Zbiórka Azyl dla Pantery mglistej - et.1 - miniaturka zdjęcia

Azyl dla Pantery mglistej - et.1 Jak założyć taką zbiórkę?

Azyl dla Pantery mglistej - et.1

70 zł  z 32 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wdrożyliśmy oraz planujemy budowę wielu azyli dla pokrzywdzonych dzikich zwierząt. Fundacja „Don Vittorio Fundation for Wild Animals”, pragnie zapewnić jak najbardziej wyspecjalizowane azyle oraz wybiegi na terenach własnych, a także na terenach ogrodów zoologicznych. Swymi działaniami spełniamy misję powiększania ilości i różnorodności gatunków je zamieszkujących przy jednoczesnym zapobieganiu nielegalnego przemytu dzikich zwierząt.

Stanowczo stwierdzono, że jedynym ratunkiem dla zwierząt dzikich pochodzących  z przemytu lub zwierząt okaleczanych, porzucanych w wieku młodym nie pozwalającym na przeżycie staje się umieszczenie ich w warunkach odpowiednich dla ich gatunku oraz zapewnienie im wyżywienia i opieki weterynaryjnej. Na terenie Polski, a także Europy wciąż brakuje takich wyspecjalizowanych placówek, a nieliczne z nich znajdują swoje miejsce w ogrodach zoologicznych. 

Nasze azyle to:

1. Miejsca specjalnie wyselekcjonowane pod względem ukształtowania terenu, gdyż każdy gatunek zwierząt posiada potrzebę odwzorowania ich naturalnych warunków bytowych;

2. Miejsca, które wpisują się w programy reintrodukcji gatunków, jak np. program reintrodukcji lamparta perskiego;

3. Miejsca, w których zapewniona jest stała 24h opieka weterynarzy oraz specjalistów zoologów, których wiedza obejmuje zwierzęta dzikie, a także spełniony jest wymóg dostępu do niezbędnego zaplecza medycznego;

4. Miejsca dedykowane danemu gatunkowi, które spełniają wszelkie jego potrzeby, są zaprojektowane według ściśle określonych instrukcji specjalistów zoologii, weterynarii i opiekuna gatunku;

5. Miejsca, które w 100% spełniają wymogi ustawy o ochronie zwierząt oraz rozporządzeń dotyczących cyrków i ogrodów zoologicznych;

Don Vittorio Foundation for Wild Animals to fundacja transparentna posiadająca klarowne umowy m.in. z Miastem Poznań, będącym włodarzem Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, gdzie powstają  już nasze pierwsze azyle dla dzikich zwierząt.

Ambasadorem Don Vittorio Foundation for Wild Animals jest znana wszystkim wyrwana z rąk śmierci - Niedźwiedzica Cisna, która inspiruje nas do dalszych działań na rzecz dzikich zwierząt.


Na co zbieramy:

Nasza fundacja na podstawie porozumienia ZOO Poznań pragnie z Waszą pomocą wybudować pierwszy w Polsce AZYL dla Pantery Mglistej. Podkreślamy, że AZYL nie jest typową ekspozycją ogrodu zoologicznego i charakteryzuje się swoimi specyficznymi właściwościami. Otóż, jako fundacja wpisujemy się w programy reintrodukcji gatunków /rozmnażaniu i przywracaniu ich naturze/ przy wykorzystaniu wiedzy i terenu ogrodów zoologicznych.

Zbieramy na etap I budowy - tj. prace geologiczne, kartograficzne i projektowe. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli wykonać i otrzymać dokumentację projektową.

Pantera mglista zamieszkuje tereny bagniste i górskie lasy do wysokości 2500 metrów n.p.m., od Nepalu do południowo-wschodnich Chin, poprzez Tajwan i Sumatrę. Mieszka głównie w koronach drzew, przeskakując z gałęzi na gałąź ze zręcznością wiewiórki.

Z powodu kłusownictwa i wycinki lasów tropikalnych gatunek ten jest silnie zagrożony i chroniony prawem międzynarodowym m.in. przepisami konwencji waszyngtońskiej (CITES)

W ogrodach zoologicznych na całym świecie znajduje się około 270 osobników. Na terenie Polski - poznański azyl będzie jedynym domem Pantery Mglistej.

Całość populacji szacowana jest w chwili obecnej na ok 10.000 szt. 


Co tworzymy ?

Azyl dla Pantery Mglistej na terenie ZOO Poznań. Powierzchnia wybiegu ok 4.000 m kw. wraz z profesjonalnymi kotnikami pozwalający na bezpieczny kwaterunek kilku Panter Mglistych. 

Pomóżcie nam wygrać z czasem i zachować gatunek. Serdecznie dziękujemy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
70 zł  z 32 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela - awatar
Izabela
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij