Pomóżmy Adamowi poWSTAĆ

100 596 zł  z 140 000 zł (Cel)
Wpłaciło 797 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Banak - awatar

Anna Banak

Organizator zbiórki

Jak napisał autor Małego Księcia - "Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem". Dla mnie tym światem jest mój starszy o 11 lat brat, który w 1996 roku doznał poważnego urazu rdzenia kręgowego po skoku do wody. Miałam wtedy niespełna 4 latka. Pamiętam ten dzień, kiedy ostatni raz poszedł na basen - byłam wtedy w trakcie poobiedniej drzemki, na której wcale nie chciało mi się spać. Pamiętam jego długie do ramion czarne włosy, jasną koszulkę i kolorowe szorty. Jak zwykle uśmiechnięty, z zarzuconym ręcznikiem na ramię, wybrał się na pobliski basen Moczydło. Był czerwiec 1996 roku, Adam miał wtedy 15 lat i głowę pełną marzeń.

Nie wiedziałam, że to był ostatni widok mojego brata, stojącego o własnych siłach. Jednak ten widok podświadomie wyrył się w mojej pamięci i pozostanie już do końca życia. Tamtego dnia wykonał ten ostatni, ten już niepotrzebny i jak się okazało, bardzo brzemienny w skutkach skok do wody. Ta decyzja na zawsze odmieniła jego życie. Od przeszło ćwierć wieku porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje stałej opieki. Uraz, którego doznał w odcinku szyjnym spowodował u niego paraliż czterokończynowy. Adam od wczesnego dzieciństwa przejawiał wiele talentów. Dobrze się uczył, pięknie rysował, ale przede wszystkim posiadał niezwykły talent muzyczny. Jego marzeniem była zawodowa gra na gitarze. Większość wolnego czasu poświęcał na ćwiczenie i naukę znanych kawałków rockowych. Zaczynał również komponować własne utwory i pisał teksty. Zapowiadał się na świetnego muzyka. Wypadek raz na zawsze przekreślił jego plany - wyrok był dla całej naszej rodziny ogromnym bólem.

Nie rozumiałam wtedy do końca co się stało. Jak przyjechaliśmy odwiedzić brata po raz pierwszy po operacji w szpitalu, wskoczyłam do niego na łóżko i chciałam aby natychmiast wstał i się ze mną pobawił. Nie rozumiałam, dlaczego po tych słowach mama zalała się łzami, tata jeszcze bardziej posmutniał a Adam nawet się nie ruszył. Wszyscy próbowali mi jakoś to wytłumaczyć, że nasze życie nie będzie takie jak kiedyś...

Z czasem, dojrzewałam i nauczyłam się żyć z jego niepełnosprawnością. Nie zmieniła ona jego sposobu bycia. Adam nadal był zawsze uśmiechniętym i optymistycznie nastawionym do życia młodzieńcem. Skończył szkołę średnią z wyróżnieniem i dostał się na Politechnikę Warszawską na wydział Mechatroniki, który też ukończył z bardzo dobrymi wynikami. Było to okupione ogromnym poświęceniem ze strony naszych rodziców. Oboje ciężko pracowali i rezygnowali z wielu pragnień, aby zapewnić nam ciepły dom, wykształcenie i przede wszystkim dużo miłości. To oni nauczyli nas kochać i dbać o siebie. Nauczyli nas też miłości do zwierząt, zwłaszcza tych potrzebujących opieki człowieka, których nasz wspólny dom zawsze był pełen. Nasza relacja zawsze była wyjątkowa.

Adam pomagał mi stawiać pierwsze kroki na początku lat '90. Dziś ja, jako dorosła kobieta, chcę mu pomóc postawić pierwsze kroki w jego nowym życiu. Dzięki ogromnemu postępowi w medycynie pojawiła się szansa na przywrócenie mu sprawności ruchowej. Jego rdzeń kręgowy nie został całkowicie przerwany w wyniku złamania kręgosłupa. Funkcje ruchowe Adama mogą zostać przywrócone dzięki intensywnej neurorehabilitacji w zakresie reedukacji nerwowo-mięśniowej, zabiegom fizykalnym, refleksoterapii oraz magnetostymulacji wysokoenergetycznej (terapia rTMS). Będzie to wymagało konsekwentnej, 9-cio miesięcznej terapii w ośrodku rehabilitacyjnym Akson we Wrocławiu. Koszty rehabilitacji są wysokie i niestety nierefundowane przez NFZ.

Miesięczny koszt samego leczenia to 10700 zł.

Koszt zakwaterowania to 2500 zł, a dojazdów około 1200 zł.
Adam to człowiek o wielkim sercu do drugiego człowieka, zawsze był dla mnie wzorem do naśladowania, a moim jedynym największym marzeniem było to, aby kiedyś jeszcze mógł skorzystać z życia i cieszyć się nim tak jak mogą to robić pełnosprawni ludzie. Adam jest zdeterminowany i wierzę w to, że gdy tylko rozpocznie terapię, nastąpi cud, o który od 25 lat modli się cała nasza rodzina. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu, możemy pomóc Adamowi jeszcze nacieszyć się życiem w zdrowiu i odzyskanej przynajmniej częściowej sprawności ruchowej.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Teresa Chrastina - awatar

  Teresa Chrastina

  10.10.2021
  10.10.2021

  Życzę zdrowia i sił do szybkiego powrotu do poWSTANIA !!!

 • Andrzej Samburski - awatar

  Andrzej Samburski

  01.10.2021
  01.10.2021

  Trzymaj się chłopie i walcz i siebie

 • Kaczka - awatar

  Kaczka

  26.09.2021
  26.09.2021

  Adam, powodzenia!!! Trzymam kciuki!

 • GibZone / Grupa Gibson - awatar

  GibZone / Grupa Gibson

  25.09.2021
  25.09.2021

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.09.2021
  23.09.2021

  pomagam.pl/pomagamadamowi

100 596 zł  z 140 000 zł (Cel)
Wpłaciło 797 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Banak - awatar

Anna Banak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 797

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna Jastrzębska - awatar
Joanna Jastrzębska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij