Zbiórka Alicja, Arek, domek w górach - miniaturka zdjęcia

Alicja, Arek, domek w górach Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Alicja, Arek, domek w górach - zdjęcie główne

Alicja, Arek, domek w górach

711 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Klaudia Michalska - awatar

Klaudia Michalska

Organizator zbiórki

Kochani! Prosimy o pomoc w powrocie do tego co było przed 15 września.

Dlaczego ta data? Już wyjaśniamy:

15 września około południa z powodu  zwarcia na przyłączu elektrycznym wybuchł pożar, który częściowo zniszczył jak to nazywa Alicja – „domek w górach”. Od razu informuję, że domek w górach nie był ubezpieczony – wiemy, wiemy, wiemy.. – niestety wszyscy pracowaliśmy, aby domek był piękniejszy, a nikt nie myślał o formalnościach.

Jak wyżej napisaliśmy – pożar częściowo zniszczył nasz domek w górach– częściowo, gdyż  dzięki szybkiej rekcji sąsiadów, straż pożarna zdążyła ugasić pożar, zanim ten objął cały budynek. Niestety, jak to mówili strażacy - co nie ogień, to woda - prawie wszystko, co znajdowało się powyżej parteru budynku nadawało się do wyrzucenia.


Meble, zabawki, ubrania...

Szczęście w nieszczęściu, pożar wybuchł, gdy nikogo nie było w domu. Nawet nie chcemy pisać, co by zapewne się stało, gdyby doszło do niego kilka godzin później - w piątek w nocy, gdy mieliśmy tam spać wraz z dziećmi.

Ktoś powie, że to „tylko domek letniskowy” -  pewnie tak,  ale nie dla  nas - dla nas to coś wyjątkowego i szczególnego  - idealne miejsce dla  zdrowego i aktywnego wypoczynku Alicji i Arka, nasz mały świat, rodzinna ucieczka na wieś, na łono natury. Domek w górach to nasza baza wypadowa do długich spacerów i  leśnych wycieczek oraz miejsce wspólnych rodzinnych zabaw  - z daleka od spalin, miejskiego zgiełku i hałasu. Domek w górach to nasze spełnione marzenie, miejsce, gdzie co chwilę słychać najpiękniejszy dźwięk na świecie – śmiech naszych dzieci. Domek w górach to kiedyś - m. in. dzieciństwo Klaudii, później - nasze wspólne młodzieńcze, wariackie lata, a teraz - dzieciństwo Alicji i Arka.


Wyjście schodami do pokoju "przejściowego"

Domek w górach budowali pradziadek i dziadek Ali i Arka, a od kilku lat wspólnym wysiłkiem nas – rodziców oraz  babć i dziadków, stopniowo  tworzymy naszą wymarzoną rodzinną oazę. Robimy wszystko, aby dzieciaczki miały swoje cudowne miejsce, gdzie mogą o poranku wybiegać boso na trawę i przez cały dzień bawić się i szaleć w pięknej, zdrowej okolicy. Marzymy i realizujemy marzenie, by miejsce to było jak najwspanialsze – pełne zabawek i atrakcji dla naszych zwariowanych maluchów . Poświęcamy na to każdy możliwy weekend, a od kilku lat wszystkie urlopy spędzamy nie na wypoczynku, lecz na niekończących się pracach przy naszym domku w górach i otaczającej go działce.


Pozostałości z pokoju

Alicja zaczęła  nas dopytywać:  „kiedy jedziemy w góry?” Wytłumaczyliśmy jej, że domek teraz jest zepsuty,  bo zrobiły się dziury w dachu, w środku się nabrudziło i zniszczyło się trochę rzeczy oraz, że musimy teraz sami domek posprzątać i naprawić, a w związku z tym Ala i Arek w tym roku już nie pojadą do domku w górach. Jednak dzięki naszej piątkowo-sobotniej ekipie wiemy, że nie jesteśmy sami!  I wiemy, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby na wiosnę pojechać z Alicją i Arkiem do domku w górach!

 

Udało się zrobić ku temu pierwszy krok! - Dzięki ogromnej, nieocenionej pomocy sąsiadów, przyjaciół i rodziny usunęliśmy wszystkie spalone lub zalane meble, łóżka, zabawki , ubrania, koce itp. oraz zerwaliśmy spalone podłogi i ściany.

Mimo, że  w ciągu kilku chwil spłonęły nasze marzenia i plany o domku w górach – naszej rodzinnej oazie, mimo  że zniszczeniu uległo praktycznie wszystko, co znajdowało się powyżej parteru:  szafy, łóżka, ubrania i zabawki, mimo to ,wiemy, że mamy szczęście, bo tego typu rzeczy powoli udaje się  nam na nowo gromadzić.

Najgorsze jest to, że spaliło się piętro budynku, poddasze oraz przede wszystkim dach, który co dopiero w maju był przykryty nową blachą, co z kolei kosztował dziadków i pradziadków ok. 10 tysięcy złotych – mnóstwo pieniędzy, które oszczędzali, aby szkodliwy dla zdrowia eternit zastąpić nowym pokryciem.


Zniszczona więźba dachowa

Niestety koszt przywrócenia zniszczonego dachu do bezpiecznego i w miarę przyzwoitego stanu to minimum kilka tysięcy złotych. Do tego dojdą później koszty materiałów izolacyjnych, szyb, desek na odbudowę podłóg, schodów, ścian oraz pozostałych materiałów budowlanych.

Wiemy, że musimy jak najszybciej zbudować na nowo dach, aby domek w górach był zabezpieczony na zimę. Resztę będziemy remontować po trochu, w miarę możliwości – na pewno damy wam znać o postępach!

Oto, co zostało z dwóch pokoi i poddasza:


Poniżej podajemy linka do relacji z regionalnego portalu informacyjnego.

http://www.goral.info.pl/artykul.aspx?item=pozar-domku-letniskowego-w-piekielniku_6984


Dziękujemy za każdą okazaną pomoc :) !!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Klaudia Michalska - awatar

    Klaudia Michalska

    18.09.2017
    18.09.2017

    pokój "przejściowy"

    Zdjęcie aktualizacji 7 905

Komentarze


  • Masza i Kasza - awatar

    Masza i Kasza

    18.09.2017
    18.09.2017

    🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩Masza🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩🐩♥️♥️

  • Sto twarzy grzybiarzy - awatar

    Sto twarzy grzybiarzy

    18.09.2017
    18.09.2017

    🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄🍄

711 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Klaudia Michalska - awatar

Klaudia Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Iwona milewska - awatar
Iwona milewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anika - awatar
Anika
10
Paula Kula - awatar
Paula Kula
100
Izabela Kiełbasa - awatar
Izabela Kiełbasa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Masza i Kasza - awatar
Masza i Kasza
25
Sto twarzy grzybiarzy - awatar
Sto twarzy grzybiarzy
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij