Zbiórka na marzenie studiować - miniaturka zdjęcia

na marzenie studiować

Zbiórka na marzenie studiować - zdjęcie główne

na marzenie studiować

235 zł z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać teraz
 
Polina Kopiya - awatar

Polina Kopiya

Organizator zbiórki

Dzień Dobry

Mam na imię Polina. Jestem 19 letnią Białorusinką, ale od 1,5 roku mieszkam i pracuje we Wrocławiu.

Pochodzę z niezamożnej rodziny. Ostatni raz wiedziałam swojego ojca pięć lat temu. Moja mam jest dziennikarką, niestety nie ma możliwości pracy na pełny etat, ponieważ opiekuje się moją jedenastoletnia siostrą, która urodziła się z jedną nerką. Przez jej wieloletnią farmakoterapię doszło do uszkodzenia słuchu oraz zaburzań mowy. Katia jest cudowną dziewczynką, ale potrzebuje więcej uwagi i troski. Starsza siostra jest samotną matką, której mama stara się pomagać finansowo. Mój ojczym jest wykładowcą na uniwersytecie i ma córkę-moją przyrodnią siostrę która wychowuje wspólnie z moją mamą.

Mama z ojczymem starają się nam wszystkim pomagać w miarę swoich możliwości, pragną naszego szczęścia.

Całe swoje świadome życie poświęciłam rysowaniu. Skończyłam szkołę plastyczną oraz dwa lata kształciłam się w Gimnazjum plastycznym w Mińsku, na fakultecie „malarstwo klasyczne”. Zawsze interesowała mnie branża mody i marzyłam o tym aby stać się projektantką ubrań. W 2017 roku ja skończyłam gimnazium, ale perspektywa zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie na białoruskiej uczelni nie napawała mnie optymizmem. Postanowiłem spróbować i zostać asystentem projektanta. Próbowałam projektować i szyć ubrania, ale za każdym razem zauważałam, iż bardziej imponuje mi zajmowanie się pracami organizacyjnymi.

Ale w lutym 2018 roku w moim życiu pojawiła się przełomowa okazja-wyjazd do Polski na kurs języka polskiego. Ka zawsze marzyłam o mieszkaniu w Polsce i dlatego przyjechałam do Wrocławia.

Wyjazd do Polski stał się pierwszym krokiem na drodze do spełnienia marzeń.

Życie nie przypominało bajki, ponieważ musiałam stać się w pełni i prawdziwie samodzielna. Pół roku zajęło mi poczucie gruntu pod nogami. Nie miałam wsparcia finansowego, bliskich obok, przydatnych znajomości i nawet pojęcia jak dalej postępować. Nie mając zawodu zatrudniłam się jako kucharz w wegańskiej restauracji i nawet daję sobie tam radę. Ponieważ lubię zwierzęta i świadomie nie jem mięsa

Nie zważając na to, iż moje obecne życie nie jest związane z przemysłem modowym, w wolnym czasie zajmuję się samokształceniem, odwiedzam wystawy, uczę się marek, gdyż wszystko to mnie interesuje.

W pewnym momencie dowiedziałam się, że na warszawskiej uczelni Viamoda jest mój wymarzony kierunek studiów: komunikacja w modzie i projektowanie marki.

Jak opowiedziałam o tym swojej mamie od razu zachęcała do startowania na studia.

Udało mi się dostać na wymarzone studia! Potem jednak dotarło do mnie, ze nie uda mi się ziścić marzenia bo rok studiów kosztuję 14 tysięcy złotych. Moja rodzina przekonała mnie, żebym się nie poddawała i obiecali mi swoją pomoc. Postarają się zdobyć gdzieś pieniądze na realizację mojego marzenia o lepszą przyszłości. Sama pracuje na 2 etaty-pracuje 250 h miesięcznie. Wiem, że będę pracowała również w czasie studiów.

Dla tego piszę tutaj, bo wierzę, że jak idziesz swoją drogą i za swoim losem to cały świat ci pomaga.

Z Góry pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
235 zł z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać teraz
 
Polina Kopiya - awatar

Polina Kopiya

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
camelot - awatar
camelot
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magdalena S - awatar
Magdalena S
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonim - awatar
Anonim
10
Angelika Kuczma - awatar
Angelika Kuczma
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij