pijewodezkranu.org / Fundacja Czyściutko - awatar

pijewodezkranu.org / Fundacja Czyściutko

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy i co robimy?

Cześć!

Staramy się o to, aby bezpłatną, zdrową i zimną wodę z kranu można było dostać w każdym polskim urzędzie, restauracji, barze, a w szczególności każdej szkole.

„Piję wodę z kranu” to niezależna, społeczna inicjatywa mająca za cel promowanie rozsądnego gospodarowania surowcami i zrównoważonego rozwoju. Zrodziła się z pytania o to dlaczego w kraju, w którym prawie każdy ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody w domu, ludzie wciąż kupują wodę butelkowaną, co jest nieekologiczne, nieekonomiczne i niepraktyczne.

Naszą misją jest zwiększanie świadomości ekologicznej, proponowanie prostych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, jednocześnie dających wymierne korzyści osobom z nich korzystającym.

Udowadniamy, że picie wody z kranu jest bezpieczne i zdrowe, tańsze, bardziej ekologiczne, a woda z kranu może smakować dobrze.

Zdjęcie opisu zbiórki Darmowa woda dla dzieci

Dlaczego warto wspierać ułatwianie dostępu do czystej wody?

Odpowiednie dystrybutory mogą być ustawione w dostępnym dla wszystkich dzieci miejscu, zapewniają higieniczne użycie bez konieczności stosowania kubeczków jednorazowych, co redukuje produkcję kłopotliwych odpadów. Woda wodociągowa jest obecnie bardzo wysokiej jakości (i jest tania), co pozwala każdemu dziecku dbać o nawodnienie i wyrabiać pozytywny nawyk gaszenia pragnienia wodą. Dzięki łatwemu dostępowi do wody można także ograniczyć spożycie słodkich napojów o wysokiej zawartości cukrów, co ma pozytywny wpływ na zdrowie dzieci, pozwala unikać otyłości, próchnicy, cukrzycy i innych chorób związanych z nadmiernym spożyciem cukrów.

Razem z nami zapewnij dzieciom dostęp do zdrowej, darmowej wody!

Chcemy dostarczać szkołom urządzenia, dzięki którym dzieci będą mogły mieć dostęp do czystej i darmowej wody! Na początek zbieramy na jedno urządzenie wraz z jego montażem, jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, ustawimy tyle urządzeń, na ile wystarczy środków. Szkołę lub szkoły, w której zainstalujemy urządzenie, wylosujemy spośród tych, które nie posiadają takich urządzeń. 

Po zrealizowaniu projektu relacja oraz fotoreportaż zostanie opublikowany na naszej stronie facebookowej: www.facebook.com/PijeWodeZKranu/ 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
pijewodezkranu.org / Fundacja Czyściutko - awatar

pijewodezkranu.org / Fundacja Czyściutko

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Axles - awatar
5
Axles
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
pijewodezkranu.org - awatar
10
pijewodezkranu.org
Szymon - awatar
5
Szymon

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij