Zbiórka Podaruj szansę na rodzinę - zdjęcie główne

Podaruj szansę na rodzinę

390 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Dagmara i Damian to para klasycznych muzyków z Krakowa. Cały ich świat wypełnia muzyka i miłość, ale do pełni szczęścia brak dźwięków, których nie jest w stanie odtworzyć żaden instrument muzyczny. Dagmara i Damian pragną usłyszeć śmiech i gaworzenie ich wspólnego dziecka i poczuć, że są w pełni rodziną. Niby nic, niby proste, a jednak dla Nich, jak dla co piątej pary w Polsce jest to marzenie, do spełnienia którego droga jest kręta i bardzo kosztowna.

Fundacja "Podziel się życiem" pomaga Dagmarze i Damianowi w zbiórce aby mogli zachować anonimowość, ból niepowodzeń i fakt, że problemy rozrodu nadal są powiązane z ogromną stygmą w Polsce zmusza nas do bycia wsparciem i ochroną par pragnących spełnić swoje pragnienia ale borykających się z wyzwaniem finansowym. Zgodnie z prawem międzynarodowym (Powszechna Deklaracja Praw Seksualnych) każdy człowiek ma prawo do posiadania potomstwa dlatego wierzymy, że czytając poniższą historię Dagmary i Damiana wybierzecie ich wesprzeć!

 Dagmara już kilka lat temu przeszła operację usunięcia torbieli endometrialnej z jajnika wraz z jego większą częścią. Po operacji była pod stałą kontrolą lekarza, a także została objęta terapią hormonalną w celu zapobiegania chorobie. Niestety dwa lata później ponownie musiała przejść zabieg usunięcia nowych ognisk o charakterze endometriozy.

Dagmara nigdy nie utożsamiała się z endometriozą, ale starania o dziecko szybko uświadomiły jej charakter tej choroby. Podobnym szokiem i rozczarowaniem była diagnoza Hashimoto i niedoczynności tarczycy w ostatnim czasie.

Damian i Dagmara udali się na konsultację do lekarza specjalizującego się w leczeniu endometriozy w jednej z krakowskich klinik leczenia niepłodności. Tam też Dagmara po raz pierwszy została poproszona o przeprowadzenie badania AMH, którego wynik okazał się być bardzo niski i świadczył o wygaszającej sile pracy jajników. Nikt nie poinformował Dagmary wcześniej, że przeprowadzana operacja usunięcia torbieli endometrialnej jajnika może zmniejszyć jej rezerwę jajnikową nawet o połowę. Szybko została skierowana na badanie Sono-HSG, podczas którego sprawdzano jej drożność jajowodów. Niestety wynik również tu nie był optymistyczny, gdyż jajowód ze zdrowym jajnikiem okazał się niedrożny. Równocześnie Damian poddał się diagnostyce i zrobiono mu badania, które również okazały się niezadowalające.

Po przeprowadzeniu diagnostyki, by zwiększyć swoje szanse na dziecko poddali się próbom inseminacji. Dagmara zaczęła brać tabletki na stymulację jajeczkowania, by pobudzić pracę jajników. Niestety tym razem pozytywne myślenie i nadzieja nie sprawiły, że stał się cud... Pojawiło się uczucie jakby cały świat legł w gruzach. Klinika po nieudanych próbach poinformowała Damiana i Dagmarę, że możliwe jest przeprowadzenie laparoskopii z próbą udrożnienia jajowodów, jednakże taka operacja może nie przynieść pożądanego skutku, a niesie całkiem realne ryzyko ponownego zmniejszenia się wartości AMH, a tym samym szansy na ciąże. Damian i Dagmara wybrali nie ryzykować. Wybrali ponowną konsultację u innego lekarza, który był innej opinii i po tej konsultacji para zdecydowała ponowić próby naturalnego zajścia w ciąże. Niestety bezskutecznie!

Kondycja psychiczna Dagmary z każdym miesiącem pogarszała się, para czuła się zagubiona i zmęczona ciągłymi badaniami i nieudanymi próbami. Wybrali się ponownie do nowego lekarza i próbują spełnić swoje marzenie o dziecku.

Damian i Dagmara wciąż starają się nie poddawać i myśleć pozytywnie. Zmienili dietę, styl życia, ale co miesiąc spotykają się z tym samym zawodem, który sprawia, że wszystko przestaje cieszyć i jedynie fakt ciągłych niepowodzeń prześladuje ich myśli.

Zdruzgotana i obdarta z nadziei para zdała sobie sprawę, że musi szukać pomocy, ponieważ dalsze starania o upragnione dziecko są niemożliwe, gdyż przekraczają ich możliwości finansowe.

---------------------------------------------------------------------------------------

Misją Fundacji „Podziel się życiem” jest dążyć z pomocą rzeczową i finansową parom, aby mogły osiągnąć upragnioną płodność. Pragniemy budować świadomość społeczną oraz promować i wspierać rozwój medycyny, diagnostyki i lecznictwa w zakresie problemu bezpłodności i niepłodności. 

Z niepłodnością boryka się coraz więcej par jednak na rozwiązanie stać tylko kilka. Niepłodność to choroba, która dotyka około 15-20% wszystkich par starających się o dziecko. Postępy medyczne istnieją, ale ich wysoki koszt sprawił, że są nieosiągalne dla tak wielu.

Fundacja „Podziel się życiem” powstała w 2014 r. Głównym naszym celem jest udzielenie skutecznej pomocy osobom z niepowodzeniami rozrodu. Powody niepowodzeń rozrodu są różne, obok problemów zdrowotnych często pojawiają się trudności finansowe, które nie pozwalają na skorzystanie z badań, procedur czy zakupu leków umożliwiających zajście w ciąże.

Ideą, jaka od początku przyświeca naszym działaniom, jest umożliwienie parom stanie się szczęśliwymi rodzicami – pragniemy usuwać bariery mentalne i materialne które stoją na przeszkodzie oczekującym na swoje „szczęście”.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
390 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Powodzenia - awatar
Powodzenia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bożena - awatar
Bożena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł C - awatar
Paweł C
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mateuss - awatar
Mateuss
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij