Zbiórka 1000 Plecaków dla Ukrainy - zdjęcie główne

1000 Plecaków dla Ukrainy

12 222 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby

Pamiętasz swój pierwszy dzień w szkole? Nowe miejsce, wokół nieznane dzieci, mnóstwo niewiadomych. A co jeśli dodamy do tego strach przed wojną i rozstanie z bliskimi? Takiej tragedii doświadczają właśnie dzieci ukraińskich uchodźców. A my możemy sprawić, żeby ten nowy początek był odrobinę łatwiejszy.

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej już ponad 24 tysiące dzieci uchodźców z Ukrainy zapisało się do polskich szkół. W samej Warszawie do szkół trafia codziennie 1000 dzieci.

Przygotujmy im wyprawki, w których znajdą się niezbędne przybory szkolne. Jakie? Chcemy, by każda wyprawka zawierała:

 • tornister

 • kredki 

 • flamastry 

 • piórnik

 • ołówki 

 • pióro 

 • zeszyty 

 • temperówka

 • gumka 

 • blok techniczny lub rysunkowy 

 • bidon i pudełko śniadaniowe

 • maskotkę dla maluchów

Szacujemy, że koszt pojedynczej wyprawki to około 150 zł. Na zrealizowanie projektu potrzebujemy więc 150 000 zł, cześć sfinansujemy samodzielnie jako Katalog Marzeń. Wspierają nas także firmy produkujące materiały szkolne. Z Wami osiągniemy cel: 1000 plecaków! 

Gdzie trafią plecaki?

Wczoraj przekazaliśmy pierwsze 10 plecaków siostrom zakonnym, które przyjęły pod swój dach osiem rodzin z Ukrainy. Dzisiaj szykujemy kolejną wyprawkę dla chłopca, który po trzech tygodniach od przyjazdu do Polski zdecydował, że potrzebuje szkoły i towarzystwa rówieśników.

Dzięki Waszej pomocy wydaliśmy już ponad 200 plecaków. Wiemy, że ta działania niosą realną pomoc i wsparcie:

"Bardzo dziękuję za plecaki oraz list i wszystkie inne prezenty w środku :) Bardzo serdecznie dziękuję Wam, że wpadliście tak super pomysł ! Jesteście MEGA !
Tatiana"

"Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie otrzymają wyprawki!!! To będzie dla nich zaskoczenie, duża pomoc i na pewno ogromna radość Jestem nauczycielem - bibliotekarzem i na bieżąco śledzę FB szukając wsparcia dla biblioteki i uczniów, teraz również o pomocy dla ukraińskich dzieci. Tam też natknęłam się na informację o Państwa akcji i wysłałam zgłoszenie. Zajęcia w klasach przygotowawczych już trwają, a dzieci w większości nie mają podstawowego wyposażenia. Czekam więc z niecierpliwością na przesyłkę. Jesteście Wielcy!  Jeszcze raz ogromnie dziękuję i serdecznie pozdrawiam."

Aktualnie szykujemy listę placówek z całej Polski. To właśnie do nich wyślemy (lub zawieziemy) wyprawki.

Wyprawki skompletujemy i przygotujemy w biurze Katalogu Marzeń w Warszawie. 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.04.2022
  26.04.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

12 222 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby

Wpłaty: 63

Marek Maré - awatar
Marek Maré
50
Robert - awatar
Robert
100
Moniśka - awatar
Moniśka
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Ata K - awatar
Ata K
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
19
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Photoninja.pl - awatar
Photoninja.pl
6 800

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij