Zbiórka 1000 Plecaków dla Ukrainy - zdjęcie główne

1000 Plecaków dla Ukrainy

12 222 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby

Pamiętasz swój pierwszy dzień w szkole? Nowe miejsce, wokół nieznane dzieci, mnóstwo niewiadomych. A co jeśli dodamy do tego strach przed wojną i rozstanie z bliskimi? Takiej tragedii doświadczają właśnie dzieci ukraińskich uchodźców. A my możemy sprawić, żeby ten nowy początek był odrobinę łatwiejszy.

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej już ponad 24 tysiące dzieci uchodźców z Ukrainy zapisało się do polskich szkół. W samej Warszawie do szkół trafia codziennie 1000 dzieci.

Przygotujmy im wyprawki, w których znajdą się niezbędne przybory szkolne. Jakie? Chcemy, by każda wyprawka zawierała:

 • tornister

 • kredki 

 • flamastry 

 • piórnik

 • ołówki 

 • pióro 

 • zeszyty 

 • temperówka

 • gumka 

 • blok techniczny lub rysunkowy 

 • bidon i pudełko śniadaniowe

 • maskotkę dla maluchów

Szacujemy, że koszt pojedynczej wyprawki to około 150 zł. Na zrealizowanie projektu potrzebujemy więc 150 000 zł, cześć sfinansujemy samodzielnie jako Katalog Marzeń. Wspierają nas także firmy produkujące materiały szkolne. Z Wami osiągniemy cel: 1000 plecaków! 

Gdzie trafią plecaki?

Wczoraj przekazaliśmy pierwsze 10 plecaków siostrom zakonnym, które przyjęły pod swój dach osiem rodzin z Ukrainy. Dzisiaj szykujemy kolejną wyprawkę dla chłopca, który po trzech tygodniach od przyjazdu do Polski zdecydował, że potrzebuje szkoły i towarzystwa rówieśników.

Dzięki Waszej pomocy wydaliśmy już ponad 200 plecaków. Wiemy, że ta działania niosą realną pomoc i wsparcie:

"Bardzo dziękuję za plecaki oraz list i wszystkie inne prezenty w środku :) Bardzo serdecznie dziękuję Wam, że wpadliście tak super pomysł ! Jesteście MEGA !
Tatiana"

"Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie otrzymają wyprawki!!! To będzie dla nich zaskoczenie, duża pomoc i na pewno ogromna radość Jestem nauczycielem - bibliotekarzem i na bieżąco śledzę FB szukając wsparcia dla biblioteki i uczniów, teraz również o pomocy dla ukraińskich dzieci. Tam też natknęłam się na informację o Państwa akcji i wysłałam zgłoszenie. Zajęcia w klasach przygotowawczych już trwają, a dzieci w większości nie mają podstawowego wyposażenia. Czekam więc z niecierpliwością na przesyłkę. Jesteście Wielcy!  Jeszcze raz ogromnie dziękuję i serdecznie pozdrawiam."

Aktualnie szykujemy listę placówek z całej Polski. To właśnie do nich wyślemy (lub zawieziemy) wyprawki.

Wyprawki skompletujemy i przygotujemy w biurze Katalogu Marzeń w Warszawie. 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.04.2022
  26.04.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

12 222 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby

Wpłaty: 63

Marek Maré - awatar
Marek Maré
50
Robert - awatar
Robert
100
Moniśka - awatar
Moniśka
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Ata K - awatar
Ata K
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
19
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Photoninja.pl - awatar
Photoninja.pl
6 800

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij