Odbudujmy Pasiekę Rafała!

46 037 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 990 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kochani, 

Kilka tygodni temu naszą Pasiekę dosięgnęła ogromna tragedia.Pasieka licząca ponad 66 rodzin pszczelich niemal całkowicie przestała istnieć. Na skutek ostrego zatrucia zginęło blisko 2,5 miliona pszczół.

Każdego dnia dbaliśmy o nasze pszczoły zgodnie z dobrą praktyką pszczelarską, leczyliśmy i  zakarmialiśmy na zimę. Mieliśmy plany na przyszłość dotyczące dalszego rozwoju pasieki. Systematycznie powiększaliśmy bazę  pożytkową - rozmnażając i sadząc rośliny miododajne. Niestety nasza praca legła w gruzach i musimy zacząć praktycznie od nowa.

Sprawę zatrucia aktualnie bada Policja i miejmy nadzieję jak najszybciej dowiemy się dlaczego tak się stało. Czekamy również na wyniki badań prowadzonych przez Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach.

Poniesiona przez nas strata jest dotkliwa, ale szkodę poniosło również środowisko przyrodnicze. Pszczoły pełnią ważną funkcję, zapylając wiele roślin w tym te którymi się żywimy. Dlatego każda założona i pielęgnowana rodzina pszczela ratuje nas przed katastrofą. Wiecie to również Wy, gdyż piszecie o tym swoich w postach, komentarzach i wiadomościach do nas.

Od kilku dni otrzymujemy od Was słowa otuchy, zapytania i deklaracje bardzo konkretnej pomocy. Widząc Wasz zapał, emocje i wsparcie,które jest dla nas ogromną wartością, pomyśleliśmy o zbiórce.
Już teraz dziękujemy za każde dobro, które w tej sytuacji otrzymaliśmy. Jesteście wspaniali.

Odbudowa pasieki jest dla nas najważniejszym zadaniem. Straty na skutek wytrucia sięgają blisko 100 tys. złotych - patrząc na to co już zostało zniszczone i będzie utracone w niedalekiej przyszłości.

Jeżeli czytając ten tekst zechcesz nam pomóc będziemy Ci  niezmiernie wdzięczni. Chcielibyśmy zbudować pakiet startowy w wysokości 10% poniesionych strat. Część pozostałych środków przeznaczymy na stworzenie zaplecza by móc w przyszłości odwdzięczyć się i pomagać w konkretny sposób innym.

Od wielu lat dzielimy się swoją wiedzą z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu, a od jakiegoś czasu łączymy tę wiedzę z doświadczeniami pszczelarskimi. Myślimy, że to właściwe interdyscyplinarne podejście dlatego pozostałe środki przeznaczymy na działania edukacyjne skierowane do różnych grup społecznych.

W momencie zatrucia pasieki - 19 września br., staraliśmy się ze wszystkich sił uratować wszystko co się da i poradzić sobie, nie informując o niczym dla dobra śledztwa. Teraz gdy sprawa jest już upubliczniona chcielibyśmy zbudować coś dobrego. Wierzymy, że potrafimy odbudować pasiekę i dać z siebie jeszcze więcej dla dobra pszczół i nas wszystkich.

 Będziecie na bieżąco informowani wynikach tych zamierzeń.Wspierając nas na zawsze stajecie się częścią naszej pszczelej rodziny.

Polub nas na: http://facebook.com/Pasieka.RafalSzela

 Więcej informacji na te temat:

gazeta.pl https://bit.ly/2IDGLrP

wp.pl https://bit.ly/2Rob5el

Super Ekspres https://bit.ly/2y3tlBv

Rzeczpospolita https://bit.ly/2RpRmL0

Nowiny https://bit.ly/2Rqq2MT

Rzeszów News https://bit.ly/2yeDhax

O sytuacji informuje także Polsat News

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Maciej Szela tel.: 606 989 406 / [email protected] 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Pasieka Rafał Szela - awatar

  Pasieka Rafał Szela

  20.07.2019
  20.07.2019

  Już jest! 🍯 Miód nektarowy wielokwiatowy ze spadzią liściastą 🌳🌼🌺🌻 któremu nie sposób się oprzeć :)

  Kupując miód z Pasieki #TAKdlaPszczół sprawiasz, że dobro powraca. Cały dochód przeznaczamy na utworzenie #BankPszczeli 💚, grupy specjalnie hodowanych pszczół 🐝 gotowych do nieodpłatnego przekazania pszczelarzom 👨👩dotkniętym wytruciem lub zniszczeniem pasiek.
  To ogromne wyzwanie, które jest realizowane krok po kroku. więcej o programie na takdlapszczol.pl

  cena: 40 zł / słoik + 20 zł przesyłka paczkomatem InPost, paczka do max. 25kg. Zamówienia [email protected]

  Na co dokładnie przeznaczymy zgromadzone środki 💰❓ W kolejnym sezonie #BankPszczeli posiadał będzie minimum 150 rodzin pszczelich, których rozwój wymaga przygotowań. 🍂🍁Jesienią i ❄️⛄️ zimą własnoręcznie wykonamy 450 korpusów 📦 (po trzy na rodzinę), a także co najmniej ⚒ 150 dennic i 150 daszków. Zakupimy i zadrutujemy ponad 6500 ramek.

  Miód pozyskany z Pasieki #TAKdlaPszczół. Zawartość słoika netto: 730g.

  Zdjęcie aktualizacji 34 550

Komentarze


 • Paweł F. - awatar

  Paweł F.

  11.01.2021
  11.01.2021

  Trzymam kciuki !:) Nie wszyscy sobie zdają sprawę jak ważne są pszczoły....

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.01.2021
  08.01.2021

  Jesteśmy z pszczółkami i Panem

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.08.2020
  29.08.2020

  Tomasz Hajto rozjechał starszą panią na pasach i nie poniósł za to żadnych konsekwencji.

 • Iwona Sadło - awatar

  Iwona Sadło

  26.10.2019
  26.10.2019

  Razem damy radę. Powodzenia :)

 • Agnieszka Zielinska - awatar

  Agnieszka Zielinska

  03.06.2019
  03.06.2019

  Dziękujemy za to co Pan robi dla pszczółek i dla świata!

46 037 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 990 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 990

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
aBee - awatar
aBee
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
5
Dariusz Tomas - awatar
Dariusz Tomas
10
Paweł F. - awatar
Paweł F.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krzywkowski - awatar
Krzywkowski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij