Podaruj Wakacje Dzieciom

14 561 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

O projekcie

Jesteśmy grupą zapaleńców z Fundacji Art of Living Polska. Fundacja Art of Living jest ogólnoświatową organizacją non profit.  Działalność koncentruje się na aktywności charytatywnej oraz edukacyjnych programach.

Prowadzimy  obozy letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży od ponad 20 lat. Chcemy się dzielić naszymi wyjątkowymi programami z dziećmi z biednych rodzin i domów dziecka. Od zeszłego roku prowadzimy projekt PODARUJ WAKACJE DZIECIOM. Zbieramy pieniądze poprzez dobrowolne wpłaty oraz datki na różnych imprezach okolicznościowych. Wolontariusze pochodzą z różnych stron świata.  Współpracujemy z 10 domami dziecka na terenie całej Polski. Dzięki tym wszystkim działaniom i ofiarności dobroczyńców już ponad 50 dzieci uczestniczyło w wyjeździe. W tym roku udało nam się już zebrać pieniądze na wyjazd dla 17 wychowanków. Zgłoszeń mamy drugie tyle. Prosimy więc o wsparcie naszej akcji.

Co jest naszym celem?

Zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów pobytu dzieci z rodzin uboższych i domów na wakacjach. Dlaczego? W życie tych dzieci często wpisane są traumatyczne wydarzenia i dużo stresujących wydarzeń. Jak wykazał najnowszy raport UNICEF w Polsce co piąte dziecko nie ma dostępu do rzeczy i dóbr, które zapewniają im właściwe funkcjonowanie w grupie rówieśników i pozwalają budować poczucie własnej wartości. Dzieci, które nie mają dostępu do podstawowych dóbr mają słabsze wyniki w nauce i gorszą sytuację zdrowotną. W przyszłości dużo bardziej narażeni są na bezrobocie i na uzależnienie od pomocy społecznej. Dzięki naszym programom dzieci mają możliwość nauczenia się technik redukcji stresu oraz uczestniczą w wartościowym programie edukacyjno­-sportowym. Stawiamy na rozwój inteligencji emocjonalnej, kształtowanie kompetencji społecznych, pracę w grupie oraz kształtowanie nawyków zdrowego żywienia oraz dbałości o higienę psychiczną. Efekty jakie przynoszą nasze programy to: wzrost radość, entuzjazmu i energii; podniesienie poziomu motywacji; lepsze radzenie sobie z wyzwaniami sytuacji społecznych; umiejętność pracy w zespole.

Jak realizujemy cel?

Jednym z naczelnych założeń naszej fundacji jest promowanie idei wolontariatu. Wychowawcy i asystenci w naszych programach, to wolontariusze, którzy się do nas zgłoszą. W pracę zaangażowanych jest bardzo dużo osób.

Zabieramy dzieci na tygodniowe pobyty w ośrodku w Tarasce k. Sulejowa. Ośrodek wyposażony jest we wszystkie udogodnienia umożliwiające prowadzenie kolonii. Położony w lesie blisko rzeki. Atrakcyjna przyroda i czyste powietrze są dodatkowymi atutami. W okolicy ośrodka znajduje się stadnina koni.

Autorski program ART EXCEL i YES  oparte są na następujących założeniach: 

1. Praca indywidualna. ­ Podczas obozu z dziećmi pracuje wielu wolontariuszy. Są to osoby posiadające odpowiednie przygotowanie pedagogiczno - ­psychologiczne oraz uprawnienia wychowawcy kolonii. Zaangażowanie naszych wolontariuszy płynie z miłości do dzieci. Reagujemy na każdy problem. Wymyślamy kreatywne sposoby rozwiązania. Wspieramy każde dziecko. Nasi podopieczni mogą liczyć na naszą uwagę i szczere zainteresowanie.

2. Zajęcia ruchowe.  ­ Wyznajemy zasadę, że w “zdrowym ciele zdrowy duch” Każdego dnia obozu nasi milusińscy mają możliwość brania udziału w różnych zabawach rekreacyjno­m - ruchowych. Biegamy, jeździmy konno, tańczymy, jeździmy na nartach, gramy w gry zespołowe. Zatrudniamy specjalistów z różnych dziedzin. Zapewniamy naszym dzieciom ruch pod czujnym okiem profesjonalistów.

3. Zajęcia grupowe. ­ Spacer zaufania, pokaz mody, nauka w tańcu języka dla głuchoniemych ­ to tylko przykłady procesów grupowych w jakich biorą udział nasi podopieczni. W czasie obozów kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności współpracy i branie odpowiedzialności za siebie, ale także i innych. Uczestnicy wykonują proste prace na rzecz ośrodka. Wyrabiamy w ten sposób nawyk dbania o swoje otoczenie.

4. Nauka zdrowych nawyków żywieniowych i higieny psychicznej. Dbamy, aby podczas obozu nauczyć naszych milusińskich zdrowych zasad jedzenia oraz nawyków higieny psychicznej.

5. Elementy etyki . Młodzież w czasie zabaw ma możliwość odkrywać, doświadczać i doceniać takie wartości jak uczciwość, przyjaźń, odpowiedzialność, współpraca, szacunek.

Na co wydamy pieniądze?

Zebrane pieniądze są w całości przeznaczone na pokrycie kosztów uczestnictwa w czasie wakacyjnych wyjazdów. Pieniądze, które zbieramy są potrzebne do utrzymania ośrodka, opłacenia wyżywienia oraz zatrudnienia minimum płatnej kadry, aby móc prowadzić kolonie. Większość pracy związanej z opieką nad wychowankami i organizacją ich wyjazdów jest możliwa dzięki bezinteresownej pracy naszych wolontariuszy. 

Stań się częścią projektu i pomóż nam zmieniać świat !!!! Wszystkie dzieci nasze są!!!  Zadbajmy o to, aby miały możliwość atrakcyjnego wypoczynku !!!

Dlaczego mam się dołączyć do projektu?

 • Bo chcę wywołać uśmiech na twarzy dziecka.
 • Bo wiem, że dbając o rozwój dzieci zapewniam lepszą przyszłość sobie i innym.
 • Bo chcę pomóc tym, których los potraktował gorzej.
 • Bo lubię się dzielić.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Art of Living Polska - awatar

  90 spełnionych marzeń i kolejne wyzwania

  20.12.2015
  20.12.2015

  W 2014 dzięki zbiórkom z akcji Podaruj Wakacje Dzieciom 37 dzieci z Domów Dziecka w Warszawie, Katowicach, Opolu i kilku innych miastach Polski mogło wziąć udział w organizowanych przez Fundację Art of Living koloniach.
  W roku 2015 wspólnie udało się nam zebrać fundusze dla 53 dzieci, co w sumie daje aż 90 spełnionych marzeń.
  Jak widzisz, nasze działania mają znaczenie. Wspólnie możemy znacznie więcej.
  Nasz kolejny cel to zimowisko 2016 - dołóż swoją cegiełkę. Jest wiele możliwości:
  zobacz, w jaki sposób możesz pomagać na http://www.artofliving.org/pl-pl/podaruj-wakacje-dzieciom

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.2019
  18.01.2019

  Wspaniała inicjatywa :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.2017
  22.03.2017

  Wy też pomóżcie dzieciom, tu przyjeżdżają te, które wymagają pomocy i wsparcia psychicznego, żeby móc stanąć na mocne własne nogi w dorosłym życiu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.09.2016
  26.09.2016

  Warto pomagać :)

 • Małgosia - awatar

  Małgosia

  14.06.2016
  14.06.2016

  Na kolonie dla dziecka z Rodzinnej Pieczy Zastępczej !

 • AB - awatar

  AB

  01.06.2016
  01.06.2016

  :)

14 561 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 84

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
900
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Paulina - awatar
Paulina
20
Marta - awatar
Marta
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulina - awatar
Paulina
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij