie.:)

61 462 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 104 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1 104

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzysztof Marusiak - awatar
Krzysztof Marusiak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowo - awatar
Anonimowo
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jerzy Standowicz - awatar
Jerzy Standowicz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij