Zbiórka pilny_zabieg_medyczny-08.2021r. - zdjęcie główne

pilny_zabieg_medyczny-08.2021r.

16 650 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciło 455 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Dzień Dobry :)

Celem zbiórki jest zebranie funduszy na zabieg i funduszy na późniejszą rekonwalstencję. 

Nazywam się Sylwia, mam 41 lat, pochodzę z Lublina a od 7 lat mieszkam koło Katowic. 

Choruję na bardzo ciężką postać ENDOMETRIOZY IV stopnia głęboko naciekającej na narządy w jamie brzusznej i miednicy. 

"(...) Czy endometrioza jest nowotworem?(...) Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu, nie jest to choroba złośliwa, jednakże jej przebieg kliniczny jest taki jak choroby nowotworowej złośliwej.(...) Endometrioza klinicznie zaczyna wyglądać jak proces nowotworowy o innym podłożu" dr Piotr Rubisz, źródło: You Tube

Obecnie mam jeden wielki kokon zrośniętych do siebie narządów, poprzemieszczane narządy, guzy torbiele w jelicie/na jelicie/narządach i nacieki zapalne. Moje narządy są ze sobą zrośnięte, jelita ścianami, tył macicy z jelitem, jajniki przemieszczone za macicę.  

Jestem po kilkunastu zabiegach medycznych, w tym 2 zabiegi bardzo ciężkie ginekologiczno-chirurgiczne:

-2014r. -Hemikolektomia prawostronna czyli usunięcie 35 cm jelita grubego od prawej strony biodra, część jelita cienkiego, wyrostka i kątnicy jelita, 

-2017r. usunięcie części esicy z odbytem, usunięcie zrostów i guzów, po tym zabiegu leżałam miesiąc w szpitalu walcząc z ropnym zakażeniem pooperacyjnym.

Dnia 20.05.2021r. byłam na wizycie lekarskiej w Krakowie w klinice której ma mnie operować doktor, w końcu została ustalona data zabiegu.

18.08.2021r. będę miała wykonany bardzo poważny zabieg chirurgiczno-ginekologiczny w prywatnej klinice w Krakowie. 

Zabieg chirurgiczno-ginekologiczny w asyście kliku lekarzy.

Cena zabiegu do 17,500 zł + badania, dojazd do szpitala. W zbiórce podaję kwotę 19,000 zł dlatego aby było na badania przed zabiegiem, dojazd, hotelik i wizyta kontrolna na zdjęcie szwów.

Nie mam żadnego dochodu, walczę o rentę od 19 miesięcy, nie mam także zdolności kredytowej, sama nie zdobędę danej kwoty na zabieg.

2,5 roku zajęło mi poszukiwanie lekarza, kliniki którzy by mnie zooperowali, wielu lekarzy i klinik odmówiło mi zabiegu (Wrocław, Dortmund i inni), odmowa ze względu na duże ryzyko utraty życia i powikłań.

Ze względu na złe doświadczenie ze szpitalami państwowymi, czyli zbyt radykalnymi, okaleczającymi zabiegami zdecydowałam się tym razem na zabieg u prywatnego specjalisty od endometriozy. Nie chce być przypadkowo gdzieś operowana.

Dlaczego prywatny zabieg? Dlatego gdyż jest bardzo mało lekarzy operujących endometriozę w Polsce, na tej chorobie lekarz musi się znać. Tutaj nie może być przypadkowości. 

Obecnie bardzo cierpię na potworne bóle brzucha, nie mogę normalnie jeść, załatwiać się, większość dnia leżę w łóżku, mam problemy z chodzeniem, choroba zjada mi cały brzuch. Choroba pożera mi narządy, porównywalna w szkodliwości do nowotworu. 

Proszę Ciebie pomóż mi zawalczyć o lepsze jutro...

:)Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Socha - awatar

  Sylwia Socha

  05.08.21
  05.08.21

  pomagam.pl/pilny_zabieg Nie lubię takich dni jak mam od dwóch dni, źle się czuję, leżę, nie mam na nic sił. Są dni, że mniej myślę o chorobie, a są takie, że bardzo zmęczona jestem psychicznie i fizycznie. Próbuję zająć myśli, jakaś krzyżówka ale nie wychodzi. Jestem przecierpiona fizycznie. Całe ciało boli, kości, stawy, więzadła. W czasie snu drętwieją mi kończyny górne od łokcia po dłonie, efekt: łokcie tenisisty i cieśnie nadgarstka. 4 lata temu miałam operowany jeden łokieć ale się odnawia, znowu ucisk w łokciu. Zmęczenie i rezygnacja czasami... Za 14 dni zabieg i znowu cierpienie, niepewność co ginekolog z chirurgiem dokładnie znajdą w brzuchu. Niestety rezonans nie jest do końca wiarygodny w temacie endo. Z doświadczenia wiem, że nie pokazuje wszystkich zmian. Niektórzy pytają mnie czy ja będę zdrowa już po zabiegu, niestety nie do końca, choroba zostanie ze mną jeszcze na długie lata. Powikłania po poprzednich zabiegach, uszkodzone nerwy i mięśnie brzucha, -tego niestety nie da się już naprawić. Nie odrośnie mi odbyt i jelito w innym kawałku, nie odrośnie pęcherzyk żółciowy, węzły chłonne, wyrostek, kątnica jelita itd. Zabieg ma spowodować przywrócenie brzucha do jak najlepszej postaci fizjologicznej, usunięcie guzów, nacisków. Obecnie wszystko sklejone ze sobą. Dzięki Wam uzbierałam prawie na zabieg, jeszcze brakuje około 2,500 tyś zł. Dzięki Wam mam szansę na lepsze zdrowotnie życie. Dziękuję

  Zdjęcie aktualizacji 72 394

Komentarze


 • Karolina Stachyra - awatar

  Karolina Stachyra

  02.08.21
  02.08.21

  Zdrowia jak najprędzej!

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   02.08.21
   02.08.21

   🧡

 • Piotr Szczekała - awatar

  Piotr Szczekała

  28.07.21
  28.07.21

  Powodzenia !

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   28.07.21
   28.07.21

   Dzięki 🧡

 • Kasia - awatar

  Kasia

  28.07.21
  28.07.21

  Pani Sylwio, życzę dużo zdrowia i walki z tą chorobą. Nie poddawać się! My, "endo babki" musimy trzymać się razem! :)

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   28.07.21
   28.07.21

   Dziękuję, my endokobiety powinnyśmy się trzymać razem, wiemy co to za okrutna choroba

 • Edyta N - awatar

  Edyta N

  26.07.21
  26.07.21

  Dużo drzwiami kochana! Udanej operacji i bądź dobrej myśli.

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   26.07.21
   26.07.21

   Dziękuję ❤🧡💛

 • Kasia:) - awatar

  Kasia:)

  19.07.21
  19.07.21

  Dzięki za pomoc;)

  • Sylwia Socha - awatar

   Sylwia Socha - Organizator zbiórki

   19.07.21
   19.07.21

   Spoko :)

16 650 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciło 455 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Socha - awatar

Sylwia Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 455

Betiblond - awatar
Betiblond
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Martyna - awatar
Martyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
115
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij