
Cześć, witajcie, piszę z prośbą o pomoc dla Kasi. Moja historia zaczęła się od pracy formalnej z tą bardzo mądrą i uroczą kobietą. Kasia ma 38 lat, jest mamą 3 uroczych dzieci. Niestety jej relacja nie ułożyła się tak jak sobie wymarzyła. W jej życiu było dużo bardzo trudnych momentów, śmiało można powiedzieć, że los jej nie oszczędzał. W grudniu 2021 r. znalazła się w Domu Samotnej Matki, wraz z 2 maleńkich dzieci, tam dzieci zostały jej odebrane. Sytuacja była bardzo delikatna. Kasia oczekiwała innej pomocy – pomocy lokalowej i opiekuńczej, niezbędnej do stworzenia rodziny. Przy tym wszystkim jednak nie straciła nadziej i determinacji do zrealizowania marzeń.
Po utracie dzieci los zmusił Kasię do powrotu do partnera, z którym relacja się nie układała najlepiej. Kobieta stała przed wyborem DPS (gdzie miałaby spędzić całe swoje życie i prawdopodobnie już nie zobaczyć dzieci) lub powrót do “piekła rodzinnego”. Liczyła, że jak pogodzi się z partnerem, o czym mówiły jej służby, to dzieci wrócą. Tak jednak się nie stało. Pomimo powrotu do “domu” jej sytuacja prawna w stosunku do dzieci zamiast ulegać poprawie, co raz bardziej się pogarszała - nowe służby, pełno niedomówień, brak empatii. Potem pojawiła się 3 ciąża, jak to bywa w toksycznym związku. W grudniu 2022 roku Kasia urodziła dziecko, jednak prawdopodobnie nie zostanie jej przyznana opieka. Do końca roku otrzyma ona decyzję co dalej z dzieckiem. Obecnie jest w szpitalu, gdzie czuje się źle, nie wie co będzie z nią dalej. Kobieta nadal jest zdeterminowana do tego by mieć rodzinę. Jest gotowa być blisko dzieci, ale potrzebuje pomocy. Nie jest samodzielna. Kasia porusza się na wózku, jest jej potrzebny nowy wózek, który umożliwi jej wychodzenie na zewnątrz. Obecny wózek, jest przestarzały, w kołach brakuje powietrza. Samodzielnie mogła poruszać się na nim tylko po swoim niewielkim pokoju w jednym z łódzkich bloków. Czas to zmienić. Druga sprawa, już trudniejsza, Kasia potrzebuje mieszkania, na parterze, blisko rodziny zastępczej, żeby miała szansę widzieć dzieci. Ta akcja ma na celu pomoc jej w wynajęciu mieszkania oraz znalezienia grupy wolontariuszy pomagających Kasi ułożyć sobie życie tak, jak ona tego naprawdę chce. Cele: Wynajem mieszkania dostosowanego do osoby niepełnosprawnej w Łodzi na dłuższy okres; Zakup nowoczesnego sprzętu umożliwiającego Kasi w miarę samodzielne poruszanie się - również na zewnątrz.; Zorganizowanie grupy pomocowej, wspierającej ją w czynnościach, w których nie może być samodzielna.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!