Zbiórka Na pomoc ptakom i nietoperzom - miniaturka zdjęcia

Na pomoc ptakom i nietoperzom Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na pomoc ptakom i nietoperzom - zdjęcie główne

Na pomoc ptakom i nietoperzom

550 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zbiórka na pomoc prawną w sprawach związanych z ochroną ptaków i nietoperzy we Wrocławiu.

Niedawno na naszym blogu podzieliliśmy się informacją o  złożeniu skargi na Prezydenta miasta Wrocław Jacka Sutryka do Rady Miejskiej Wrocławia (czytaj więcej: https://blog.viva.org.pl/2024/05/27/zlozylismy-skarge-na-prezydenta-miasta-wroclaw-jacka-sutryka-do-rady-miejskiej-wroclawia/).

Skarga dotyczy wydawania pozwoleń na budowę z naruszeniem przepisów prawa dotyczących ochrony gatunkowej ptaków. Reprezentuje nas kancelaria prawna Frank Bold, specjalizująca się w tematach związanych z ochroną środowiska.

Skarga na prezydenta to dopiero pierwszy krok. Nasze zastrzeżenia budzi działanie także innych urzędów we Wrocławiu, które teoretycznie powinny chronić ptaki i nietoperze oraz interweniować gdy zagrożone jest ich życie i zdrowie.

Zdarzają się także przypadki, gdzie nadzór ornitologiczny nad inwestycją jest ale tylko teoretyczny lub pomimo zgłoszeń do służb prace budowlane nie są zatrzymywane.

Uważamy, że dopiero gdy urzędy i urzędnicy będą należycie realizować powierzone im obowiązki ochrona gatunkowa przestanie być fikcją.

Chcemy działać dalej i wyegzekwować skuteczną, zgodną z prawem ochronę ptaków we Wrocławiu lecz w tym celu potrzebujemy funduszy. Jeżeli także uważasz, że ptaki i nietoperze zasługują na życie i wolność od cierpienia, prosimy o wsparcie naszej zbiórki.

Dlaczego temat jest ważny?

Budynki, w których mieszkamy to dom także dla dzikich zwierząt, w szczególności ptaków i nietoperzy. Wystarczy centymetrowa szczelina pod parapetem, a miejsce to może stać się  schronieniem nietoperza. Ptaki także wykorzystują wszelkie otwory w elewacjach, stropodachy, dachówki, otwarte szyby wentylacyjne, itp. Obowiązujące w Polsce i UE prawo chroni  ptaki i nietoperze, natomiast często jest nieprzestrzegane. W efekcie w najlepszym wypadku zwierzęta tracą siedliska, w najgorszym życie. Ciężko oszacować ile ptaków ginie zamurowane w gniazdach lub wyrzucone wraz z nimi w odpadach budowlanych.

blog.viva.org.pl/wp-content/uploads/2022/06/Skwierzynska_gniazdo.mp4

Skala zjawiska jest przerażająca. Krótki spacer po Wrocławiu, wystarczy aby przekonać się, że zdecydowana większość niewyremontowanych budynków jest zasiedlona przez ptaki, a remonty są prowadzone także w trakcie sezonu lęgowego. Nie chodzi o to aby remontów nie przeprowadzać ale aby przeprowadzać je w sposób bezpieczny dla zwierząt i zgodnie z obowiązującym prawem, a po remoncie stosować kompensację przyrodniczą (czyli budki lęgowe i schrony dla nietoperzy).

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=cRoFGYs8V-w&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fblog.viva.org.pl%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

Chcemy aby Wrocław dołączył do miast, które lepiej dbają o skrzydlatych przyjaciół jak Poznań, Kraków, Warszawa. Zebrane fundusze przeznaczymy na pomoc prawną, ekspertyzy przyrodnicze oraz działania mające na celu poprawę sytuacji ptaków i nietoperzy w mieście.

Przeczytaj o naszych dotychczasowych działaniach:

https://blog.viva.org.pl/2022/06/27/wroclaw-na-bakier-z-ekologia/

https://blog.viva.org.pl/2021/06/21/wroclaw-miasto-remontow-elewacji-w-sezonie-legowym-ptakow/

https://blog.viva.org.pl/2022/07/26/remonty-elewacji-zabojcze-dla-ptakow/

https://blog.viva.org.pl/2022/05/07/wroclaw-nieprzyjazny-ptakom/

https://blog.viva.org.pl/2023/02/03/list-otwarty-do-prezydenta-miasta-wroclaw-w-sprawie-prac-remontowych-na-budynkach-zasiedlonych-przez-ptaki/


550 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 9

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota D. - awatar
Dorota D.
130
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Agata Stasiowska - awatar
Agata Stasiowska
30
Dorota D. - awatar
Dorota D.
100
Dorian Urbański - awatar
Dorian Urbański
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij