Zbliż kultury przez taniec

100 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Drodzy Przyjaciele!

Przedstawiamy Wam projekt festiwalu “Polin Rokedet - Roztańczona Polska”, który ma na celu przybliżenie Polakom tańców izraelskich i pokazanie przez ich pryzmat bogatej kultury Izraela, z jego różnorodnością i wielokulturowością, a także danie im szansy doświadczenia radości i poczucia wspólnoty płynącej ze wspólnego tańca.

Projekt powstał w 2013 roku z inicjatywy sióstr Miriam i Natalii Hakenberg, które pragnęły podzielić się swoją miłością do Izraela i tańców izraelskich. Z roku na rok festiwal cieszy się rosnącym zainteresowaniem w Polsce i za granicą, i każdego roku widzimy nowe twarze przyłączające się do tanecznego kręgu.

Do prowadzenia zajęć tanecznych zapraszamy profesjonalnych i doświadczonych choreografów i instruktorów tanecznych z Izraela. W tym roku będą to Hila Mukdasi, Oren Ashkenazi oraz Elad Shtamer.

Zajęcia taneczne odbywają się w trzech grupach zaawansowania dostosowanych do potrzeb uczestników, dzięki czemu każdy będzie mógł odnaleźć radość w tańcu ucząc się w tempie, którego potrzebuje. Podczas zajęć uczestnicy poznają krok po kroku tańce dawniejsze i współczesne, z każdym tańcem odkrywając Izrael jakiego jeszcze nie znali, ucząc się wzajemnego zaufania i akceptacji.

Polin Rokedet to nie tylko nauka tańców - zajęcia taneczne są przeplatane warsztatami artystycznymi, edukacyjnymi i integracyjnymi, które pozwalają na zacieśnianie relacji międzypokoleniowych oraz nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni. Jest to niepowtarzalne doświadczenie dla wszystkich - nawet tych, którzy wielokrotnie uczestniczyli w podobnych wydarzeniach.

Organizacja takiego festiwalu wiąże się z pewnymi kosztami, które pokrywane są przez uczestników oraz organizatorów. Jako organizatorzy nie otrzymujemy za nasza pracę przy festiwalu żadnego wynagrodzenia, robimy to wolontaryjnie, z sercami wypełnionymi pasją i miłością do tego co tworzymy. Staramy się utrzymać cenę festiwalu na umiarkowanym poziomie, aby umożliwić przyjazd zarówno osobom pracującym, jak i studentom, osobom starszym i rodzinom z dziećmi.

Dlatego potrzebujemy pomocy w zdobyciu funduszy na pokrycie kosztów:

 • wynagrodzenia instruktorów

 • przelotów instruktorów

 • przekąsek oraz wody dla uczestników na czas trwania festiwalu

 • nagłośnienia festiwalu

W poprzednich latach dzięki wsparciu Ambasady Izraela w Polsce, organizacji zewnętrznych oraz przyjaciół podczas festiwalu odbyły się:

  • projekcje filmów o tematyce żydowskiej i izraelskiej

  • koncerty muzyki żydowskiej zespołów: Jarmuła Band, Paulina i Szymon Stateczni z zespołem, Violeta Avitsland

  • warsztaty artystyczne i kulinarne promujące kulturę izraelską

  • warsztaty śpiewania pieśni żydowskich

  • Wystawa „Izrael – wczoraj i dziś"


Zobaczcie jak wyglądała zeszłoroczna edycja festiwalu:
http://bit.do/polinrokedet2018


Dziękujemy za Wasz czas i wsparcie,
Natalia i Miriam Hakenberg
razem z zespołem organizacyjnym Festiwalu “Polin Rokedet”
oraz Fundacja Strefa Dialogu

http://www.polin-rokedet.pl

Dear friends,

We want to share with you about the project “Polin Rokedet” [hebr. Dancing Poland] - a unique weekend festival of Israeli Dances and Culture, that will take place in the middle of June in the central part of Poland. The aim of the festival is to give participants a chance to experience the rich and vivid culture of Israel, and to experience the great joy of dancing together in unity, equality and acceptance.

The project was founded in 2013 by Miriam and Natalia Hakenberg, who wanted to share their love of Israel and Israeli Folk Dances with Poland.  The festival is supported by the Israeli Embassy, and every year it attracts more people from different regions in Poland and from all over the world - regardless of age, nationality and even dance skills.

Every year we engage a team of respected, professional and passionate dance teachers and choreographers. This coming June 14th-16th, we are honored to welcome Hila Mukdasi, Oren Ashkenazi and Elad Shtamer as instructors.

In order to enable participants with different dance backgrounds to enjoy the experience, simultaneous workshops will be divided into beginner, intermediate and advanced lessons. Participants will learn old and new Israeli dances - as well as their meaning - step by step, at an appropriate pace. 

But Polin Rokedet is not only about dancing itself - through the lyrics of the songs, stories, exhibitions and concerts, art and culinary classes, participants discover the rich and vivid culture of Israel. The festival also gives everyone a chance to share a part of their own culture. Participation in Polin Rokedet festival is a wonderful opportunity for strengthening relationships between different generations and nations.

Organizing such an event entails extra costs that are covered partially by organizers and participants. As organizers, we don’t receive any compensation for our work on the festival - we do it as volunteers, with hearts filled with passion and love to what we do. We try to keep the price reasonable, to make it accessible to students and pensioners as well as whole families.  Therefore any financial help will be deeply appreciated.

We need help to cover the cost of:

 • salary for the dance instructors

 • travel costs of the instructors

 • snacks and water for participants during the festival

 • sound system

Special thanks to our precious supporters: The Israeli Embassy in Poland, third-party organizations and our friends. Their assistance provided:

  • movies with Israeli and Jewish motifs

  • concerts of Jewish music (artists include: Jarmuła Band, Paulina & Szymon Stateczny with band, Violetta Avitsland)

  • art and culinary workshops, promoting Israeli culture

  • singing workshops of traditional Jewish songs

  • the “Israel - yesterday and today” exhibition"


The following link showcases the success of last year’s festival.
http://bit.do/polinrokedet2018 


Thank you for your time and consideration,
Natalia & Miriam Hakenberg
with Polin Rokedet Team
and Strefa Dialogu Foundation

http://www.polin-rokedet.pl/en 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
100 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij