Zbiórka na marzenie studiować - zdjęcie główne

na marzenie studiować

235 zł  z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Polina Kopiya - awatar

Polina Kopiya

Organizator zbiórki

Dzień Dobry

Mam na imię Polina. Jestem 19 letnią Białorusinką, ale od 1,5 roku mieszkam i pracuje we Wrocławiu.

Pochodzę z niezamożnej rodziny. Ostatni raz wiedziałam swojego ojca pięć lat temu. Moja mam jest dziennikarką, niestety nie ma możliwości pracy na pełny etat, ponieważ opiekuje się moją jedenastoletnia siostrą, która urodziła się z jedną nerką. Przez jej wieloletnią farmakoterapię doszło do uszkodzenia słuchu oraz zaburzań mowy. Katia jest cudowną dziewczynką, ale potrzebuje więcej uwagi i troski. Starsza siostra jest samotną matką, której mama stara się pomagać finansowo. Mój ojczym jest wykładowcą na uniwersytecie i ma córkę-moją przyrodnią siostrę która wychowuje wspólnie z moją mamą.

Mama z ojczymem starają się nam wszystkim pomagać w miarę swoich możliwości, pragną naszego szczęścia.

Całe swoje świadome życie poświęciłam rysowaniu. Skończyłam szkołę plastyczną oraz dwa lata kształciłam się w Gimnazjum plastycznym w Mińsku, na fakultecie „malarstwo klasyczne”. Zawsze interesowała mnie branża mody i marzyłam o tym aby stać się projektantką ubrań. W 2017 roku ja skończyłam gimnazium, ale perspektywa zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie na białoruskiej uczelni nie napawała mnie optymizmem. Postanowiłem spróbować i zostać asystentem projektanta. Próbowałam projektować i szyć ubrania, ale za każdym razem zauważałam, iż bardziej imponuje mi zajmowanie się pracami organizacyjnymi.

Ale w lutym 2018 roku w moim życiu pojawiła się przełomowa okazja-wyjazd do Polski na kurs języka polskiego. Ka zawsze marzyłam o mieszkaniu w Polsce i dlatego przyjechałam do Wrocławia.

Wyjazd do Polski stał się pierwszym krokiem na drodze do spełnienia marzeń.

Życie nie przypominało bajki, ponieważ musiałam stać się w pełni i prawdziwie samodzielna. Pół roku zajęło mi poczucie gruntu pod nogami. Nie miałam wsparcia finansowego, bliskich obok, przydatnych znajomości i nawet pojęcia jak dalej postępować. Nie mając zawodu zatrudniłam się jako kucharz w wegańskiej restauracji i nawet daję sobie tam radę. Ponieważ lubię zwierzęta i świadomie nie jem mięsa

Nie zważając na to, iż moje obecne życie nie jest związane z przemysłem modowym, w wolnym czasie zajmuję się samokształceniem, odwiedzam wystawy, uczę się marek, gdyż wszystko to mnie interesuje.

W pewnym momencie dowiedziałam się, że na warszawskiej uczelni Viamoda jest mój wymarzony kierunek studiów: komunikacja w modzie i projektowanie marki.

Jak opowiedziałam o tym swojej mamie od razu zachęcała do startowania na studia.

Udało mi się dostać na wymarzone studia! Potem jednak dotarło do mnie, ze nie uda mi się ziścić marzenia bo rok studiów kosztuję 14 tysięcy złotych. Moja rodzina przekonała mnie, żebym się nie poddawała i obiecali mi swoją pomoc. Postarają się zdobyć gdzieś pieniądze na realizację mojego marzenia o lepszą przyszłości. Sama pracuje na 2 etaty-pracuje 250 h miesięcznie. Wiem, że będę pracowała również w czasie studiów.

Dla tego piszę tutaj, bo wierzę, że jak idziesz swoją drogą i za swoim losem to cały świat ci pomaga.

Z Góry pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
235 zł  z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Polina Kopiya - awatar

Polina Kopiya

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
camelot - awatar
camelot
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magdalena S - awatar
Magdalena S
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonim - awatar
Anonim
10
Angelika Kuczma - awatar
Angelika Kuczma
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij