Zbiórka Odbudujmy Pasiekę Rafała! - miniaturka zdjęcia

Odbudujmy Pasiekę Rafała!

Kochani, 

Kilka tygodni temu naszą Pasiekę dosięgnęła ogromna tragedia.Pasieka licząca ponad 66 rodzin pszczelich niemal całkowicie przestała istnieć. Na skutek ostrego zatrucia zginęło blisko 2,5 miliona pszczół.

Każdego dnia dbaliśmy o nasze pszczoły zgodnie z dobrą praktyką pszczelarską, leczyliśmy i  zakarmialiśmy na zimę. Mieliśmy plany na przyszłość dotyczące dalszego rozwoju pasieki. Systematycznie powiększaliśmy bazę  pożytkową - rozmnażając i sadząc rośliny miododajne. Niestety nasza praca legła w gruzach i musimy zacząć praktycznie od nowa.

Sprawę zatrucia aktualnie bada Policja i miejmy nadzieję jak najszybciej dowiemy się dlaczego tak się stało. Czekamy również na wyniki badań prowadzonych przez Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach.

Poniesiona przez nas strata jest dotkliwa, ale szkodę poniosło również środowisko przyrodnicze. Pszczoły pełnią ważną funkcję, zapylając wiele roślin w tym te którymi się żywimy. Dlatego każda założona i pielęgnowana rodzina pszczela ratuje nas przed katastrofą. Wiecie to również Wy, gdyż piszecie o tym swoich w postach, komentarzach i wiadomościach do nas.

Od kilku dni otrzymujemy od Was słowa otuchy, zapytania i deklaracje bardzo konkretnej pomocy. Widząc Wasz zapał, emocje i wsparcie,które jest dla nas ogromną wartością, pomyśleliśmy o zbiórce.
Już teraz dziękujemy za każde dobro, które w tej sytuacji otrzymaliśmy. Jesteście wspaniali.

Odbudowa pasieki jest dla nas najważniejszym zadaniem. Straty na skutek wytrucia sięgają blisko 100 tys. złotych - patrząc na to co już zostało zniszczone i będzie utracone w niedalekiej przyszłości.

Jeżeli czytając ten tekst zechcesz nam pomóc będziemy Ci  niezmiernie wdzięczni. Chcielibyśmy zbudować pakiet startowy w wysokości 10% poniesionych strat. Część pozostałych środków przeznaczymy na stworzenie zaplecza by móc w przyszłości odwdzięczyć się i pomagać w konkretny sposób innym.

Od wielu lat dzielimy się swoją wiedzą z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu, a od jakiegoś czasu łączymy tę wiedzę z doświadczeniami pszczelarskimi. Myślimy, że to właściwe interdyscyplinarne podejście dlatego pozostałe środki przeznaczymy na działania edukacyjne skierowane do różnych grup społecznych.

W momencie zatrucia pasieki - 19 września br., staraliśmy się ze wszystkich sił uratować wszystko co się da i poradzić sobie, nie informując o niczym dla dobra śledztwa. Teraz gdy sprawa jest już upubliczniona chcielibyśmy zbudować coś dobrego. Wierzymy, że potrafimy odbudować pasiekę i dać z siebie jeszcze więcej dla dobra pszczół i nas wszystkich.

 Będziecie na bieżąco informowani wynikach tych zamierzeń.Wspierając nas na zawsze stajecie się częścią naszej pszczelej rodziny.

Polub nas na: http://facebook.com/Pasieka.RafalSzela

 Więcej informacji na te temat:

gazeta.pl https://bit.ly/2IDGLrP

wp.pl https://bit.ly/2Rob5el

Super Ekspres https://bit.ly/2y3tlBv

Rzeczpospolita https://bit.ly/2RpRmL0

Nowiny https://bit.ly/2Rqq2MT

Rzeszów News https://bit.ly/2yeDhax

O sytuacji informuje także Polsat News

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Maciej Szela tel.: 606 989 406 / szelamac@gmail.com 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Pasieka Rafał Szela - awatar

  Pasieka Rafał Szela

  30.05.19
  30.05.19

  Kochani 💚, dziś nadszedł ten długo oczekiwany przez nas dzień. Dziś możemy podzielić się z Wami tym, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Tworzymy #BankPszczeli uruchamiamy program edukacyjny #TAKdlaPszczół, by inspirować, uczyć i w razie potrzeby pomagać innym w podobnej do naszej sytuacjach. Razem z Wami tworzymy ze wszech miar wyjątkowego. Dziękujemy, że jesteście z nami, za Wasze wsparcie i całe dobro, którego możemy doświadczać... Zapraszamy do lektury tutaj: https://bit.ly/2wsXnxc oraz na stronę naszego autorskiego programu: www.takdlapszczol.pl Razem możemy zrobić więcej dla pszczół i nas wszystkich!

  Zdjęcie aktualności 32 109

Komentarze

 • Agnieszka Zielinska - awatar

  Agnieszka Zielinska

  03.06.19
  03.06.19

  Dziękujemy za to co Pan robi dla pszczółek i dla świata!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.03.19
  30.03.19

  Panie Rafale cieszę się że Pan się nie poddał i walczy. Myślę że już powstają nowe piękne ule, byłoby fajnie gdyby były ..ładne, indywidualne Pana małe dzieła sztuki...a w nich miliony tych wspaniałych ,szczęśliwych stworzonek. Życzę powodzenia. Kiedyś przyjadę do Chmielnika, pozdrowić Pana pszczoły i chociaż pomachać im z daleka.

 • bogdans - awatar

  bogdans

  23.03.19
  23.03.19

  pszczółki, rozmnażajcie się :)

 • Sebastian Banach - awatar

  Sebastian Banach

  23.03.19
  23.03.19

  powodzenia...

 • Wioletta - awatar

  Wioletta

  11.03.19
  11.03.19

  Powodzenia!

Wpłaty - 910

Daniel - awatar
20
Daniel
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Sebastian - awatar
5
Sebastian
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Artur - awatar
50
Artur
Alina Grzywaczewska - awatar
20
Alina Grzywaczewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
44
Anonimowy Darczyńca
Agata Kozłowska - awatar
20
Agata Kozłowska
Klaudia Ligmanowska - awatar
3
Klaudia Ligmanowska
Mikołaj Lewandowski - Miś Miodolubek - awatar
50
Mikołaj Lewandowski - Miś Miodolubek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij