Zbiórka Wsparcie Ukrainy PMC - zdjęcie główne

Wsparcie Ukrainy PMC

16 766 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

🇵🇱 Celem misji jest wsparcie humanitarne Dzieci Ukrainy.

Sytuacja wymaga działań na wielu płaszczyznach: od pomocy po stronie ukraińskiej, przez wsparcie w pasie granicznym, po opiekę nad tymi, którzy dotarli już do Polski.
Za swoje główne cele obraliśmy pomoc medyczną i żywieniową.
W perspektywie krótkofalowej odpowiadamy na bieżące zapotrzebowanie władz samorządowych po obu stronach granicy, zapewniając zarówno dostawę leków, ale także pomagając budować i wyposażać miejsca, do których napływają matki z dziećmi: pozyskujemy namioty, nagrzewnice, pościele, posiłki. Jesteśmy też zaangażowani w organizację pomocy psychologicznej.


PMC wspiera czynnie opiekę medyczną i żywieniową dzieci, pochodzących z ukraińskich domów dziecka (również dzieci niepełnosprawnych), które obecnie przebywają w ośrodkach po stronie polskiej.

W międzyczasie wciąż pracujemy nad rozwiązaniami na dłużej, by właśnie w perspektywie długofalowej zapewnić stały dostęp do posiłków wysokokalorycznych. Analizowaliśmy długo, w jaki sposób można to zorganizować, ale z pomocą przyszło doświadczenie z misji w odległych zakamarkach świata. Po kalkulacji finansowej, ale również sprawdzeniu zapotrzebowania i możliwości logistycznych postanowiliśmy transportować specjalistyczne pasty wysokokaloryczne Plumpy’Nut firmy Nutriset. Cena za sztukę to około 1,20 gr a zapewniają ponad 500kcal, produkty są smaczne, co w przypadku dzieciaków jest niesamowicie ważne.

Nutriset oferuje dodatkowo podwojenie ilość naszego zamówienia w formie wsparcia misji. 

Wspólnie możemy wysłać kontener zawierający nawet 200 000 racji żywieniowych. Po stronie Ukraińskiej współpracujemy z firmami transportowymi odpowiedzialnymi za dowóz zakupionej żywności i leków do miejsc najbardziej potrzebujących.

____________________________________________________________________________

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 The purpose of the mission is to provide humanitarian support to the Children of Ukraine.

The situation requires action on many levels: from aid on the Ukrainian side, through support in the border zone, to support for those who have already reached Poland. We have chosen medical and nutritional assistance as our main goals. In the short-term perspective, we are responding to the current needs of local government  on both sides of the border, ensuring the supply of medicines, but also helping to help and equip the places where mothers with children come: we acquire tents, heaters, bedding, meals. We are also involved in the organization of psychological support.

PMC actively provides medical and nutritional care for Ukrainian children from orphanages,(including disabled children), who are currently staying in the centres on the Polish side.

Meanwhile we are working on long-term solutions to facilitate access to high-calorie meals. We analyzed for a long time how it could be organised,  also with the help of experience from missions in remote corners of the world. After calculating,and checking the  logistics, we decided to transport the high-calorie Plumpy'Nut paste by Nutriset. The price per item is about 1.20 PLN for more than 500 kcal and is tasty, which is important for kids.

Nutriset offers an additional doubling of the order quantity as a form of support for the mission .

Altogether, we can send a container of up to 200,000 food rations. On the Ukrainian side, we cooperate with transport companies responsible for delivery of food and medicines to the places where they are mostly needed.

🇵🇱 Plumpy'Nut to gotowa do spożycia pasta terapeutyczna z orzeszków ziemnych z dodatkiem oleju roślinnego, mleka w proszku, witamin i składników mineralnych. Jest dystrybuowana w jednorazowych zamkniętych małych saszetkach. Jedno opakowanie dostarcza, aż 500 kcal! Pasta stosowana jest chociażby przez UNICEF na całym świecie, szczególnie w rejonach klęsk humanitarnych i wszędzie tam, gdzie głód zagraża życiu ludzi. Jest bardzo prosta w użyciu – wystarczy odciąć róg saszetki i zjeść jej zawartość.


          Za 12 zł możesz wesprzeć ofiary wojny posiłkami o wartość 5 000 kcal 


🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Plumpy'Nut is a ready-to-eat therapeutic paste made of peanuts with the addition of vegetable oil, powdered milk, vitamins and minerals. It is distributed in single-use sealed small sachets. One package provides as much as 500 kcal! The paste is used, for example, by UNICEF all over the world, especially in humanitarian disaster areas and wherever hunger threatens people's lives. It is very easy to use - just cut off the corner of the sachet and eat its contents

 

For PLN 12 (3$), you can support the victims of war with meals worth 5,000 kcal

🇵🇱 Lokalizacje działań PMC :  Polsko-Ukraińska granica w Krościenko oraz transport w głąb Ukrainy.

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Location of PMC activities: Polish-Ukrainian border in Krościenko and transport deep into Ukraine.

🇵🇱 Potrzebny budżet na realizacje projektu : 95 000 PLN 

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 The necessary budget for the implementation of the project: PLN 95,000 (22 000$)
🇵🇱 WIEMY JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ 

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 WE KNOW HOW TO HELP EFFECTIVELYWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
16 766 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 58

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna - awatar
Justyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał - awatar
Michał
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
75

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij