Zbiórka Azyl dla Pantery mglistej - et.1 - miniaturka zdjęcia

Azyl dla Pantery mglistej - et.1

Wdrożyliśmy oraz planujemy budowę wielu azyli dla pokrzywdzonych dzikich zwierząt. Fundacja „Don Vittorio Fundation for Wild Animals”, pragnie zapewnić jak najbardziej wyspecjalizowane azyle oraz wybiegi na terenach własnych, a także na terenach ogrodów zoologicznych. Swymi działaniami spełniamy misję powiększania ilości i różnorodności gatunków je zamieszkujących przy jednoczesnym zapobieganiu nielegalnego przemytu dzikich zwierząt.

Stanowczo stwierdzono, że jedynym ratunkiem dla zwierząt dzikich pochodzących  z przemytu lub zwierząt okaleczanych, porzucanych w wieku młodym nie pozwalającym na przeżycie staje się umieszczenie ich w warunkach odpowiednich dla ich gatunku oraz zapewnienie im wyżywienia i opieki weterynaryjnej. Na terenie Polski, a także Europy wciąż brakuje takich wyspecjalizowanych placówek, a nieliczne z nich znajdują swoje miejsce w ogrodach zoologicznych. 

Nasze azyle to:

1. Miejsca specjalnie wyselekcjonowane pod względem ukształtowania terenu, gdyż każdy gatunek zwierząt posiada potrzebę odwzorowania ich naturalnych warunków bytowych;

2. Miejsca, które wpisują się w programy reintrodukcji gatunków, jak np. program reintrodukcji lamparta perskiego;

3. Miejsca, w których zapewniona jest stała 24h opieka weterynarzy oraz specjalistów zoologów, których wiedza obejmuje zwierzęta dzikie, a także spełniony jest wymóg dostępu do niezbędnego zaplecza medycznego;

4. Miejsca dedykowane danemu gatunkowi, które spełniają wszelkie jego potrzeby, są zaprojektowane według ściśle określonych instrukcji specjalistów zoologii, weterynarii i opiekuna gatunku;

5. Miejsca, które w 100% spełniają wymogi ustawy o ochronie zwierząt oraz rozporządzeń dotyczących cyrków i ogrodów zoologicznych;

Don Vittorio Foundation for Wild Animals to fundacja transparentna posiadająca klarowne umowy m.in. z Miastem Poznań, będącym włodarzem Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, gdzie powstają  już nasze pierwsze azyle dla dzikich zwierząt.

Ambasadorem Don Vittorio Foundation for Wild Animals jest znana wszystkim wyrwana z rąk śmierci - Niedźwiedzica Cisna, która inspiruje nas do dalszych działań na rzecz dzikich zwierząt.


Na co zbieramy:

Nasza fundacja na podstawie porozumienia ZOO Poznań pragnie z Waszą pomocą wybudować pierwszy w Polsce AZYL dla Pantery Mglistej. Podkreślamy, że AZYL nie jest typową ekspozycją ogrodu zoologicznego i charakteryzuje się swoimi specyficznymi właściwościami. Otóż, jako fundacja wpisujemy się w programy reintrodukcji gatunków /rozmnażaniu i przywracaniu ich naturze/ przy wykorzystaniu wiedzy i terenu ogrodów zoologicznych.

Zbieramy na etap I budowy - tj. prace geologiczne, kartograficzne i projektowe. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli wykonać i otrzymać dokumentację projektową.

Pantera mglista zamieszkuje tereny bagniste i górskie lasy do wysokości 2500 metrów n.p.m., od Nepalu do południowo-wschodnich Chin, poprzez Tajwan i Sumatrę. Mieszka głównie w koronach drzew, przeskakując z gałęzi na gałąź ze zręcznością wiewiórki.

Z powodu kłusownictwa i wycinki lasów tropikalnych gatunek ten jest silnie zagrożony i chroniony prawem międzynarodowym m.in. przepisami konwencji waszyngtońskiej (CITES)

W ogrodach zoologicznych na całym świecie znajduje się około 270 osobników. Na terenie Polski - poznański azyl będzie jedynym domem Pantery Mglistej.

Całość populacji szacowana jest w chwili obecnej na ok 10.000 szt. 


Co tworzymy ?

Azyl dla Pantery Mglistej na terenie ZOO Poznań. Powierzchnia wybiegu ok 4.000 m kw. wraz z profesjonalnymi kotnikami pozwalający na bezpieczny kwaterunek kilku Panter Mglistych. 

Pomóżcie nam wygrać z czasem i zachować gatunek. Serdecznie dziękujemy.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Izabela - awatar
20
Izabela
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij