Zbiórka PCK - na pomoc Turcji i Syrii - miniaturka zdjęcia

PCK - na pomoc Turcji i Syrii Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka PCK - na pomoc Turcji i Syrii - zdjęcie główne

PCK - na pomoc Turcji i Syrii

18 474 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Polski Czerwony Krzyż prosi o wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Na terenach dotkniętych przez katastrofę działają lokalne Stowarzyszenia Czerwonego Półksiężyca, które dostarczają poszkodowanym pomoc humanitarną, zarówno w Turcji jak i Syrii. Obecna jest na miejscu Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) oraz Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC). PCK od pierwszych chwil włączył się do akcji zgłaszając gotowość wsparcia poszkodowanych. Wykorzystując nasze zapasy magazynowe byliśmy już w stanie przekazać ponad 20 ton pomocy humanitarnej: śpiworów, kocy, racji żywnościowych do szybkiego przygotowania. Potrzeby są wciąż ogromne. Pieniądze zebrane w zbiórce zostaną przeznaczone na zakup produktów, które brak jest najbardziej dotkliwy: żywności, środków opatrunkowych, materiałów budowlanych, dzięki którym tureccy i syryjscy mieszkańcy będą mogli odbudować swoje domy.

Na miejscu, w dotkniętych katastrofą prowincjach prowadzimy nieustannie działania humanitarne. Pracownicy i wolontariusze zorganizowali tymczasowe punkty pomocy dla osób rannych i ewakuowanym. Poszkodowanym zapewniono schronienie oraz pomoc doraźną. W Turcji działają 3 mobilne kuchnie oraz 71 samochodów dystrybuujących żywność. W Syrii udzielana jest pomoc w najciężej dotkniętych przez katastrofę regionach - Hamie, Aleppo, Lattakii i Tartous. Wspierane są służby ratunkowe w przeszukiwaniu gruzowisk i udzielana jest pierwsza pomoc rannym. 

Polski Czerwony Krzyż od ponad 104 lat wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. 

Hasłem Czerwonego Krzyża jest: "Wszędzie dla wszystkich", bo staramy się nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. W tych dniach jesteśmy razem z mieszkańcami Turcji i Syrii. Pomóżmy razem tym, którzy tak bardzo tej pomocy potrzebują.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • POLSKI CZERWONY KRZYŻ - awatar

  POLSKI CZERWONY KRZYŻ

  06.03.2023
  06.03.2023

  Dziś mija miesiąc od straszliwego w skutkach trzęsienia ziemi. „Wiele szkód spowodowanych przez trzęsienie ziemi nie jest widocznych. Ludzie od ponad dekady cierpią z powodu konfliktów, które już wpłynęły na ich zdrowie psychiczne i samopoczucie. To trzęsienie ziemi dodaje do tego kolejną warstwę cierpienia. Widzieliśmy również, że rany psychiczne nie zawsze pojawiają się od razu. Dlatego musimy zapewniać ciągłe wsparcie, nie tylko teraz, ale przez lata. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnej katastrofy, która jeszcze bardziej skomplikowałaby sytuację” – powiedziała Gwendolen Eamer, koordynatorka ds. zdrowia IFRC w Syrii.
  Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) informuje o pilnej reakcji, zarówno doraźnej, jak i długofalowej, na potrzeby zdrowotne, psychiczne oraz psychospołeczne poszkodowanych, aby zapobiec „kolejnej katastrofie”. Polski Czerwony Krzyż współpracuje z partnerami z Ruchu, włączając się w ustalone najpotrzebniejsze działania. Wykorzystując różne kanały, PCK zebrał dotychczas ponad 550 000 zł na ten cel i przekazał pomoc rzeczową o wartości ponad 670 000 zł.

  Działaj razem z nami!

  Środki zebrane w Polsce zostaną przeznaczone na najpilniejsze w danym momencie artykuły pomocowe lub działania na rzecz potrzebujących.

  Zdjęcie aktualizacji 114 785

18 474 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 113

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
From Poland and Baltics - awatar
From Poland and Baltics
650
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wojciech Łądkowski - awatar
Wojciech Łądkowski
900
From Poland and Baltics - awatar
From Poland and Baltics
400
From Poland and Baltics - awatar
From Poland and Baltics
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij