Zaczęło się od trzykolorowej kotki i jej dwóch kociąt. Podobno miała więcej dzieci, ale kiedy dowiedzieliśmy się o jej istnieniu żyły już tylko dwa. Nie wiemy co spowodowało, że kocięta umarły, może karmienie ich dziwnymi specyfikami "na wzmocnienie".

Ich "opiekunką" była osoba, która sama potrzebuje pomocy, i która z pewnością nie powinna mieć pod swoją pieczą żadnych zwierząt.

Jeszcze tego samego dnia kocia rodzina została zawieziona do zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego. Po kilku godzinach umarło pierwsze z kociąt – jego ciałko pokrywały dziwne czerwone wybroczyny. Drugie kociątko wydawało się zdrowe, mimo to znaleźliśmy je martwe następnego dnia rano. Kocia mama została bez dzieci...

Podobno natura nie znosi próżni, nie wiemy czy to prawda, lecz tego samego dnia, odebraliśmy telefon. Na ulicy przypadkowi przechodnie znaleźli kilkudniowe bure kocię.

Postanowiliśmy spróbować „podrzucić” maleństwo naszej kotce. Byliśmy pełni obaw, kotka jako młoda matka, mogła nie mieć mieć na tyle silnego instynktu, by przyjąć obcego malucha. Kicia początkowo wahała się, ale stopniowo zaakceptowała szkraba i troskliwie się nim zajęła.


Odepchnęliśmy z ulgą...i wtedy odebraliśmy kolejny telefon. Na ganku bloku ktoś zostawił kociątko. Maluch był w bardzo złym stanie – wyziębiony, z zaropiałymi oczkami,jego odbyt zaatakowały larwy. 

Zaczęła się walka o kociaka: ogrzewanie, leki, kąpiel, usuwanie larw. Przebywająca w pomieszczeniu obok nasza kocia mama z niepokojem słuchała żałosnego popiskiwania kociego malca. Tym razem kiedy głodnego, zmęczonego zabiegami kociaka położyliśmy przy brzuchu kotki, ta nie wahała się ani chwili – to było jej drugie dziecko.

Znów odetchnęliśmy. Kotka troskliwie zajmowała się przybraną parką dzieci, a te rosły, zmieniając się powoli w puchate, tłuściutkie kulki.

Spokój nie trwał długo, znów odebraliśmy telefon. Tym razem była opiekunka naszej kociej mamusi zażądała, żeby oddać jej czarno- białą kotkę którą rzekomo jej ukradliśmy. Pojechaliśmy na miejsce. Okazało się, że jakiś czas temu okociła się kolejna kotka. Rozmowa z dozorczynią pozwoliła ustalić, ze rzekomo ukradziona przez nas kotka została zabita przez samochód 3 dni wcześniej. W obecności policji (gdyż niezrównoważona kobieta groziła nam) weszliśmy do mieszkania. W środku na tapczanie leżało pięć małych niesamodzielnych kociąt. Bez matki, pod opieką niepełnosprawnej intelektualnej osoby, byłyby bez szans na przeżycie.


Zabraliśmy kocięta. Głodne maluchy rozpaczliwie płakały, trzy dni wołały nieżywą matkę, powoli umierając z głodu. Ich sierść była cała poklejona niezrównoważona opiekunka próbowała je nakarmić kluskami z mlekiem.


Kociaki miały największe szanse na przeżycie przy przybranej matce- postanowiliśmy spróbować po raz kolejny.

Kociaki były młodsze od poprzednio przygarniętych przez nią wcześniej kociąt, nie wiedzieliśmy co powie na kolejne przyszywane dzieciaki. Z wahaniem położyliśmy na posłaniu pierwsze kociątko. Kotka popatrzyła na nie...i momentalnie zaczęła myć polepione kluskami futerko, a głodny maluch przywarł do sutka nowej mamy. Z ulgą położyliśmy przy kotce resztę kociąt. I tak powstała prawdziwa patchworkowa rodzina, rodzina dla której wsparcie dziś Was prosimy.

Siedem kociaków to spora gromadka do wykarmienia, dlatego dożywiamy maluchy mlekiem, którego jedna puszka to koszt 60 zł. Mleko znika w pękatych brzuszkach błyskawicznie, a wiemy że to dopiero początek wydatków. Za jakiś czas kociaki zaczną uczyć się jeść, a my będziemy musieli zapewnić odpowiednią ilość jedzonka dla takich maluchów. Do tego dochodzi odrobaczanie, szczepienie, witaminy, być może leki, bo kocięta jak każde dzieci częściej chorują.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc Wierzymy, że razem możemy zapewnić szczęśliwą przyszłość dzielnej mamie i jej przyszywanym dzieciom.


Kim jesteśmy  ?

Fundacja Miasto Kotów powstała w celu niesienia pomocy zwierzętom, poprawy warunków ich bytowania oraz walki z bezdomnością. Kochamy koty, pomagamy im, dlatego powstanie FMK jest naturalną konsekwencją działań, którymi zajmujemy się prywatnie od wielu lat. Przede wszystkim skupiamy się na tych najbardziej skrzywdzonych, porzuconych i niechcianych oraz szukaniu im dobrych, odpowiedzialnych opiekunów.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Miasto Kotów - awatar

  Miasto Kotów

  30.09.17
  30.09.17

  Wszędzie dobrze, ale na głowie mamy najlepiej.

  Zdjęcie aktualności 8 177

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.09.17
  26.09.17

  Brawa dla Kociej Mamy, kupcie jej też coś specjalnego, zasługuje na to babeczka ;)

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   29.10.17
   29.10.17

   To prawda, kicia jest wyjątkowa, dziękujemy :)

 • Ala K - awatar

  Ala K

  15.09.17
  15.09.17

  kiedyś mało co nie miałam od Was kociaka. pamietam i zawsze wspieram

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   29.10.17
   29.10.17

   Dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.09.17
  08.09.17

  Powodzenia!

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   15.09.17
   15.09.17

   Dzięki !

Wpłaty - 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
63
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Patrycja Żabicka Woch - awatar
30
Patrycja Żabicka Woch
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Angelika Ann Dziki - awatar
15
Angelika Ann Dziki
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kalina - awatar
30
Kalina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij