Zbiórka Pomóż uwolnić moje myśli - zdjęcie główne

Pomóż uwolnić moje myśli

3 795 zł  z 2 180 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Leks - awatar

Michał Leks

Organizator zbiórki

Kim jestem ?

Na pierwszy rzut oka jestem zwykłym czterolatkiem. Ale od dwóch lat AUTYZM uniemożliwia mi kontakty z otoczeniem. Kiedy nie potrafię zakomunikować swoich potrzeb rodzicom i terapeutą, krzyczę , płaczę, rzucam czym popadnie. Nawet sam robię sobie nieświadomie krzywdzę, bijąc się pięściami albo rzucam się na podłogę czy ścianę i uderzam o nie głową. Bardzo mi pomaga chodzenie do takiego specjalnego przedszkola oraz wszystkie terapie i rehabilitacje, na które zabierają mnie rodzice. Bardzo złości mnie to, że bliscy nie zawsze rozumieją co do nich mówię, wtedy zaczynam szaleć.. Ale specjaliści znaleźli sposób, bym mógł się ze wszystkimi komunikować, ale o tym opowiedzą Wam już moi kochani rodzice.

Pawełek

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż uwolnić moje myśli

Na co zbieramy ?

Kochani Darczyńcy!

Nasz syn Paweł, pomimo autyzmu jest rezolutnym, zdolnym i uśmiechniętym chodź hałaśliwym chłopcem. W jego głowie dzieją się rzeczy, nad którymi nie jest w stanie zapanować i co gorsza, nie wie jak nam o tym powiedzieć. Wywołuje to u niego agresję, względem otoczenia i siebie samego. Jest jednak sposób, by umożliwić Pawełkowi komunikowanie się z otaczającymi go światem. MÓWik to zestaw, oprogramowanie + bardzo wytrzymały tablet, do komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Zakup oprogramowania (850zł)  dofinansował mam PEFRON, a pieniądze na tablet musimy zorganizować we własnym zakresie. Koszt zalecanego tabletu SAMSUNG Galaxy Tab Active T365 LTE to aż 2180 zł. Kwota ta jest niestety po za zasięgiem naszych możliwości finansowych.

Dla czego ten program, ten tablet i taka cena ?

Paweł ma wysoki poziom umiejętności odczytywania symboli graficznych (piktogramów), oraz dominujące myślenie obrazowe i właśnie te argumenty według specjalistów przemawiają za wprowadzeniem techniki alternatywnej i wspomagającej zasady komunikacji. Film pokazuje, jak "dobrze" Pawełek opowiada mając przed sobą obrazki (piktogramy). Na tablecie, oprogramowanie MÓWik umożliwi Pawełkowi budowanie bardziej złożonych wypowiedzi, komentowanie, opisywanie przedmiotów i osób, rozmawianie nie tylko na temat aktualnie dziejących się aktywności, ale także o tym, co działo się w przeszłości i będzie się działo w przyszłości, o sytuacjach oderwanych od aktualnego kontekstu, tworzenie prostych opowiadań. Dziecko nie musi umieć budować prawidłowych zdań. Dzięki tablicom dynamicznym będzie mogło wypowiadać się gramatycznie, jednocześnie ucząc się poprawnej kolejności wyrazów w zdaniu. Autorzy tego oprogramowania, nie zalecają instalacji w nisko kosztowych urządzeniach i udzielają tylko jednorazowej bezpłatnej instalacji w przypadku uszkodzenia urządzenia. Tablet SAMSUNG Galaxy Tab Active T365 LTE jest odporny na pył i wodę (IP67) oraz wstrząsoodporny co przekłada się na jego wysoką cenę 2180 zł. Biorąc pod uwagę częste napady agresji u Pawełka to urządzenie ma szansę służyć mu przez lata.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż uwolnić moje myśli

Co zrobimy w razie nadwyżki ?

Drodzy Pomagacze.

Jeżeli doszło by do sytuacji że przekażecie dla Pawełka więcej pieniążków, niż te, o które teraz prosimy, przeznaczymy je dokończenie rozpoczętych we wrześniu 2015 zajęć terapeutycznych, które z powodu bardzo wysokich kosztów musieliśmy czasowo zaprzestać.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Michał Leks - awatar

  Michał Leks

  26.11.2016
  26.11.2016

  Witajcie Kochani,
  Foto relacja z nauki układania zdań za pomocą programu mówik.

  Zdjęcie aktualizacji 1 815

Komentarze


 • Sigo - awatar

  Sigo

  17.09.2016
  17.09.2016

  Pomoc dla Pawełka

  • Michał Leks - awatar

   Michał Leks - Organizator zbiórki

   17.09.2016
   17.09.2016

   Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki :)

 • Adam - awatar

  Adam

  15.09.2016
  15.09.2016

  Szkoda że wcześniej nie wiedziałem, Michał musimy się spotkać, PS. Nie potrzebujecie dodatkowej Cioci i wujka dla Pawełka?

  • Michał Leks - awatar

   Michał Leks - Organizator zbiórki

   17.09.2016
   17.09.2016

   Wielkie dzięki Adam :) Musimy się spotkać i przedstawić Pawełkowi Ciecie i Wujka ;)

 • Anita - awatar

  Anita

  19.07.2016
  19.07.2016

  jeszcze troszke i będzie!!!!

  • Michał Leks - awatar

   Michał Leks - Organizator zbiórki

   19.07.2016
   19.07.2016

   Pięknie dziękujemy Anitko :)

 • Wiola - awatar

  Wiola

  11.07.2016
  11.07.2016

  Pomagamy ❤

  • Michał Leks - awatar

   Michał Leks - Organizator zbiórki

   11.07.2016
   11.07.2016

   Bardzo dziękuję :)

 • Bartosz - awatar

  Bartosz

  10.07.2016
  10.07.2016

  Kochamy Cię Pawełku!! <3

  • Michał Leks - awatar

   Michał Leks - Organizator zbiórki

   10.07.2016
   10.07.2016

   Może Pawełek kiedyś też Wam powie że Was kocha <3

3 795 zł  z 2 180 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Leks - awatar

Michał Leks

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Rafał Kowalski - awatar
Rafał Kowalski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Adam Gołasz - awatar
Adam Gołasz
100
Sigo - awatar
Sigo
1 000
Janusz - awatar
Janusz
20
Adam - awatar
Adam
500
Adam - awatar
Adam
100
agnieszka - awatar
agnieszka
100
Renata - awatar
Renata
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij