owner

Paweł Klikowicz

Organizator zbiórki

Zbiórka

8 grudnia o godzinie 22.30 uruchomiłem poniższą zbiórkę #PawelChceSlyszec. Następne 48 godzin to było coś niesamowitego, co przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Udało się w te kilkadziesiąt godzin zebrać 10 000 zł na zakup nowych aparatów słuchowych dla mnie. Każdemu z Was chcę podziękować za to wsparcie. Ale to nie koniec!

Ale to nie koniec!

Wczoraj, widząc moją akcję, skontaktowała się ze mną firma OTICON (producent aparatów słuchowych). Zaproponowała, że Streamer Pro oraz kilka innych gadżetów (związanych z ConnectLine) otrzymam od nich w prezencie! Można więc śmiało powiedzieć, że firma OTICON stosuje swoje hasło „People First” w praktyce! 

Photo

#NiechUslyszaInni

Zatem, więcej zebranych pieniędzy przekażę na rzecz innych osób.  Dlatego też postanowiłem zmienić hasztag akcji na #NiechUslyszaInni, wydłużyć czas akcji do końca roku oraz zachęcić Was do dalszego wsparcia! Każda uzbierana kwota powyżej 9 000 tysięcy trafi do osoby potrzebującej nowych aparatów lub organizacji pozarządowej działającej w tym temacie. 

Na start mamy już zatem 1115 zł! Przekażmy dalej dobro, które ujawniło się podczas akcji!

Poniżej znajduje się pierwotny opis akcji #PawelChceSlyszec.

Od drugiego roku życia jestem osobą obuusznie niedosłyszącą. Powoduje to, że co jakiś czas muszę wymienić aparaty na nowe. Aktualne po dwóch latach używania kolejna para zepsuła się, co znacznie utrudnia mi funkcjonowanie, jak również sprawia, że czuję się niekomfortowo w zwyczajnych dla Was sytuacjach (np. zakupy, rozmowa przez telefon). Dlatego też, proszę Was o wsparcie tej zbiórki.  

Jak do tego doszło?

Będąc dwuletnim maluchem zachorowałem na zapalenie krtani. By mnie wyleczyć zaaplikowano mi kilka dawek antybiotyku, zwanego gentamycyną. Niestety, skutkiem ubocznym tego leczenia było nieodwracalne uszkodzenie nerwów słuchowych, co objawiło się znacznym ubytkiem słuchu. Innymi słowy niedosłyszę. Nauczyłem się jednak z tym żyć!

Photo

Co to znaczy być osobą niedosłyszącą?

Jako dziecko miałem strasznie dużo obostrzeń i zakazów. Na przykład nie mogłem biegać w trakcie deszczu, beztrosko wygłupiać się z rówieśnikami, pływać na kajakach itd. A wszystko dlatego, że aparaty nie są wodoodporne i trzeba uważać, żeby ich nie uszkodzić. Ktoś może powiedzieć, że mogłem to robić bez aparatów, ale wyobraź sobie, że nie słyszysz co się dzieje dookoła, nie słyszysz dzieci, z którymi się bawisz, nie słyszysz, że ktoś cię woła albo przestrzega przed zagrożeniem. Słyszysz tylko ciszę. Frustrujące.

Mimo, że byłem żywotnym dzieckiem to musiałem uważać na aparaty, by ich nie uszkodzić, nie zamoczyć, nie ubrudzić. Żyłem pod kloszem stworzonym przez moją niepełnosprawność.

W życie osoby niedosłyszącej są wpisane również niekomfortowe sytuacje, takie jak niedosłyszenie rozmowy (np. w głośnym pomieszczeniu) lub złe zrozumienie polecenia/prośby, co bywa bardzo kłopotliwe w relacjach międzyludzkich.  Kolejnym elementem jest przekręcanie słów co czasem powoduje śmiech i rozbawienie, ale postawcie się w takiej sytuacji, gdy to z Was się często śmieją – ja do tego przywykłem i zamieniam to w żart, ale musiałem się tego nauczyć. Często towarzyszą mi słowa „cooo?” i „słucham?” ;)

To również problem z nauką języków obcych – wymów poprawnie słowo, kiedy masz problem z jego zrozumieniem i odróżnieniem od innych brzmiących podobnie.

Osoby niedosłyszące i noszące aparaty muszą również ponosić duże wydatki i nie chodzi tylko o sam zakup aparatów (koszt kilku tysięcy), ale również cotygodniowa (czasem częstsza) wymiana baterii w dwóch aparatach, czy serwisy oraz naprawy.  

Kim jestem?

Trzydziestolatkiem. Doktorantem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koordynatorem kampanii Dawca.pl promującej transplantację. Społecznikiem w 100%, dającym z siebie wszystko lubiącym dobrą muzykę, kino i podróże.  Wyznającym zasadę: myśl pozytywnie – działaj kreatywnie!

Photo

Na co zbieram środki? Dlaczego potrzebuję takiej kwoty?

Na zakup dwóch wewnątrzusznych aparatów słuchowych firmy Oticon, które pozwolą mi normalnie funkcjonować.

Koszt jednego waha się między 3 a 5 tysięcy złotych w zależności od klasy urządzenia. Dlatego też, zbieram minimum 6 tyś zł by zakupić dwa.

Co zrobię jeśli zbiorę wyższą kwotę?

W sytuacji uzbierania większej kwoty, zakupię lepszej jakości aparaty słuchowe.

Jeśli zaś uda mi się uzbierać jeszcze więcej to naprawię moje aktualne aparaty (które będą służyły jako zapasowe) i dokupię urządzenie „Streamer Pro”, które pozwoli mi połączyć aparaty z telefonem, by móc bezprzewodowo korzystać z telefonu - koszt takiego urządzenia to 1000zł.

Jeśli okaże się, że uzbieram jeszcze więcej to całą pozostałą kwotę przeznaczę za zakup baterii do aparatów. 

Komentarze

 • Ewelina

  18.12.15
  18.12.15

  Cieszę się że są jeszcze ludzie którzy zamiast narzekać na swój los zaczynają patrzeć pozytywnie i działać. Trzymam kciuki za akcję!

 • Anna

  16.12.15
  16.12.15

  :)

 • MatP

  11.12.15
  11.12.15

  Hej Paweł, Cieszę się, że dobro wraca do Ciebie, bo dużo go rozdajesz innym ludziom. Niech moc będzie z Tobą :) Walcz dalej o lepszy świat :)! Pozdro!

  • Paweł Klikowicz

   Paweł Klikowicz - Organizator zbiórki

   11.12.15
   11.12.15

   Dzieki wielkie! <3

 • J

  10.12.15
  10.12.15

  Powodzenia Pawel!

  • Paweł Klikowicz

   Paweł Klikowicz - Organizator zbiórki

   11.12.15
   11.12.15

   Dzięki!!! <3

 • Konrad

  10.12.15
  10.12.15

  Powodzenia!

  • Paweł Klikowicz

   Paweł Klikowicz - Organizator zbiórki

   11.12.15
   11.12.15

   Dzięki! :)

owner

Paweł Klikowicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 250

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  60
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ewelina
  20
  Ewelina
 • Avatar ewelina
  20
  ewelina
 • Avatar Anna
  10
  Anna
 • Avatar Paweł
  50
  Paweł
 • Avatar Joanna
  10
  Joanna
 • Avatar Beata
  30
  Beata
 • Avatar Jakub
  20
  Jakub
 • Avatar Ewa
  5
  Ewa

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę