Zbiórka Kubuś walczy z trudna chorobą... - miniaturka zdjęcia

Kubuś walczy z trudna chorobą...

Zbiórka Kubuś walczy z trudna chorobą... - zdjęcie główne

Kubuś walczy z trudna chorobą...

2 879 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać teraz
 
Kuba Domański - awatar

Kuba Domański

Organizator zbiórki

Nasz Kubuś urodził się 06 grudnia 2016 roku. To był wspaniały prezent mikołajkowy dla całej rodziny, ale szczególnie dla Kamili i Pauliny – sióstr Kubusia. Dziewczynki oszalały na punkcie młodszego brata i z ogromną radością pomagały w codziennej opiece. Niestety w 3 miesiącu życia pojawiły się zmiany skórne, lekarze zdiagnozowali liszajec zakaźny oraz dziecięce łojotokowe zapalenie skóry. Zastosowane leczenie miejscowe nie przyniosło rezultatów. Zaczęły się liczne wizyty u lekarzy i w szpitalu, ale stan synka pogarszał się w bardzo szybkim tempie.

24 lipca 2017 roku trafiliśmy na Oddział Dermatologii Międzyleskiego Szpitala Wojewódzkiego, gdzie zdiagnozowano u Kubusia bardzo rzadką chorobę nowotworowo – hematologiczną histiocytozę z komórek Langerhansa. Świat stanął w miejscu. Kubuś wyglądał wówczas bardzo źle. Na skórze liczne rozlane zmiany rumieniowo – grudkowe pokryte strupem, wycieki ropno – śluzowej wydzieliny z nosa i ciągłe, nieleczące się pieluszkowe zapalenie skóry. Patrzyłam na synka i płakałam. Nie było jak przytulić, pogłaskać czy ucałować, żeby nie sprawić mu bólu. Czas od 8 listopada 2017 do 12 stycznia 2018 roku spędziliśmy w Klinice Onkologii IP – CZD na Oddziale Onkologicznym. Całe dnie w szpitalu przy cierpiącym dziecku, a w domu dwie, tęskniące za bratem i mamą, dziewczynki. To był bardzo trudny czas…

Na podstawie obrazu klinicznego i dodatkowych badań, chłopca zakwalifikowano do leczenia systemowego według protokołu dla LCH przy użyciu chemioterapii. Na szczęście zastosowane leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty – zaobserwowano stopniową poprawę stanu ogólnego i miejscowego. 12 stycznia zostaliśmy wypisani do domu z wyznaczonymi terminami wizyt na Oddziale Dziennym Chemioterapii celem podania następnych kuracji chemioterapii. Jednak w styczniu 2019 roku musieliśmy powrócić na oddział - stan Kubusia uległ pogorszeniu...

Wiemy że przed nami jeszcze długa droga do całkowitego wyleczenia. Liczne wyjazdy do szpitala, badania, kolejne kuracje chemioterapii. O zdrowie Kubusia walczy cała rodzina. Pragniemy, żeby mógł on prowadzić szczęśliwe życie bez trosk związanych z leczeniem. Choroba zabrała mu możliwość korzystania z większości przyjemności, nie może bawić się z rówieśnikami, a wszelkiego rodzaju wizyty muszą być ograniczone. Cieszymy się każdą chwilą spędzaną razem. Martwimy się tylko, jak zdołamy pokonać przeszkodę którą stanowią środki finansowe. Potrzebujemy pieniędzy na dojazdy do szpitala, który mieści się 150 km od naszego miejsca zamieszkania. Kubuś musi mieć nowe ubranka, maści, leki… Mamy nadzieję, że znajdą się ludzie dobrego serca, którzy nam pomogą.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Kuba Domański - awatar

  Kuba Domański

  18.02.20
  18.02.20

  Kochani !!! Kubuś nadal jest pod opieką onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Do września 2019 roku miał podawaną tam chemię dożylnie ,a od października ma podawaną chemię codzienną w tabletkach (raz dziennie) ,a drugą tabletkę raz w tygodniu (ta z mocniejszą chemią)Jeździmy raz miesiącu na kontrolę. Niedługo będzie już 3 lata jak Kubuś walczy z chorobą. Dziękujemy za każdy gest Waszej pomocy. Pamiętajcie dobro powraca.

  Zdjęcie aktualności 44 728

Komentarze


 • Andrzej Jankowski - awatar

  Andrzej Jankowski

  05.06.19
  05.06.19

  Zdrówka dzieciaku 😉

 • Wrocek - awatar

  Wrocek

  04.06.19
  04.06.19

  Życzę zdrowia i wytrwałości w walce z chorobą ❤

 • Michał Pietrykowski - awatar

  Michał Pietrykowski

  16.05.19
  16.05.19

  Z całego serca życzę zdrowia! Trzymajcie się!

  • Kuba Domański - awatar

   Kuba Domański - Organizator zbiórki

   21.05.19
   21.05.19

   ❤️

 • Wioleta - awatar

  Wioleta

  25.04.19
  25.04.19

  Dużo zdrówka ❤️

  • Kuba Domański - awatar

   Kuba Domański - Organizator zbiórki

   02.05.19
   02.05.19

   ❤️

 • Anna KJ - awatar

  Anna KJ

  03.04.19
  03.04.19

  Dużo zdrówka Kubusiu 😊

  • Kuba Domański - awatar

   Kuba Domański - Organizator zbiórki

   02.05.19
   02.05.19

   ❤️

2 879 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać teraz
 
Kuba Domański - awatar

Kuba Domański

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 64

Beata Łukasiewicz - awatar
Beata Łukasiewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olap - awatar
Olap
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Katarzyna Piechula Bobla - awatar
Katarzyna Piechula Bobla
50
Elżbieta Gil - awatar
Elżbieta Gil
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij