Zbiórka Rehabilitacja = życie Piotra - zdjęcie główne

Rehabilitacja = życie Piotra

2 222 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Barbara Rutecka - awatar

Barbara Rutecka

Organizator zbiórki

Witam

Nazywam się Barbara  Rutecka i  jestem przyjaciółką Piotra Sawistowskiego człowieka grudziądzkiej kultury. Obserwując codzienność Piotra, jego zmagania z chorobą, bólem i niemocą chciałabym się choć odrobinę przysłużyć, aby pomóc poprawić jakość życia Piotra skoro choroba jest nieuleczalna.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na  rehabilitację Piotra, która ma poprawić choć odrobinę poziom codziennego funkcjonowania. Oczywiście mam zgodę Piotra na założenie zbiórki na pomagam.pl

Posłuchaj co Piotr mówi o sobie :) 

"Jestem zwykłym człowiekiem, mężem i ojcem, jak wielu innych 42-dwu latków. Od ponad 19 lat pracuję w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, współtworząc Magazyn Qltura.

Moim życiem nie kierowały nigdy nierealne marzenia :) .

Chciałem mieć kochającą Rodzinę, żonę, dzieci i robić, to co lubię, czyli to co robię :) Wszystko to udało mi się zrealizować i realizować, ale marzenie o normalnym, spokojnym życiu zaczęła niszczyć mi choroba.

W połowie 2016 roku, po wielu dociekaniach, zresztą na “własną rękę” (wg lekarzy, byłem za młody na poważną chorobę), ponownie udałem się do lekarza. Wyniki, mimo mego wieku, okazały się jednak na tyle poważne, że w ciągu 3 tygodni wylądowałem w szpitalu.

Diagnoza: Zespół nakładania twardziny układowej i zapalenia wielomianowego, ze współistniejącą chorobą śródmiąższową płuc.

Obecnie współistniejących chorób przybywa: obniżona gęstość mineralna kości – prawdopodobnie wynik leczenia sterydami oraz hiperlipemia mieszana.

Są to autoimmunologiczne choroby tkanki łącznej z grupy kolagenoz. Powodują one m.in. włóknienie narządów oraz skóry.Ponieważ medycyna jest bezradna i na świecie nie ma opracowanego środka medycznego na ten zespół, leczenie jest tylko i wyłącznie objawowe, polegające na podawaniu chemii i pulsów sterydu w bardzo dużych dawkach.....

Mimo wszystkiego nie w głowie mi – poddanie się. Nie poddaję znaczy, że mimo bólu, czasem naprawdę złego samopoczucia, chodzę do pracy, staram się funkcjonować w miarę normalnie.

Staram się dla dla syna, żony – najważniejszych osób w moim życiu, ale i dla siebie. Obecnie leczę się konwencjonalnie, ale niekonwencjonalnie :)

Moje leczenie wymaga wsparcia suplementami oraz monitorowania laboratoryjnego parametrów morfologicznych oraz dalszej diagnostyki. Kończąc moją skomplikowaną historię, chcę Państwu z góry podziękować za poświęcony czas na przeczytanie tych słów.

Życzę Państwu ZDROWIA, pogody ducha, radości z życia i tego co niesie , mimo wszystko, ten piękny świat.

Liczę, że dane mi będzie cieszyć się tym razem z Państwem, do późnej starości :)  jak obiecałem dziecku i żonie.

Piotr S.

I Ty bądź Aniołem  Nadziei  :) 

Komentarze


 • Ono King of Unicorns - awatar

  Ono King of Unicorns

  17.10.19
  17.10.19

  Good luck from all Unicorns!

 • J.B. Górkowscy - awatar

  J.B. Górkowscy

  04.09.19
  04.09.19

  Zdrowia Piotrze!!!

 • D.G. Górkowscy - awatar

  D.G. Górkowscy

  04.09.19
  04.09.19

  Życzymy zdrowia i spokoju dla całej rodziny.

 • Basia Rutecka od kolegi W.Sz. - awatar

  Basia Rutecka od kolegi W.Sz.

  05.07.19
  05.07.19

  Dziękuję pięknie ☺

 • Jacek Rutkowski - awatar

  Jacek Rutkowski

  05.07.19
  05.07.19

  Zachęcam wszystkich do wspierania potrzebujących. Jacek Rutkowski

2 222 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Barbara Rutecka - awatar

Barbara Rutecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Adam Suszko - awatar
Adam Suszko
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ono King of Unicorns - awatar
Ono King of Unicorns
66
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
J.B. Górkowscy - awatar
J.B. Górkowscy
20
D.G. Górkowscy - awatar
D.G. Górkowscy
15
BraunSugar - awatar
BraunSugar
20
ANNA - awatar
ANNA
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij