Cześć mam na imię Paulina. Jestem fizjoterapeutką i pedagogiem specjalnym- na co dzień pracuję w Zespole Szkół we Wrocławiu, gdzie m.in mam pod opieką uczniów, którzy borykają się z wieloma przeciwnościami losu i posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
Są to dzieci zarówno z autyzmem jak i dzieci, których problemy wynikają ze środowiska w jakim wzrastają. Zagrożone m.in wykluczeniem społecznym czy ubóstwem. Szkoła często jest dla nich jedynym miejscem, gdzie czują się bezpiecznie i gdzie mogą poczuć się wartościowo.
Jako pedagog i mama, przykładam dużą wagę do rozwoju dzieci i staram się w jak najlepszy sposób im pomóc. Codziennie, pomagam im walczyć z przeciwnościami dnia codziennego, nauce oraz staram się by każdy dzień w szkole był dla nich niezapomnianym przeżyciem pełnym uśmiechu, bezpieczeństwa i radości.
Na zajęciach zachęcam do wspólnych gier, zabaw integracyjnych. Tematycznie wprowadzam zajęcia zgodnie z obowiązującym kalendarzem- malujemy twarze, tworzymy rękodzieło, kolorowe gazetki, rozmawiamy.
Cały czas się dokształcam i staram się aby dzieci miały wszystko czego potrzebują w danym okresie swojego życia. Obecnie kończę studia podyplomowe z diagnozy rewalidacji i terapii pedagogicznej. Od lutego zaczynam studia z kynoterapii <dogoterapii>.
Całą edukację finansuję sama i dlatego zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich, którzy to czytają o wsparcie finansowe w zakupie psa terapeuty.
Kończąc uprawnienia do prowadzenia zajęć z dogoterapii, mogłabym również przez rok poświęcić czas na szkolenie psa i nie byłby to rok zmarnowany. A w przyszłym roku, mogłabym wprowadzać już psa terapeutę do zajęć. Czas pełnego szkolenia psa terapeuty to okres około 2 lat.
Chciałabym wprowadzić do szkoły zajęcia z dogoterapii, pies byłby stałym i codziennym uczestnikiem zajęć. Niezastąpioną pomocą w edukacji dzieci, którym los nie sprzyja, jak i tym dla których szkoła jest po prostu codziennością.
Obecnie mój budżet nie pozwala na zgromadzenie dodatkowych środków na psa, który szczegółowo jest określony jeśli chodzi o rasę, typ charakteru. Na samym zakupie psa się nie kończy, ponieważ jeszcze potrzebne jest wykształcenie oraz odpowiednie szkolenie szczeniaka. A jak wiadomo edukacja kosztuje....
Wybrałam Cavaliera King Charles Spaniela- ze względu na predyspozycję do pracy jako terapeuta. Pies powinien pochodzić z hodowli oraz już jako szczenię odpowiednio być stymulowany do roli jaką ma pełnić. Po krótce, aby zachęcić wszystkich nie tylko miłośników czworonogów do wsparcia akcji, poniżej wytłumaczę m.in czy jest posiadanie psa terapeuty i czym jest owa terapia:
Na czym polega terapia z udziałem psa?
Już samo bycie opiekunem domowego czworonoga ma wiele zalet i prozdrowotnych właściwości. Obecność zwierzaka potrafi nie tylko podnieść na duchu i zrelaksować się, ale także zachęca do dodatkowej aktywności fizycznej i ułatwia poznawanie nowych osób. Nic dziwnego więc, że dogoterapia, czyli terapia z udziałem specjalnie przeszkolonego psa, jest tak popularna i ma niezwykle szerokie zastosowanie.
Czym jest dogoterapia?
Terapia z udziałem psa, zwana także dogoterapią lub kynoterapią, to metoda wspierająca proces leczenia, rehabilitacji i rozwoju. Można ją stosować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dogoterapia wykorzystuje naturalne, pozytywne oddziaływanie psa, które u ludzi skutkuje między innymi spadkiem ciśnienia, zmniejszeniem poziomu hormonów stresu, poczuciem bezpieczeństwa i akceptacji. Wykorzystuje to, by poprawić samopoczucie pacjentów przykutych do szpitalnego łóżka, zachęcić do aktywności seniorów cierpiących na demencję czy pomóc wyciszyć się dzieciom z autyzmem. Zaplanowane zajęcia z udziałem psa mogą mieć wiele form i celów.
Należy również pamiętać, że pies to nie jest zabawka i...Dogoterapia nie jest zabawą psem – pies terapeutyczny również wymaga szacunku i nie może być traktowany jak zabawka. Każde zajęcia z udziałem psa muszą być prowadzone z poszanowaniem zwierzęcia, a zachowanie uczestników powinno być kontrolowane przez terapeutę. Zajęcia z dziećmi nie mogą uczyć ich nieprawidłowych zachowań wobec zwierząt. Nie wolno dopuszczać do kładzenia się na psie, ciągnięcia za łapy, przytulania twarzy do pyska psa, rysowania po nim flamastrami… Utrwalanie takich zachowań u dzieci w kontakcie z psem może przełożyć się w przeszłości na ich zachowanie wobec innych, nieprzeszkolonych psów i skutkować poważnym pogryzieniem.
Dziękuję za zapoznanie się z moją prośbą oraz proszę o spełnienie marzenia nie tylko mojego ale też dzieci, które dzięki dogoterapii będą mogły edukować się w sposób przyjemny i bardzo potrzebny, zwłaszcza tym którym autyzm zamyka świat zewnętrzny. Marzę aby moi podopieczni wyszli ze skorupy, czerpali przyjemność z kontaktu z rówieśnikami, by niechęć do bliskości i zabawy ich nie dotyczył. Aby zapomnieli o zaburzeniach mowy i innych typowych problemach jakie daje im choroba.
Pozdrawiam
Paulina :)
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: