Zbiórka Pomóż Klaudii wrócić do zdrowia - miniaturka zdjęcia

Pomóż Klaudii wrócić do zdrowia Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Klaudii wrócić do zdrowia - zdjęcie główne

Pomóż Klaudii wrócić do zdrowia

3 670 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Życie mojej córki Klaudii zmieniło się w sposób niewyobrażalny od momentu wypadku. Po wyjściu ze szkolnego autobusu, którym wracała z terapeutycznych zajęć dla osób niepełnosprawnych, została potrącona przez samochód. To był koszmar. Na myśl o tym, że w jednej chwili mojego dziecka mogło już nie być, serce mi wręcz zamarło.

Szpital

Przez wiele dni, gdy moja córka leżała nieprzytomna na OIOMIE, nie wiedziałam, czy się obudzi i w jakim stanie do nas wróci. Lekarze stwierdzili liczne obrażenia i złamania na całym ciele: złamanie kości prawego podudzia, złamanie obojczyka, złamanie łopatki, złamanie kości nosa i oczodołu, złamane żebra, złamania kości części odcinka lędźwiowego kręgosłupa i miednicy.

Klaudia ciągle cierpi

Teraz codziennie obserwuję, jak moja Klaudia cierpi. Ból w obu nogach, obojczyku, łopatce i głowie stał się jej stałym towarzyszem. Jej waga podczas wizyty w szpitalu gwałtownie wzrosła. Często też dochodzi do zakrztuszeń, co dodatkowo nas niepokoi i wzmacnia potrzebę stałego monitorowania jej stanu zdrowia.

Po badaniach RTG klatki piersiowej dowiedziałam się, że jej serce znacząco się powiększyło co może powodować bóle. Od momentu wypadku znacząco wypadły mojej córeczce włosy. Ze względu na silne leki, które zażywała na oddziale jej zęby bardzo się osłabiły i wymagają szybkiego leczenia, jeden ząb już nawet wypadł.

Kim jest moja córka?

W dniu wypadku Klaudia miała zaledwie 24 lata i pomimo swojego upośledzenia umysłowego, była fizycznie aktywna. Wspomnienia o jej uśmiechu podczas jazdy na rowerze, ekscytacji, która jej towarzyszyła gdy bawiła się na podwórku i spokoju podczas hipoterapii są teraz tym, co dodaje mi sił do codziennej opieki nad nią. Warsztaty terapii zajęciowej, które kiedyś były źródłem jej radości, odeszły niestety w zapomnienie.

Jestem cała w rozpaczy, kiedy widzę, jak skutki wypadku pozbawiły ją zdrowia i radości życia. Pragnę widzieć ją znów uśmiechniętą, aktywną i spełnioną.

Klaudia potrzebuje teraz stałej opieki

Klaudia wymaga opieki w dbaniu o higienę, ubieraniu się, wożeniu wózkiem m.in. na spacery oraz wizyty lekarskie. Nie może przygotować prostych posiłków jak dawniej, porusza się na małych odległościach przy pomocy balkonika jedynie w obrębie domu. Jest uzależniona ode mnie we wszystkim. Praktycznie pomagam jej w każdej codziennej czynności.

Najtrudniejsze jest to, że widzę, jak moje dziecko cierpi psychicznie. Trauma, której doznała po wypadku nasila się zwłaszcza po tym co widziała na OIOMIE. Boi się sama zostać w domu, w nocy towarzyszą jej koszmary nocne. Serce mi się kraje widząc, jak się zmaga z tym cierpieniem. Wspólnie pracujemy nad przekształceniem tego bólu w siłę do walki o powrót do zdrowia.

Potrzebne jest dalsze leczenie

Czekamy na dalsze etapy leczenia i rehabilitacji, ale to takie trudne. Wizyty u specjalistów, codzienne ćwiczenia, pomaganie jej w podstawowych potrzebach – to jest teraz nasza rzeczywistość. Wchodzimy w kolejne dni z nadzieją na poprawę, ale też z obawami przed kolejnymi wyzwaniami. Chcielibyśmy zorganizować prywatną rehabilitację, ale to niestety jest poza naszymi możliwościami finansowymi.

Pomóż proszę mojej córce wrócić do zdrowia

Patrząc na nią, wciąż wierzę, że wróci do zdrowia, choć wiem, że przed nami jeszcze długa droga. To nie jest łatwa sytuacja, ale jako matka jestem gotowa wesprzeć ją we wszystkim, co jest konieczne, aby pomóc jej wrócić do aktywnego życia. Jednakże potrzebuje pomocy. Twoje wsparcie finansowe pomoże zapewnić naszej córeczce właściwą opiekę medyczną, dalsze leczenie, rehabilitację i szansę na powrót do aktywnego życia.

Każda wpłata, niezależnie od jej wielkości, przyniesie nam nadzieję i pomoże osiągnąć cele zdrowotne dla naszej córki. Z głębi serca dziękujemy za każdą okazaną życzliwość i wsparcie!

Bożena, mama Klaudii


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 670 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 47

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij