Zbiórka Pasja pomagania Pasji Smaku - miniaturka zdjęcia

Pasja pomagania Pasji Smaku

Marcin Voutzoque - awatar

Marcin Voutzoque

Organizator zbiórki

Drogie i Drodzy, Szanowne i Szanowni, gdy dzieje się krzywda, ja nie mogę spać spokojnie. Dlatego ta zbiórka...

Moja przyjaciółka Kasia Szymańska, prowadzi od lat klimatyczną knajpkę Pasja Smaku, na warszawskiej Woli. Miejsce to zawsze kojarzyło się z doskonałym, prostym, polskim jedzeniem, emanowało ciepłem i dobrą energią Kasi - właścicielki i Szefowej kuchni. Co więcej, z Pasji zaczęło emanować dobro w postaci pomocy: lokalnej społeczności, głównie kobietom, poprzez działania i aktywności Fundacji Bezpieczni Razem, a także przez pomoc najbardziej prostą, przyziemną, w postaci gotowania i dowożenia „garów zupy” dla bezdomnych, szukających swojego kąta na Dworcu Centralnym.

Ale ten dobry czas, który Kasia oraz jej Pasja i Fundacja darują, może się zatrzymać. A ja jestem po to, bo do tego nie dopuścić, dlatego zwracam się do Was i do Wszystkich chętnych, o pomoc.

Od kilku lat Kasia walczy z Zarządem Gospodarowania Nieruchomościami na Woli o to, by urząd ten przedłużył umowę na wynajem zajmowanego przez Pasję Smaku lokalu przy ulicy Żytniej 64 w Warszawie. ZGN działa tak, jakby postanowił usunąć stamtąd Pasję bez względu na cokolwiek. Nie będę pisał tu o szczegółach, bo to nie miejsce, ale można zajrzeć na profil Fundacji Bezpieczni Razem na FB (https://m.facebook.com/FundacjaBepieczniRazem/).


ZGN dokonał eksmisji Fundacji i Pasji Smaku z lokalu przy Żytniej. Całe wyposażenie zostało wyprowadzone. Na szczęście przyjaciele Kasi i Pasji szybko zgromadzili nowe stoliki oraz krzesła. Ale potrzebne jest jeszcze nowe wyposażenie kuchni. To, co w tym momencie jest i działa w Pasji, niestety jest sprzętem domowym, na którym nie da się pracować w wymiarze profesjonalnym. Potrzebna jest nowa kuchnia oraz lodówka. O ile lodówka nie musi być przemysłowa, o tyle kuchnia musi być wydajna oraz spełniać wszelkie wymogi prawne. Koszt obu powinien zamknąć się kwotą 7-7,5 tysiąca złotych.

Gorąco proszę Was o wsparcie - finansowe, a jeśli nie dajecie rady finasowo, to kolporujcie informacje o tej zbiórce, na Waszych profilach w social media, mówcie znajomym. 

Wesprzejmy Kasię i dajmy jej dalej pracować i działać - również dla nas. Dziękuję!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Marcin Voutzoque - awatar

Marcin Voutzoque

Organizator zbiórki

Wpłaty - 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
WojtekZ - awatar
50
WojtekZ
Adam Artur Jaworski - awatar
100
Adam Artur Jaworski
Karolina - awatar
100
Karolina
Beata i Michał - awatar
20
Beata i Michał
Bartlomiej Budzynski - awatar
100
Bartlomiej Budzynski
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Rysiek K. - awatar
50
Rysiek K.
Wojtek Skrzynski - awatar
100
Wojtek Skrzynski
Maciej Pawlik - awatar
20
Maciej Pawlik

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij