Zbiórka Polanka edukacyjna dla psiaków - miniaturka zdjęcia

Polanka edukacyjna dla psiaków

Patrycja Kucia - awatar

Patrycja Kucia

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Polanka edukacyjna dla psiaków

Kim jesteśmy i co robimy ?

Fundacja DO SERCA PRZYTUL PSA rok temu podjęła ścisłą współpracę ze Schroniskiem w zakresie opieki nad zwierzętami. Obecnie w schronisku przebywa ponad 120 zwierzaków. Wraz z grupą 50 wolontariuszy wkładamy mnóstwo pracy w przygotowanie ich do adopcji. Spacery, nauka chodzenia na smyczy, resocjalizacja psów skrzywdzonych oraz z innymi problemami behawioralnymi jest u nas na porządku dziennym. Nasi wolontariusze robią co mogą by psiaki miały odrobinę ruchu i kontaktu z człowiekiem. Rocznie pracujemy nad około 600 psami, które trafiają do Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Zawierciu. Zwierzęta, które przyjeżdżają do nas pochodzą z rożnych miejsc i są w różnych stanach fizycznych i psychicznych. W niektórych przypadkach mija dużo czasu zanim znowu zaufają człowiekowi i zobaczą, że nie każda ręka bije, że są też ręce które pogłaszczą, przytulą. W roku 2015 udało nam się znaleźć nowe kochające domy dla 470 psiaków głównie dzięki cierpliwości i wyrozumiałości oraz regularnej i ciężkiej pracy.

Zdjęcie opisu zbiórki Polanka edukacyjna dla psiaków

Podarujmy namiastkę wolności psiakom ze Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu

Naszym marzeniem jest stworzenie wybiegu / polany edukacyjnej dla psiaków, gdzie w spokoju będziemy mogli z nimi pracować, zapewnić im odrobinę swobody i odkrywać ich predyspozycje (skupienie, posłuszeństwo, agility, aportowanie). To pomoże nam działać jeszcze sprawniej i efektywniej.

Duża część naszych psiaków dogaduje się ze sobą bez problemu i mogłyby swobodnie bawić się grupowo, co na co dzień jest niestety nie możliwe. Zabawy z psiakami do tej pory odbywały się w kojcach lub na spacerach, ale jak można zadowolić zwierzaka w klatce lub na smyczy. Bardzo ważne jest dla nas ogłaszanie zwierząt do adopcji, a wybieg ułatwiłby robienie im zdjęć. Chcielibyśmy, aby na ich pyszczkach jak najczęściej gościł uśmiech, a codzienna Schroniskowa nuda poszła w zapomnienie.

Niestety fundacja utrzymuje się tylko i wyłącznie z darowizn i nie posiada środków na sfinansowanie budowy polanki edukacyjnej. Jesteśmy w stanie zorganizować się i własnymi rękami zrobić większość prac przy budowie polanki. Miejsce do zagospodarowania to powierzchnia o wymiarach 30x 30 m. Chcielibyśmy, aby pojawił się tam mini tor do agility, baseniki do kąpieli w upalne dni (część naszych psiaków uwielbia kąpiele). Potrzebujemy funduszy tylko i wyłącznie na materiały do ogrodzenia terenu i zakup materiałów do zrobienia toru przeszkód dla psów. :) 

Na co dzień schronisko prosperuje bardzo dobrze psiaki mają pełne brzuchy(karmione są mięsem oraz karmą Sabą 52% mięsa), ponadto są objęte dobrą profilaktyką - odrobaczenie, odpchlenie, szczepienia, chipowanie, zabiegi sterylizacji, zabiegi w klinikach ortopedycznych, okulistycznych, badania krwi, leczenie psów przewlekle chorych. Schronisko sukcesywnie jest rozbudowywane, powstają nowe kojce dla psów, woliera dla kotów, ale nie na wszystko, co byśmy chcieli, wystarcza środków.

Jeśli spodobał Ci się nasz pomysł na stworzenie namiastki Domu dla zwierzaków przebywających schronisku, prosimy wpłać choć 1, 5, 10 zł i pomóż nam uwierzyć, że wspólnymi siłami możemy wszystko.

My mamy coś niesamowitego, coś takiego jak potencjał w Ludziach - WOLONTARIUSZACH, którym trzeba pomóc, by wykorzystali na 100% predyspozycje naszych kochanych psiaków! Wierząc, że nam się uda, już dziś rozpoczynamy prace porządkowe i przygotowawcze do postawienia wybiegu. BO RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

Zdjęcie opisu zbiórki Polanka edukacyjna dla psiakówZdjęcie opisu zbiórki Polanka edukacyjna dla psiakówZdjęcie opisu zbiórki Polanka edukacyjna dla psiaków

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Basia - awatar

  Basia

  26.07.16
  26.07.16

  Dziekujemy za kota Jambo :) Mam nadzieje ze pieski tez trafia w dobre ręce :)

 • Obywatel - awatar

  Obywatel

  02.07.16
  02.07.16

  Mam nadzieję, że akcja posunie się do przodu ... :)

 • Viva! - awatar

  Viva!

  27.06.16
  27.06.16

  Super pomysł:) powodzenia:)

 • Porębianka - awatar

  Porębianka

  26.06.16
  26.06.16

  Szczytny cel.....Pomagajmy,wspólnie damy radę.

  • Patrycja Kucia - awatar

   Patrycja Kucia - Organizator zbiórki

   27.06.16
   27.06.16

   Dziękujemy :*

 • Rodzina - awatar

  Rodzina

  25.06.16
  25.06.16

  Pomagam <3

  • Patrycja Kucia - awatar

   Patrycja Kucia - Organizator zbiórki

   27.06.16
   27.06.16

   <3

Patrycja Kucia - awatar

Patrycja Kucia

Organizator zbiórki

Wpłaty - 62

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Klaudia - awatar
20
Klaudia
Adrian Wyleciał - awatar
5
Adrian Wyleciał
Basia - awatar
100
Basia
Patrycjs - awatar
100
Patrycjs
Kamila - awatar
20
Kamila
Michał - awatar
5
Michał
Małgorzata - awatar
120
Małgorzata
Dariusz - awatar
50
Dariusz
małgorzata - awatar
30
małgorzata

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij