Zbiórka PCK - na pomoc Turcji i Syrii - miniaturka zdjęcia

PCK - na pomoc Turcji i Syrii Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka PCK - na pomoc Turcji i Syrii - zdjęcie główne

PCK - na pomoc Turcji i Syrii

20 414 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 134 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Polski Czerwony Krzyż prosi o wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Na terenach dotkniętych przez katastrofę działają lokalne Stowarzyszenia Czerwonego Półksiężyca, które dostarczają poszkodowanym pomoc humanitarną, zarówno w Turcji jak i Syrii. Obecna jest na miejscu Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) oraz Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC). PCK od pierwszych chwil włączył się do akcji zgłaszając gotowość wsparcia poszkodowanych. Wykorzystując nasze zapasy magazynowe byliśmy już w stanie przekazać ponad 20 ton pomocy humanitarnej: śpiworów, kocy, racji żywnościowych do szybkiego przygotowania. Potrzeby są wciąż ogromne. Pieniądze zebrane w zbiórce zostaną przeznaczone na zakup produktów, które brak jest najbardziej dotkliwy: żywności, środków opatrunkowych, materiałów budowlanych, dzięki którym tureccy i syryjscy mieszkańcy będą mogli odbudować swoje domy.

Na miejscu, w dotkniętych katastrofą prowincjach prowadzimy nieustannie działania humanitarne. Pracownicy i wolontariusze zorganizowali tymczasowe punkty pomocy dla osób rannych i ewakuowanym. Poszkodowanym zapewniono schronienie oraz pomoc doraźną. W Turcji działają 3 mobilne kuchnie oraz 71 samochodów dystrybuujących żywność. W Syrii udzielana jest pomoc w najciężej dotkniętych przez katastrofę regionach - Hamie, Aleppo, Lattakii i Tartous. Wspierane są służby ratunkowe w przeszukiwaniu gruzowisk i udzielana jest pierwsza pomoc rannym. 

Polski Czerwony Krzyż od ponad 104 lat wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. 

Hasłem Czerwonego Krzyża jest: "Wszędzie dla wszystkich", bo staramy się nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. W tych dniach jesteśmy razem z mieszkańcami Turcji i Syrii. Pomóżmy razem tym, którzy tak bardzo tej pomocy potrzebują.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • POLSKI CZERWONY KRZYŻ - awatar

  POLSKI CZERWONY KRZYŻ

  06.03.2023
  06.03.2023

  Dziś mija miesiąc od straszliwego w skutkach trzęsienia ziemi. „Wiele szkód spowodowanych przez trzęsienie ziemi nie jest widocznych. Ludzie od ponad dekady cierpią z powodu konfliktów, które już wpłynęły na ich zdrowie psychiczne i samopoczucie. To trzęsienie ziemi dodaje do tego kolejną warstwę cierpienia. Widzieliśmy również, że rany psychiczne nie zawsze pojawiają się od razu. Dlatego musimy zapewniać ciągłe wsparcie, nie tylko teraz, ale przez lata. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnej katastrofy, która jeszcze bardziej skomplikowałaby sytuację” – powiedziała Gwendolen Eamer, koordynatorka ds. zdrowia IFRC w Syrii.
  Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) informuje o pilnej reakcji, zarówno doraźnej, jak i długofalowej, na potrzeby zdrowotne, psychiczne oraz psychospołeczne poszkodowanych, aby zapobiec „kolejnej katastrofie”. Polski Czerwony Krzyż współpracuje z partnerami z Ruchu, włączając się w ustalone najpotrzebniejsze działania. Wykorzystując różne kanały, PCK zebrał dotychczas ponad 550 000 zł na ten cel i przekazał pomoc rzeczową o wartości ponad 670 000 zł.

  Działaj razem z nami!

  Środki zebrane w Polsce zostaną przeznaczone na najpilniejsze w danym momencie artykuły pomocowe lub działania na rzecz potrzebujących.

  Zdjęcie aktualizacji 114 785

20 414 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 134 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 134

Michal - awatar
Michal
50
Leszek Mędza - awatar
Leszek Mędza
300
Tadeusz Paniak - awatar
Tadeusz Paniak
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
B3 dla Turcji i Syrii - awatar
B3 dla Turcji i Syrii
100
B3 dla Turcji i Syrii - awatar
B3 dla Turcji i Syrii
20
B3 dla Turcji i Syrii - awatar
B3 dla Turcji i Syrii
50
B3 dla Turcji i Syrii - awatar
B3 dla Turcji i Syrii
100
B3 dla Turcji i Syrii - awatar
B3 dla Turcji i Syrii
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij