Zbiórka Zbiórka na rehabilitację braci - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na rehabilitację braci Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zbiórka na rehabilitację braci - zdjęcie główne

Zbiórka na rehabilitację braci

37 020 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 558 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Katarzyna Pajka - awatar

Katarzyna Pajka

Organizator zbiórki

Zbiórka na rehabilitację po ciężkim wypadku samochodowym dla braci bliźniaków Jarka i Marka

W poniedziałek dnia 06.06.2022 r. w miejscowości Kalinowiec między Węgrowem a Łochowem na drodze krajowej nr 62 (wieś w powiecie węgrowskim, woj. mazowieckie) doszło do tragicznego wypadku samochodowego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, bracia bliźniacy Jarosław i Marek Gago (wiek 34 lata) zostali ciężko ranni, natomiast 20-letni kierowca, który spowodował wypadek, zginął na miejscu.

Sprawca wypadku poruszający się samochodem marki Honda, podczas wykonywania manewru wyprzedzania na łuku drogi, zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem poszkodowanych. Kierowca Audi został zakleszczony w samochodzie, który zaczął się palić. Dzięki szybkiej pomocy ludzi, którzy pojawili się w miejscu wypadku, samochód udało się ugasić i nie doszło do większej tragedii. Jarek, który był kierowcą Audi, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Siedlcach, natomiast Marka karetka pogotowia zabrała do szpitala w Wyszkowie. Bracia zostali ciężko ranni.

Jarek jest po dwóch operacjach, doznał wieloodłamowego złamania panewki lewego stawu biodrowego, wieloodłamowego złamania trzonu kości piszczelowej i strzałkowej prawej, wieloszczlinowego złamania kostki bocznej prawej, złamania dwukostkowego podudzia prawego oraz urazu nerwu kulszowego na poziomie biodra i uda. Ponadto został poparzony i doznał licznych otarć i stłuczeń. Po pierwszej operacji biodra lekarz stwierdził, że uraz jest na tyle poważny, iż w niedługim czasie będzie wymagał endoprotezy stawu biodrowego. Podczas drugiej operacji prawej nogi okazało się, że kostka jest tak połamana, że nie udało się jej złożyć na śruby, natomiast pozostałe złamane kości złożono na 38 śrub. Po operacjach musi leżeć w łóżku co najmniej 3 miesiące.

Marek doznał złamania panewki lewego stawu biodrowego i lewej kostki, rozcięcia głowy i licznych otarć, zadrapań i stłuczeń. W wyniku złamania stawu biodrowego noga została umieszczona na wyciągu, ponieważ uległa skróceniu. Został przewieziony do szpitala w Otwocku, gdzie od kilku dni oczekuje na operację, która jest przekładana z powodu złych wyników badań. Lekarze przy obecnym stanie zdrowia nie wyrażają zgody na znieczulenie ogólne, ponieważ operacja zagrażałaby jego życiu. Marek również będzie wymagał endoprotezy stawu biodrowego.

Jarek i Marek wymagają długiej i męczącej rekonwalescencji. Przechodzą niewyobrażalne cierpienie z powodu bólu. Rehabilitacja będzie trwała kilka miesięcy i będzie bardzo kosztowna, dlatego potrzebują wsparcia i pomocy, by mogli jak najszybciej stanąć na nogi. Bracia są jedynymi żywicielami rodziny, Marek ma 3 dzieci, Jarek 2 dzieci, co w obecnej sytuacji stawia ich w bardzo ciężkim położeniu, dlatego proszą o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów rehabilitacji. Ciężko jest prosić innych o pomoc, ale w tej sytuacji każda złotówka ma ogromne znaczenie. Z całego serca dziękują za okazane wsparcie i za każdą kwotę, nawet tą najdrobniejszą. 

Poniżej znajduje się link do filmu z programu Raport na gorąco TVP3 oraz zdjęcia z wypadku i szpitala

warszawa.tvp.pl/60659916/08062022

 Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.07.2022
  05.07.2022

  Dużo zdrowia. Szybkiego powrotu do sprawności.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.06.2022
  28.06.2022

  Zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.2022
  25.06.2022

  Zdrowia, wytrwałości i siły w walce o zdrowie

 • Ewa Gmur - awatar

  Ewa Gmur

  25.06.2022
  25.06.2022

  Dużo zdrówka dla Was.

 • Natalia - awatar

  Natalia

  23.06.2022
  23.06.2022

  Dużo zdrówka i wytrwałości chłopaki!

37 020 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 558 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Katarzyna Pajka - awatar

Katarzyna Pajka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 558

Paulina - awatar
Paulina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij