Zbiórka Okna i drzwi dla przedszkolaków - miniaturka zdjęcia

Okna i drzwi dla przedszkolaków

Zbiórka Okna i drzwi dla przedszkolaków - zdjęcie główne

Okna i drzwi dla przedszkolaków

50 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Kamil Jakubowski - awatar

Kamil Jakubowski

Organizator zbiórki

POMAGANIE JEST MODNE!!!!!!!

Do wszystkich ludzi dobrego serca, dla których uśmiech Małych Perełek od Sióstr Karmelitanek z Mielca jest czym ważne!!!!!

Pomóżmy im zdobyć fundusze na nowe okna i drzwi do przedszkola!!!!

RAZEM DAMY RADĘ!!!!!!

Działamy na terenie parafii Świętego Marka Ewangelisty w Mielcu - Rzochowie. Pierwsze dzieci pojawiły się u Nas w 2002 roku. Rok później NASZE przedszkole zostało wpisane do rejestru. Z roku na rok dzieci przybywało. Obecnie pod naszą opieką jest 32 uśmiechniętych, radosnych, szczęśliwych dzieci. Chciałybyśmy więcej, ale jak dotąd warunki lokalowe pozwalają nam na przyjmowanie tylko takiej grupy dzieci. Naszym pragnieniem jest, aby docelowo było 20 dzieci w każdej grupie, czyli w sumie około 60 dzieci. 

Do przedszkola prowadzonego przez Siostry Karmelitanki chodzą m.in. dzieci Barbary Sawuły:
- Róża, choć ma dopiero 2 latka i 4 letni Kuba, idą do przedszkola w podskokach i nie chcą z niego wracać do domu. Kochają to miejsce i siostry. Oprócz wspaniałej atmosfery i dostosowanego do ich poziomu religijnego wychowania, mają całą masę zajęć dodatkowych: logorytmika, szachy, spotkania biblijne, gimnastyka korekcyjna, język angielski, taniec i rytmika. Dodatkowo ciągle są jakieś teatrzyki, imprezy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzieci, które uczęszczają do tego spotkania, niesamowicie się rozwijają. 

Dla Sióstr Karmelitanek prowadzenie przedszkola nie wiąże się z potocznym rozumieniem biznesu. - To nie jest interes. To jest MISJA, by wspierać rodziny w chrześcijańskim wychowaniu - mówi siostra Marilea, dyrektor przedszkola. Nasza patronka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus mówiła: "Niebem moim będzie czynić dobrze na ziemi". Próbujemy za tym iść i działać, a troskę o dzieci i młodzież mamy w charyzmacie - tłumaczy Siostra Marilea.
- Naszym wyzwaniem jest to, aby dzieci czuły się tu kochane, szczęśliwe i bezpieczne. 
I dokładamy do tego wszelkich starań każdego dnia - dodaje siostra Jeremiasza Holewiak, jedna z wychowawczyń w przedszkolu. 

ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA
Wszystko zaczęło się 13 maja ubiegłego roku, w Święto Matki Bożej Fatimskiej, która stała się główną Patronką tego dzieła. Powstaje ono całkowicie z ofiar ludzi o dobrych sercach, ponieważ MY nie dysponujemy środkami finansowymi na rozbudowę. Środowisko lokalne jest nastawione bardzo pozytywnie do naszego przedsięwzięcia i wspiera nas najmocniej jak potrafi. Jeśli chodzi natomiast o wsparcie finansowe, to ze względu na fakt, że jesteśmy placówką niepubliczną, władze lokalne nie mogą udzielić nam takiej pomocy. Dlatego robimy wszystko co jest tylko możliwe, by zdobyć fundusze potrzebne na rozbudowę naszego przedszkola. Siostry odwiedzają parafie na terenie całej Polski, opowiadają o tym dziele, o dzieciach, które uczęszczają do przedszkola, o patronach i założycielach Zgromadzenia i zbierają fundusze bez których nie będzie możliwa kontynuacja rozbudowy. 

SERDECZNIE PROSIMY I ZAPRASZAMY wszystkich ludzi o dobrych sercach o wsparcie naszej Akcji. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o naszej codziennej modlitwie.

POZDRAWIAMY!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
50 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Kamil Jakubowski - awatar

Kamil Jakubowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Barbara ES - awatar
Barbara ES
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij