Zbiórka Azyl dla Pantery mglistej - et.1 - miniaturka zdjęcia

Azyl dla Pantery mglistej - et.1 Jak założyć taką zbiórkę?

Azyl dla Pantery mglistej - et.1

70 zł  z 32 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wdrożyliśmy oraz planujemy budowę wielu azyli dla pokrzywdzonych dzikich zwierząt. Fundacja „Don Vittorio Fundation for Wild Animals”, pragnie zapewnić jak najbardziej wyspecjalizowane azyle oraz wybiegi na terenach własnych, a także na terenach ogrodów zoologicznych. Swymi działaniami spełniamy misję powiększania ilości i różnorodności gatunków je zamieszkujących przy jednoczesnym zapobieganiu nielegalnego przemytu dzikich zwierząt.

Stanowczo stwierdzono, że jedynym ratunkiem dla zwierząt dzikich pochodzących  z przemytu lub zwierząt okaleczanych, porzucanych w wieku młodym nie pozwalającym na przeżycie staje się umieszczenie ich w warunkach odpowiednich dla ich gatunku oraz zapewnienie im wyżywienia i opieki weterynaryjnej. Na terenie Polski, a także Europy wciąż brakuje takich wyspecjalizowanych placówek, a nieliczne z nich znajdują swoje miejsce w ogrodach zoologicznych. 

Nasze azyle to:

1. Miejsca specjalnie wyselekcjonowane pod względem ukształtowania terenu, gdyż każdy gatunek zwierząt posiada potrzebę odwzorowania ich naturalnych warunków bytowych;

2. Miejsca, które wpisują się w programy reintrodukcji gatunków, jak np. program reintrodukcji lamparta perskiego;

3. Miejsca, w których zapewniona jest stała 24h opieka weterynarzy oraz specjalistów zoologów, których wiedza obejmuje zwierzęta dzikie, a także spełniony jest wymóg dostępu do niezbędnego zaplecza medycznego;

4. Miejsca dedykowane danemu gatunkowi, które spełniają wszelkie jego potrzeby, są zaprojektowane według ściśle określonych instrukcji specjalistów zoologii, weterynarii i opiekuna gatunku;

5. Miejsca, które w 100% spełniają wymogi ustawy o ochronie zwierząt oraz rozporządzeń dotyczących cyrków i ogrodów zoologicznych;

Don Vittorio Foundation for Wild Animals to fundacja transparentna posiadająca klarowne umowy m.in. z Miastem Poznań, będącym włodarzem Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, gdzie powstają  już nasze pierwsze azyle dla dzikich zwierząt.

Ambasadorem Don Vittorio Foundation for Wild Animals jest znana wszystkim wyrwana z rąk śmierci - Niedźwiedzica Cisna, która inspiruje nas do dalszych działań na rzecz dzikich zwierząt.


Na co zbieramy:

Nasza fundacja na podstawie porozumienia ZOO Poznań pragnie z Waszą pomocą wybudować pierwszy w Polsce AZYL dla Pantery Mglistej. Podkreślamy, że AZYL nie jest typową ekspozycją ogrodu zoologicznego i charakteryzuje się swoimi specyficznymi właściwościami. Otóż, jako fundacja wpisujemy się w programy reintrodukcji gatunków /rozmnażaniu i przywracaniu ich naturze/ przy wykorzystaniu wiedzy i terenu ogrodów zoologicznych.

Zbieramy na etap I budowy - tj. prace geologiczne, kartograficzne i projektowe. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli wykonać i otrzymać dokumentację projektową.

Pantera mglista zamieszkuje tereny bagniste i górskie lasy do wysokości 2500 metrów n.p.m., od Nepalu do południowo-wschodnich Chin, poprzez Tajwan i Sumatrę. Mieszka głównie w koronach drzew, przeskakując z gałęzi na gałąź ze zręcznością wiewiórki.

Z powodu kłusownictwa i wycinki lasów tropikalnych gatunek ten jest silnie zagrożony i chroniony prawem międzynarodowym m.in. przepisami konwencji waszyngtońskiej (CITES)

W ogrodach zoologicznych na całym świecie znajduje się około 270 osobników. Na terenie Polski - poznański azyl będzie jedynym domem Pantery Mglistej.

Całość populacji szacowana jest w chwili obecnej na ok 10.000 szt. 


Co tworzymy ?

Azyl dla Pantery Mglistej na terenie ZOO Poznań. Powierzchnia wybiegu ok 4.000 m kw. wraz z profesjonalnymi kotnikami pozwalający na bezpieczny kwaterunek kilku Panter Mglistych. 

Pomóżcie nam wygrać z czasem i zachować gatunek. Serdecznie dziękujemy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
70 zł  z 32 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela - awatar
Izabela
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij