Zbiórka Podaruj Wakacje Dzieciom - miniaturka zdjęcia

Podaruj Wakacje Dzieciom

Podaruj Wakacje Dzieciom

12 581 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać teraz
 

O projekcie

Jesteśmy grupą zapaleńców z Fundacji Art of Living Polska. Fundacja Art of Living jest ogólnoświatową organizacją non profit.  Działalność koncentruje się na aktywności charytatywnej oraz edukacyjnych programach.

Prowadzimy  obozy letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży od ponad 20 lat. Chcemy się dzielić naszymi wyjątkowymi programami z dziećmi z biednych rodzin i domów dziecka. Od zeszłego roku prowadzimy projekt PODARUJ WAKACJE DZIECIOM. Zbieramy pieniądze poprzez dobrowolne wpłaty oraz datki na różnych imprezach okolicznościowych. Wolontariusze pochodzą z różnych stron świata.  Współpracujemy z 10 domami dziecka na terenie całej Polski. Dzięki tym wszystkim działaniom i ofiarności dobroczyńców już ponad 50 dzieci uczestniczyło w wyjeździe. W tym roku udało nam się już zebrać pieniądze na wyjazd dla 17 wychowanków. Zgłoszeń mamy drugie tyle. Prosimy więc o wsparcie naszej akcji.

Co jest naszym celem?

Zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów pobytu dzieci z rodzin uboższych i domów na wakacjach. Dlaczego? W życie tych dzieci często wpisane są traumatyczne wydarzenia i dużo stresujących wydarzeń. Jak wykazał najnowszy raport UNICEF w Polsce co piąte dziecko nie ma dostępu do rzeczy i dóbr, które zapewniają im właściwe funkcjonowanie w grupie rówieśników i pozwalają budować poczucie własnej wartości. Dzieci, które nie mają dostępu do podstawowych dóbr mają słabsze wyniki w nauce i gorszą sytuację zdrowotną. W przyszłości dużo bardziej narażeni są na bezrobocie i na uzależnienie od pomocy społecznej. Dzięki naszym programom dzieci mają możliwość nauczenia się technik redukcji stresu oraz uczestniczą w wartościowym programie edukacyjno­-sportowym. Stawiamy na rozwój inteligencji emocjonalnej, kształtowanie kompetencji społecznych, pracę w grupie oraz kształtowanie nawyków zdrowego żywienia oraz dbałości o higienę psychiczną. Efekty jakie przynoszą nasze programy to: wzrost radość, entuzjazmu i energii; podniesienie poziomu motywacji; lepsze radzenie sobie z wyzwaniami sytuacji społecznych; umiejętność pracy w zespole.

Jak realizujemy cel?

Jednym z naczelnych założeń naszej fundacji jest promowanie idei wolontariatu. Wychowawcy i asystenci w naszych programach, to wolontariusze, którzy się do nas zgłoszą. W pracę zaangażowanych jest bardzo dużo osób.

Zabieramy dzieci na tygodniowe pobyty w ośrodku w Tarasce k. Sulejowa. Ośrodek wyposażony jest we wszystkie udogodnienia umożliwiające prowadzenie kolonii. Położony w lesie blisko rzeki. Atrakcyjna przyroda i czyste powietrze są dodatkowymi atutami. W okolicy ośrodka znajduje się stadnina koni.

Autorski program ART EXCEL i YES  oparte są na następujących założeniach: 

1. Praca indywidualna. ­ Podczas obozu z dziećmi pracuje wielu wolontariuszy. Są to osoby posiadające odpowiednie przygotowanie pedagogiczno - ­psychologiczne oraz uprawnienia wychowawcy kolonii. Zaangażowanie naszych wolontariuszy płynie z miłości do dzieci. Reagujemy na każdy problem. Wymyślamy kreatywne sposoby rozwiązania. Wspieramy każde dziecko. Nasi podopieczni mogą liczyć na naszą uwagę i szczere zainteresowanie.

2. Zajęcia ruchowe.  ­ Wyznajemy zasadę, że w “zdrowym ciele zdrowy duch” Każdego dnia obozu nasi milusińscy mają możliwość brania udziału w różnych zabawach rekreacyjno­m - ruchowych. Biegamy, jeździmy konno, tańczymy, jeździmy na nartach, gramy w gry zespołowe. Zatrudniamy specjalistów z różnych dziedzin. Zapewniamy naszym dzieciom ruch pod czujnym okiem profesjonalistów.

3. Zajęcia grupowe. ­ Spacer zaufania, pokaz mody, nauka w tańcu języka dla głuchoniemych ­ to tylko przykłady procesów grupowych w jakich biorą udział nasi podopieczni. W czasie obozów kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności współpracy i branie odpowiedzialności za siebie, ale także i innych. Uczestnicy wykonują proste prace na rzecz ośrodka. Wyrabiamy w ten sposób nawyk dbania o swoje otoczenie.

4. Nauka zdrowych nawyków żywieniowych i higieny psychicznej. Dbamy, aby podczas obozu nauczyć naszych milusińskich zdrowych zasad jedzenia oraz nawyków higieny psychicznej.

5. Elementy etyki . Młodzież w czasie zabaw ma możliwość odkrywać, doświadczać i doceniać takie wartości jak uczciwość, przyjaźń, odpowiedzialność, współpraca, szacunek.

Na co wydamy pieniądze?

Zebrane pieniądze są w całości przeznaczone na pokrycie kosztów uczestnictwa w czasie wakacyjnych wyjazdów. Pieniądze, które zbieramy są potrzebne do utrzymania ośrodka, opłacenia wyżywienia oraz zatrudnienia minimum płatnej kadry, aby móc prowadzić kolonie. Większość pracy związanej z opieką nad wychowankami i organizacją ich wyjazdów jest możliwa dzięki bezinteresownej pracy naszych wolontariuszy. 

Stań się częścią projektu i pomóż nam zmieniać świat !!!! Wszystkie dzieci nasze są!!!  Zadbajmy o to, aby miały możliwość atrakcyjnego wypoczynku !!!

Dlaczego mam się dołączyć do projektu?

 • Bo chcę wywołać uśmiech na twarzy dziecka.
 • Bo wiem, że dbając o rozwój dzieci zapewniam lepszą przyszłość sobie i innym.
 • Bo chcę pomóc tym, których los potraktował gorzej.
 • Bo lubię się dzielić.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Art of Living Polska - awatar

  90 spełnionych marzeń i kolejne wyzwania

  20.12.15
  20.12.15

  W 2014 dzięki zbiórkom z akcji Podaruj Wakacje Dzieciom 37 dzieci z Domów Dziecka w Warszawie, Katowicach, Opolu i kilku innych miastach Polski mogło wziąć udział w organizowanych przez Fundację Art of Living koloniach. W roku 2015 wspólnie udało się nam zebrać fundusze dla 53 dzieci, co w sumie daje aż 90 spełnionych marzeń. Jak widzisz, nasze działania mają znaczenie. Wspólnie możemy znacznie więcej. Nasz kolejny cel to zimowisko 2016 - dołóż swoją cegiełkę. Jest wiele możliwości: zobacz, w jaki sposób możesz pomagać na http://www.artofliving.org/pl-pl/podaruj-wakacje-dzieciom

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.19
  18.01.19

  Wspaniała inicjatywa :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.17
  22.03.17

  Wy też pomóżcie dzieciom, tu przyjeżdżają te, które wymagają pomocy i wsparcia psychicznego, żeby móc stanąć na mocne własne nogi w dorosłym życiu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.09.16
  26.09.16

  Warto pomagać :)

 • Małgosia - awatar

  Małgosia

  14.06.16
  14.06.16

  Na kolonie dla dziecka z Rodzinnej Pieczy Zastępczej !

 • AB - awatar

  AB

  01.06.16
  01.06.16

  :)

12 581 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 69

Bartek - awatar
Bartek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marcin Rybacki - awatar
Marcin Rybacki
500
Kasia Nawrocka - awatar
Kasia Nawrocka
1 000
Monika Klepner - awatar
Monika Klepner
20
Oksana Vigory - awatar
Oksana Vigory
100
www.WillaZima.pl - awatar
www.WillaZima.pl
20
GIZELA ZEISSEL - awatar
GIZELA ZEISSEL
200
Coachu - awatar
Coachu
20
Paweł - awatar
Paweł
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij