Maciej Margas - awatar

Maciej Margas

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?

Cześć! Nazywam się Maciej Margas. Jestem laureatem nagrody Grand Press Photo, skończyłem Warszawską Szkołę Filmową na kierunku operatorskim. Wraz z Aleksandrą Łogusz, tj. Blogusz.pl, prowadzimy sklep internetowy z wydrukami naszych zdjęć - Warsaw Gift Shop (http://warsawgiftshop.com). Wyznajemy jedną zasadę - SKY IS NOT THE LIMIT!

WARSAW ON AIR

Kilka tygodni temu wydaliśmy razem album fotograficzny ze zdjęciami lotniczymi Warszawy  - WARSAW ON AIR. Jako pierwsi w Polsce uzyskaliśmy zgody na loty w ściśle kontrolowanej strefie powietrznej nad centrum Warszawy, i wykonaliśmy nocne zdjęcia lotnicze stolicy z pokładu śmigłowca, lecąc nawet 3500m nad ziemią! Pieniądze na loty pozyskaliśmy dzięki sponsorom, ale przede wszystkim dzięki dwóm poprzednim akcjom crowdfundingowym, które tu przeprowadzaliśmy, i które zakończyły się powodzeniem.

Wydany w modelu self-publishingu album okazał się olbrzymim sukcesem. O projekcie mówiły wszystkie media w Polsce oraz wiele zagranicznych, a wystawy zdjęć odwiedziły tysiące ludzi. WARSAW ON AIR, jako pozycja dwujęzyczna, stało się hitem i obowiązkowym prezentem do zabrania ze sobą za granicę. Jako oficjalny prezent z Polski otrzymała go... para książęca z Wielkiej Brytanii!

POLAND ON AIR - Polska z lotu ptaka

Podczas premiery albumu WARSAW ON AIR wiele osób pytało nas jakie są nasze dalsze plany. Postanowiliśmy pójść za ciosem, i wykonać projekt... POLAND ON AIR! Chcemy sfotografować z lotu ptaka największe (i nie tylko) miasta w naszym kraju w ciągu dnia oraz nocą, i wydać elegancki album opowiadający o współczesnej Polsce. W planach mamy m.in. Gdańsk, Szczecin, Poznań, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław, Lublin, Białystok, Toruń, Bydgoszcz, Rzeszów, oraz wiele innych, mniejszych lub większych miast. Tym razem zdjęcia wykonamy głównie z pokładów samolotów. I możliwe, że polecimy razem z Tobą!

Na co zbieramy środki?

Przede wszystkim na paliwo lotnicze. Minuta lotu to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jeśli pomnożymy to przez minimum 2-3 godziny nad każdym miejscem, oraz przez liczbę miast, wyjdzie nam całkiem pokaźna suma!

Tak ogromny projekt wiąże się również z dużymi kosztami organizacyjnymi - dojazdy, noclegi, wyżywienie, wypożyczenie lub zakup sprzętu, angażowanie dodatkowych ludzi, przechowywanie danych, i cała logistyka. Podczas realizacji projektu będziemy prowadzić videoblog, który możecie subskrybować i śledzić pod linkiem: http://bit.ly/2s5ZXtA

Po tym wszystkim pozostanie jeszcze oczywiście koncepcja i projekt graficzny albumu, postprodukcja zdjęć, tłumaczenie, opracowanie, a na końcu wydruk i dystrybucja. Jeśli przekroczymy 100% celu, pieniądze pokryją właśnie te koszty, oraz ew. dodatkowe loty.

Najważniejsze - nagrody za wsparcie :)

Oczywiście w zamian z Wasze wsparcie oferujemy nagrody. Jeśli wpłacisz nam:

1zł i więcej - Każde wsparcie jest dla nas ważne. Za wpłatę podziękujemy Ci we wpisie na Facebooku oraz na blogu :)

49zł i więcej - Poza podziękowaniami na Facebooku, Twoje nazwisko znajdzie się również na liście chwały w albumie POLAND ON AIR. Zostawisz swój ślad w epokowym dziele!

99zł i więcej - Wdzięczność wdzięcznością, ale pora na konkret :) Poza powyższymi, wpłata w takiej wysokości jest równoznaczna z zamówieniem przedpremierowym jedynego i niepowtarzalnego albumu POLAND ON AIR! Będzie to unikatowa pozycja o limitowanym nakładzie, dwujęzyczna, w twardej oprawie, ze wspaniałymi fotografiami lotniczymi wielu regionów Polski. Nie muszę wspominać, że cena detaliczna po premierze będzie wyższa? Nie czekaj - złóż preorder!

199zł i więcej - Pakiet prawdziwego fana :) Za taką wpłatę otrzymasz od nas pełen komplet - albumy WARSAW ON AIR oraz POLAND ON AIR razem po premierze tego drugiego! Zestaw, który w przyszłości będzie kosztował dużo więcej.

499zł i więcej - Poza podziękowaniami w książce otrzymasz obraz na płótnie z wybranego zdjęcia (istniejącego lub z tych, które dopiero powstaną) o wymiarach 120x80cm.

699zł i więcej - Poza podziękowaniami w książce otrzymasz album POLAND ON AIR oraz wydruk o wymiarach 120x80cm.

999zł i więcej - Polecisz z nami... samolotem! To jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć nas przy pracy, popodziwiać widoki, przeżyć niesamowitą przygodę, a przy okazji zostać sponsorem jednej z sesji*. Po premierze albumu POLAND ON AIR oczywiście otrzymasz też swój egzemplarz z imienną dedykacją, oraz pamiątkowe zdjęcie :)

2999zł i więcej - Polecisz z nami... śmigłowcem! Oczywiście, po Twojej stronie drzwi będą zamknięte, więc będziesz czuł się bezpiecznie, ale i tak będzie to nie lada przeżycie* :) Po premierze albumu POLAND ON AIR oczywiście otrzymasz też swój egzemplarz z imienną dedykacją, oraz pamiątkowe zdjęcie :)

10.000zł i więcej - Pakiety sponsorskie. Jeśli chcesz, żeby logo Twojej firmy lub instytucji znalazło się na albumie, a także otrzymać pewną ilość zdjęć i albumów - napisz do nas w sprawie szczegółów.

Jak odebrać nagrody?

Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie adresu do wysyłki nagrody na info@warsawgiftshop.com z maila użytego przy wpłacie. Będziemy wiedzieli gdzie wysłać album po wydaniu, komu podziękować, a przy okazji zaprosimy Cię do specjalnej grupy na Facebooku, w której będziemy informować o postępach projektu.

Wesprzyj nas!

Wielokrotnie udowadnialiśmy już, że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, więc jeśli my nie zrobimy POLAND ON AIR, to kto? Premiera albumu planowana jest na IV kwartał 2018 roku - dlatego zostało nam naprawdę niewiele czasu na zebranie środków, wykonanie zdjęć, i przygotowanie efektownego albumu. 

Tylko z Twoją pomocą uda nam się to zrobić.

Dziękujemy!


Polska jest większa i piękniejsza niż kiedykolwiek. 

Pokażmy to światu. 

Zobaczmy to sami.

*Loty ograniczone są m.in. dostępnością sprzętu i warunkami pogodowymi. Mamy zaplanowane sesje w kilku miastach Polski, nie tylko w Warszawie. W przypadku sesji planowanej nad miastem poza miejscem zamieszkania nie pokrywamy kosztów dojazdu, noclegu czy wyżywienia. Prosimy o kontakt w sprawie zapisów na poszczególne miasta. W przypadku braku dostępności statku powietrznego 4-osobowego zastrzegamy sobie prawo, do wysłania w powietrze mniejszą maszyną. Na pewno dołożymy wszelkich starań żeby wszyscy byli zadowoleni. Po prostu wiele rzeczy nie zależy od nas :) Nie polecamy ludziom o słabych nerwach, lęku wysokości, chorobie lokomocyjnej :) Cena obejmuje godzinę lotu. 


Pytania, kontakt dla mediów:

Maciej Margas

info@warsawgiftshop.com

505716689

PS. Zapraszamy do współpracy pilotów z całej Polski - tych latających od lat, a także tych, którzy zbierają nalot ;)

Aktualności

 • Maciej Margas - awatar

  Maciej Margas

  27.11.18
  27.11.18

  Moi drodzy! Gorąco zapraszam Was na finał (a może dopiero początek?) projektu POLAND ON AIR. Premiera albumu oraz wystawy odbędzie się 2.12.2018 na 35. piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower. Bardzo proszę wszystkie osoby, które wpłaciły 99zł lub więcej o informację, czy odbiorą album osobiście na wystawie, czy powinienem go (je) wysłać. W przypadku wysyłki proszę o dane teeleadresowe oraz numer telefonu dla kuriera). Informacje o wystawie: https://www.facebook.com/events/346555829460594/ Do zobaczenia!

  Zdjęcie aktualności 22 337

Komentarze

 • Michał Kąkol - awatar

  Michał Kąkol

  30.09.18
  30.09.18

  I jeszcze moja cegiełka :)

 • Ania Sjögren - awatar

  Ania Sjögren

  07.08.18
  07.08.18

  I jeszcze ja. :o) Powodzenia.

 • Anna S - awatar

  Anna S

  15.02.18
  15.02.18

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.01.18
  06.01.18

  Mam już Warszawę, ale czekam na Polskę...pozdrawiam

 • Przemek & Mariusz - awatar

  Przemek & Mariusz

  07.10.17
  07.10.17

  Wspieramy ze szczerą przyjemnością. Mamy nadzieję, że wszystko wypali jak należy. Powodzenia!

Maciej Margas - awatar

Maciej Margas

Organizator zbiórki

Wpłaty - 109

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Piotr Prusik - awatar
100
Piotr Prusik
Lidia Suchecka - awatar
100
Lidia Suchecka
Michał Kąkol - awatar
100
Michał Kąkol
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Mateusz Siemaszko - awatar
100
Mateusz Siemaszko
Wojciech Owczarek - awatar
100
Wojciech Owczarek
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Justyna Siwek - awatar
100
Justyna Siwek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij