Zbiórka Pomóżmy Panu Bogdanowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Panu Bogdanowi

81 900 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 351 osób

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu.

Pan Bogdan stracił obie nogi w wyniku cukrzycy, 15 lat temu. Mieszka sam na wsi, borykając się ze swoją niepełnosprawnością.

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pan Bogdan ma 61 lat, stracił obie nogi w wyniku przewlekłej cukrzycy w 2005 roku. Jest w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Jego skromny miesięczny budżet to nieco ponad 1300 zł. Składa się na niego zasiłek stały z OPS dla osoby samotnie gospodarującej, zasiłek pielęgnacyjny również z OPS, oraz świadczenie z ZUSu - 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dodatkowo, niewielka kwota którą uda mu się zarobić sprzedając butle z gazem - około 30 zł miesięcznie. Pan Bogdan ma kłopot z bezpiecznym przechowywaniem gazu. Włamano mu się do garażu i wykradziono butle, dlatego zależy nam na porządnym zabezpieczeniu tego garażu. W związku z tym że na co dzień mieszka na wsi, żeby dostać się do większego miasta, przemieszcza się na skuterze.  Zależy na na kupieniu Panu Bogdanowi nowego sprzętu, ale póki co, pomagamy w naprawie i utrzymaniu tego który Pan Bogdan posiada. Pan Bogdan mieszka w powiecie gryfińskim.

Pan Bogdan mieszka w swoim domu rodzinnym w którym się wychował i mieszkał z rodzicami. Rodzice nie żyją już od około 30 lat, ale Pan Bogdan ma wielki sentyment do swojego domu rodzinnego i za wszelką cenę chce w nim pozostać. Dlatego marzy o remoncie domu, by móc godnie przeżyć w nim resztę swojego życia. Jego warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia. Dom jest zapuszczony i ubogi. Brakuje mu środków na remont i zakup nowych mebli czy innych sprzętów niezbędnych do normalnego funkcjonowania. Wiele już w tej kwestii zrobiliśmy dla Pana Bogdana, ale sporo jeszcze przed nami. Mamy za sobą remont kuchni wraz z wymianą wszystkich mebli i sprzętów, wymianę szopki w której Pan Bogdan przechowuje drzewo na opał, oraz remont dachu. Na swoją kolej czekają pokoje, łazienka, poddasze i garaż.

Pan Bogdan mieszka sam, w swojej sytuacji zdrowotnej nie jest w stanie samodzielnie zadbać o mieszkanie, choć bardzo się stara. W ubiegłym roku pochował swoją partnerkę i gdy udało mu się nawiązać relację z nową kobietą spadł na niego kolejny cios w postaci śmierci tej drugiej. W pobliżu domu ma kawałek ziemi, na której Jego znajomy zorganizował działkę warzywną dla Pana Bogdana.Bardzo nam zależy by pomóc Panu Bogdanowi mieszkać i żyć w godnych warunkach. Te w których teraz toczy się Jego życie są poniżej normy. Mamy nadzieję że i Wy przyłączycie się do naszego niesienia pomocy Panu Bogdanowi. 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Wózek inwalidzki. - Przekazany.
•Skuter - chcemy kupić Panu Bogdanowi nowy sprzęt, ale póki co, pomagamy w naprawie i utrzymaniu tego który Pan Bogdan posiada.
•Remont domu (łazienka, kuchnia, pokoje, dach, poddasze). - Zrealizowaliśmy remont kuchni wraz z wymianą mebli i sprzętów a także remont dachu.
•Zainstalowanie centralnego ogrzewania i pieca. - Zrealizowane.
•Wymiana szafek kuchennych i zlewozmywaka.
•Remont garażu.
•Postawienie nowej szopki. - Zrealizowane.
•Wymiana sprzętów:  kuchenka, pralka, lodówka - Kuchenka gazowa, pralka i lodówka - Przekazane.
•Zakup żywności. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pana Bogdana w tym zakresie.
•Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Kurtka - Przekazane.
•Buty - Przekazane.
•Łóżko - Zrealizowane,
•Wanna. - Przekazana.
•Pomoc w opłacaniu rachunków Pana Bogdana. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Pojemnik przed dom na odpady zmieszane. - Przekazany.
•Wędki. - Łowienie ryb to pasja Pana Bogdana. - Przekazane.

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin

Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.

* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:

https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Aktualizacje


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  30.03.2022
  30.03.2022

  Kochani, informujemy że dziś zamykamy zbiórkę pieniędzy dla naszego Podopiecznego Pana Bogdana. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe przez cały czas trwania zbiórki. Jeśli chcecie wrócić do informacji na temat naszego Podopiecznego, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: wybierzbypomoc.org, zakładka Archiwum.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.12.2020
  23.12.2020

  Wszystkiego najlepszego na Święta i Nowy Rok dla Pana Bogdana!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   30.12.2020
   30.12.2020

   Serdecznie dziękujemy w imieniu Pana Bogdana i również życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

 • Ania - awatar

  Ania

  13.11.2020
  13.11.2020

  Proszę, żeby przelana przeze mnie kwota w całości wsparła potrzeby Pana Bogdana.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   16.11.2020
   16.11.2020

   W imieniu Pana Bogdana dziękujemy za wsparcie :) Pozdrawiamy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.11.2020
  06.11.2020

  Niech Bóg błogosławi!

 • Cezary Dąbrowski - awatar

  Cezary Dąbrowski

  03.10.2020
  03.10.2020

  Panie Bogdanie, nie życzę wytrwałości, bo wytrwałości można się od Pana uczyć. Życzę, aby Panu sprzyjało szczęście - jakkolwiek je Pan definiuje, zdrowie i miłość w każdej możliwej postaci.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   05.10.2020
   05.10.2020

   Serdecznie dziękujemy w imieniu Pana Bogdana i swoim za wsparcie i bardzo miłe słowa! :)

 • Karolina - awatar

  Karolina

  02.10.2020
  02.10.2020

  Dużo siły i uśmiechu na każdy dzień!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   05.10.2020
   05.10.2020

   Dziękujemy za wsparcie i również życzymy dużo uśmiechu!

81 900 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 351 osób

Wpłaty: 1 351

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Artur Kupiec - awatar
Artur Kupiec
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patryk Popiel - awatar
Patryk Popiel
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij