Podaruj Wakacje Dzieciom

13 251 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

O projekcie

Jesteśmy grupą zapaleńców z Fundacji Art of Living Polska. Fundacja Art of Living jest ogólnoświatową organizacją non profit.  Działalność koncentruje się na aktywności charytatywnej oraz edukacyjnych programach.

Prowadzimy  obozy letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży od ponad 20 lat. Chcemy się dzielić naszymi wyjątkowymi programami z dziećmi z biednych rodzin i domów dziecka. Od zeszłego roku prowadzimy projekt PODARUJ WAKACJE DZIECIOM. Zbieramy pieniądze poprzez dobrowolne wpłaty oraz datki na różnych imprezach okolicznościowych. Wolontariusze pochodzą z różnych stron świata.  Współpracujemy z 10 domami dziecka na terenie całej Polski. Dzięki tym wszystkim działaniom i ofiarności dobroczyńców już ponad 50 dzieci uczestniczyło w wyjeździe. W tym roku udało nam się już zebrać pieniądze na wyjazd dla 17 wychowanków. Zgłoszeń mamy drugie tyle. Prosimy więc o wsparcie naszej akcji.

Co jest naszym celem?

Zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów pobytu dzieci z rodzin uboższych i domów na wakacjach. Dlaczego? W życie tych dzieci często wpisane są traumatyczne wydarzenia i dużo stresujących wydarzeń. Jak wykazał najnowszy raport UNICEF w Polsce co piąte dziecko nie ma dostępu do rzeczy i dóbr, które zapewniają im właściwe funkcjonowanie w grupie rówieśników i pozwalają budować poczucie własnej wartości. Dzieci, które nie mają dostępu do podstawowych dóbr mają słabsze wyniki w nauce i gorszą sytuację zdrowotną. W przyszłości dużo bardziej narażeni są na bezrobocie i na uzależnienie od pomocy społecznej. Dzięki naszym programom dzieci mają możliwość nauczenia się technik redukcji stresu oraz uczestniczą w wartościowym programie edukacyjno­-sportowym. Stawiamy na rozwój inteligencji emocjonalnej, kształtowanie kompetencji społecznych, pracę w grupie oraz kształtowanie nawyków zdrowego żywienia oraz dbałości o higienę psychiczną. Efekty jakie przynoszą nasze programy to: wzrost radość, entuzjazmu i energii; podniesienie poziomu motywacji; lepsze radzenie sobie z wyzwaniami sytuacji społecznych; umiejętność pracy w zespole.

Jak realizujemy cel?

Jednym z naczelnych założeń naszej fundacji jest promowanie idei wolontariatu. Wychowawcy i asystenci w naszych programach, to wolontariusze, którzy się do nas zgłoszą. W pracę zaangażowanych jest bardzo dużo osób.

Zabieramy dzieci na tygodniowe pobyty w ośrodku w Tarasce k. Sulejowa. Ośrodek wyposażony jest we wszystkie udogodnienia umożliwiające prowadzenie kolonii. Położony w lesie blisko rzeki. Atrakcyjna przyroda i czyste powietrze są dodatkowymi atutami. W okolicy ośrodka znajduje się stadnina koni.

Autorski program ART EXCEL i YES  oparte są na następujących założeniach: 

1. Praca indywidualna. ­ Podczas obozu z dziećmi pracuje wielu wolontariuszy. Są to osoby posiadające odpowiednie przygotowanie pedagogiczno - ­psychologiczne oraz uprawnienia wychowawcy kolonii. Zaangażowanie naszych wolontariuszy płynie z miłości do dzieci. Reagujemy na każdy problem. Wymyślamy kreatywne sposoby rozwiązania. Wspieramy każde dziecko. Nasi podopieczni mogą liczyć na naszą uwagę i szczere zainteresowanie.

2. Zajęcia ruchowe.  ­ Wyznajemy zasadę, że w “zdrowym ciele zdrowy duch” Każdego dnia obozu nasi milusińscy mają możliwość brania udziału w różnych zabawach rekreacyjno­m - ruchowych. Biegamy, jeździmy konno, tańczymy, jeździmy na nartach, gramy w gry zespołowe. Zatrudniamy specjalistów z różnych dziedzin. Zapewniamy naszym dzieciom ruch pod czujnym okiem profesjonalistów.

3. Zajęcia grupowe. ­ Spacer zaufania, pokaz mody, nauka w tańcu języka dla głuchoniemych ­ to tylko przykłady procesów grupowych w jakich biorą udział nasi podopieczni. W czasie obozów kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności współpracy i branie odpowiedzialności za siebie, ale także i innych. Uczestnicy wykonują proste prace na rzecz ośrodka. Wyrabiamy w ten sposób nawyk dbania o swoje otoczenie.

4. Nauka zdrowych nawyków żywieniowych i higieny psychicznej. Dbamy, aby podczas obozu nauczyć naszych milusińskich zdrowych zasad jedzenia oraz nawyków higieny psychicznej.

5. Elementy etyki . Młodzież w czasie zabaw ma możliwość odkrywać, doświadczać i doceniać takie wartości jak uczciwość, przyjaźń, odpowiedzialność, współpraca, szacunek.

Na co wydamy pieniądze?

Zebrane pieniądze są w całości przeznaczone na pokrycie kosztów uczestnictwa w czasie wakacyjnych wyjazdów. Pieniądze, które zbieramy są potrzebne do utrzymania ośrodka, opłacenia wyżywienia oraz zatrudnienia minimum płatnej kadry, aby móc prowadzić kolonie. Większość pracy związanej z opieką nad wychowankami i organizacją ich wyjazdów jest możliwa dzięki bezinteresownej pracy naszych wolontariuszy. 

Stań się częścią projektu i pomóż nam zmieniać świat !!!! Wszystkie dzieci nasze są!!!  Zadbajmy o to, aby miały możliwość atrakcyjnego wypoczynku !!!

Dlaczego mam się dołączyć do projektu?

 • Bo chcę wywołać uśmiech na twarzy dziecka.
 • Bo wiem, że dbając o rozwój dzieci zapewniam lepszą przyszłość sobie i innym.
 • Bo chcę pomóc tym, których los potraktował gorzej.
 • Bo lubię się dzielić.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Art of Living Polska - awatar

  90 spełnionych marzeń i kolejne wyzwania

  20.12.2015
  20.12.2015

  W 2014 dzięki zbiórkom z akcji Podaruj Wakacje Dzieciom 37 dzieci z Domów Dziecka w Warszawie, Katowicach, Opolu i kilku innych miastach Polski mogło wziąć udział w organizowanych przez Fundację Art of Living koloniach.
  W roku 2015 wspólnie udało się nam zebrać fundusze dla 53 dzieci, co w sumie daje aż 90 spełnionych marzeń.
  Jak widzisz, nasze działania mają znaczenie. Wspólnie możemy znacznie więcej.
  Nasz kolejny cel to zimowisko 2016 - dołóż swoją cegiełkę. Jest wiele możliwości:
  zobacz, w jaki sposób możesz pomagać na http://www.artofliving.org/pl-pl/podaruj-wakacje-dzieciom

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.2019
  18.01.2019

  Wspaniała inicjatywa :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.2017
  22.03.2017

  Wy też pomóżcie dzieciom, tu przyjeżdżają te, które wymagają pomocy i wsparcia psychicznego, żeby móc stanąć na mocne własne nogi w dorosłym życiu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.09.2016
  26.09.2016

  Warto pomagać :)

 • Małgosia - awatar

  Małgosia

  14.06.2016
  14.06.2016

  Na kolonie dla dziecka z Rodzinnej Pieczy Zastępczej !

 • AB - awatar

  AB

  01.06.2016
  01.06.2016

  :)

13 251 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 77

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulina - awatar
Paulina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Katarzyna Gomulińska - awatar
Katarzyna Gomulińska
100
Marek Walczak - awatar
Marek Walczak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartek - awatar
Bartek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij