#PawelChceSlyszec

10 285 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 250 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Klikowicz - awatar

Paweł Klikowicz

Organizator zbiórki

8 grudnia o godzinie 22.30 uruchomiłem poniższą zbiórkę #PawelChceSlyszec. Następne 48 godzin to było coś niesamowitego, co przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Udało się w te kilkadziesiąt godzin zebrać 10 000 zł na zakup nowych aparatów słuchowych dla mnie. Każdemu z Was chcę podziękować za to wsparcie. Ale to nie koniec!

Ale to nie koniec!

Wczoraj, widząc moją akcję, skontaktowała się ze mną firma OTICON (producent aparatów słuchowych). Zaproponowała, że Streamer Pro oraz kilka innych gadżetów (związanych z ConnectLine) otrzymam od nich w prezencie! Można więc śmiało powiedzieć, że firma OTICON stosuje swoje hasło „People First” w praktyce! 

Zdjęcie opisu zbiórki #PawelChceSlyszec

#NiechUslyszaInni

Zatem, więcej zebranych pieniędzy przekażę na rzecz innych osób.  Dlatego też postanowiłem zmienić hasztag akcji na #NiechUslyszaInni, wydłużyć czas akcji do końca roku oraz zachęcić Was do dalszego wsparcia! Każda uzbierana kwota powyżej 9 000 tysięcy trafi do osoby potrzebującej nowych aparatów lub organizacji pozarządowej działającej w tym temacie. 

Na start mamy już zatem 1115 zł! Przekażmy dalej dobro, które ujawniło się podczas akcji!

Poniżej znajduje się pierwotny opis akcji #PawelChceSlyszec.

Od drugiego roku życia jestem osobą obuusznie niedosłyszącą. Powoduje to, że co jakiś czas muszę wymienić aparaty na nowe. Aktualne po dwóch latach używania kolejna para zepsuła się, co znacznie utrudnia mi funkcjonowanie, jak również sprawia, że czuję się niekomfortowo w zwyczajnych dla Was sytuacjach (np. zakupy, rozmowa przez telefon). Dlatego też, proszę Was o wsparcie tej zbiórki.  

Jak do tego doszło?

Będąc dwuletnim maluchem zachorowałem na zapalenie krtani. By mnie wyleczyć zaaplikowano mi kilka dawek antybiotyku, zwanego gentamycyną. Niestety, skutkiem ubocznym tego leczenia było nieodwracalne uszkodzenie nerwów słuchowych, co objawiło się znacznym ubytkiem słuchu. Innymi słowy niedosłyszę. Nauczyłem się jednak z tym żyć!

Zdjęcie opisu zbiórki #PawelChceSlyszec

Co to znaczy być osobą niedosłyszącą?

Jako dziecko miałem strasznie dużo obostrzeń i zakazów. Na przykład nie mogłem biegać w trakcie deszczu, beztrosko wygłupiać się z rówieśnikami, pływać na kajakach itd. A wszystko dlatego, że aparaty nie są wodoodporne i trzeba uważać, żeby ich nie uszkodzić. Ktoś może powiedzieć, że mogłem to robić bez aparatów, ale wyobraź sobie, że nie słyszysz co się dzieje dookoła, nie słyszysz dzieci, z którymi się bawisz, nie słyszysz, że ktoś cię woła albo przestrzega przed zagrożeniem. Słyszysz tylko ciszę. Frustrujące.

Mimo, że byłem żywotnym dzieckiem to musiałem uważać na aparaty, by ich nie uszkodzić, nie zamoczyć, nie ubrudzić. Żyłem pod kloszem stworzonym przez moją niepełnosprawność.

W życie osoby niedosłyszącej są wpisane również niekomfortowe sytuacje, takie jak niedosłyszenie rozmowy (np. w głośnym pomieszczeniu) lub złe zrozumienie polecenia/prośby, co bywa bardzo kłopotliwe w relacjach międzyludzkich.  Kolejnym elementem jest przekręcanie słów co czasem powoduje śmiech i rozbawienie, ale postawcie się w takiej sytuacji, gdy to z Was się często śmieją – ja do tego przywykłem i zamieniam to w żart, ale musiałem się tego nauczyć. Często towarzyszą mi słowa „cooo?” i „słucham?” ;)

To również problem z nauką języków obcych – wymów poprawnie słowo, kiedy masz problem z jego zrozumieniem i odróżnieniem od innych brzmiących podobnie.

Osoby niedosłyszące i noszące aparaty muszą również ponosić duże wydatki i nie chodzi tylko o sam zakup aparatów (koszt kilku tysięcy), ale również cotygodniowa (czasem częstsza) wymiana baterii w dwóch aparatach, czy serwisy oraz naprawy.  

Kim jestem?

Trzydziestolatkiem. Doktorantem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koordynatorem kampanii Dawca.pl promującej transplantację. Społecznikiem w 100%, dającym z siebie wszystko lubiącym dobrą muzykę, kino i podróże.  Wyznającym zasadę: myśl pozytywnie – działaj kreatywnie!

Zdjęcie opisu zbiórki #PawelChceSlyszec

Na co zbieram środki? Dlaczego potrzebuję takiej kwoty?

Na zakup dwóch wewnątrzusznych aparatów słuchowych firmy Oticon, które pozwolą mi normalnie funkcjonować.

Koszt jednego waha się między 3 a 5 tysięcy złotych w zależności od klasy urządzenia. Dlatego też, zbieram minimum 6 tyś zł by zakupić dwa.

Co zrobię jeśli zbiorę wyższą kwotę?

W sytuacji uzbierania większej kwoty, zakupię lepszej jakości aparaty słuchowe.

Jeśli zaś uda mi się uzbierać jeszcze więcej to naprawię moje aktualne aparaty (które będą służyły jako zapasowe) i dokupię urządzenie „Streamer Pro”, które pozwoli mi połączyć aparaty z telefonem, by móc bezprzewodowo korzystać z telefonu - koszt takiego urządzenia to 1000zł.

Jeśli okaże się, że uzbieram jeszcze więcej to całą pozostałą kwotę przeznaczę za zakup baterii do aparatów. 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Ewelina - awatar

    Ewelina

    18.12.2015
    18.12.2015

    Cieszę się że są jeszcze ludzie którzy zamiast narzekać na swój los zaczynają patrzeć pozytywnie i działać. Trzymam kciuki za akcję!

  • Anna - awatar

    Anna

    16.12.2015
    16.12.2015

    :)

  • MatP - awatar

    MatP

    11.12.2015
    11.12.2015

    Hej Paweł, Cieszę się, że dobro wraca do Ciebie, bo dużo go rozdajesz innym ludziom. Niech moc będzie z Tobą :) Walcz dalej o lepszy świat :)! Pozdro!

    • Paweł Klikowicz - awatar

      Paweł Klikowicz - Organizator zbiórki

      11.12.2015
      11.12.2015

      Dzieki wielkie! <3

  • J - awatar

    J

    10.12.2015
    10.12.2015

    Powodzenia Pawel!

    • Paweł Klikowicz - awatar

      Paweł Klikowicz - Organizator zbiórki

      11.12.2015
      11.12.2015

      Dzięki!!! <3

  • Konrad - awatar

    Konrad

    10.12.2015
    10.12.2015

    Powodzenia!

    • Paweł Klikowicz - awatar

      Paweł Klikowicz - Organizator zbiórki

      11.12.2015
      11.12.2015

      Dzięki! :)

10 285 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 250 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Klikowicz - awatar

Paweł Klikowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 250

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewelina - awatar
Ewelina
20
ewelina - awatar
ewelina
20
Anna - awatar
Anna
10
Paweł - awatar
Paweł
50
Joanna - awatar
Joanna
10
Beata - awatar
Beata
30
Jakub - awatar
Jakub
20
Ewa - awatar
Ewa
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij