Zbiórka Pomóżmy by to życie trwało - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy by to życie trwało Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy by to życie trwało - zdjęcie główne

Pomóżmy by to życie trwało

123 944 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 666 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Kamil - awatar

Anita Kamil

Organizator zbiórki

Historia Karolka nie zaczęła się dziś... niektórzy z Was już poznali Karolka to Wam kochani zawdzięczamy jego życie.

Karolek ma osiem lat z pozoru zdrowo wyglądające dziecko zmaga się z wieloma chorobami serduszka, płuc, astmy i alergii które powodują, że nie toleruje wysiłku nie może biegać i bawić się jak inne zdrowe dzieci. 

Nasz synek walczy o życie, a my musimy mu w tym pomóc. Wymarzyliśmy sobie dla Karolka piękne życie, a dziś musimy o to życie walczyć by w ogóle trwało. 

To wspaniałe dzieciątko jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów kardiologa, pulmonologa, laryngologa, dermatologa, alergologa, hematologa- onkologa to zbyt wiele jak dla takiego maluszka.

Rozpoznanie: Wrodzona wada serca, guzki w płucach, astma i alergia, zapalenie dwunastnicy, węzły chłonne w jamie brzusznej.

(badanie z 2022 roku)

Cel zbiórki: pokrycie kosztów badań, zakup leków, koszty wyjazdów, dalsza diagnostyka, opieka w leczeniu by nic Karolkowi nie zabrakło, koszty związane z całkowitą opieką nad dzieckiem.

Żadne dziecko nie powinno poznać bólu, jednak mały Karolek doświadcza tego codziennie jego chore serduszko i płuca odebrały mu najpiękniejsze lata dzieciństwa. Ciągle towarzyszący ból w klatce piersiowej oraz duszności powodują zmęczenie i brak komfortu życia dziecka. Karolek co noc śpi podłączony do aparatury to jego anioł stróż, który czuwa nad biciem serca.

(film przedstawia spadki saturacji nocą) 

Akcja tej zbiórki jest szczególna to walka o życie, prosimy...zatrzymaj się przeczytaj i pomóż jeśli możesz bo Karolek potrzebuje Twojej pomocy. 

Karol od urodzenia zmaga się z cierpieniem świadomość tego, że dziecko jest ciężko chore trudno się z tym pogodzić. Dziś jako kilkulatek walczy o to by w jego życiu ból przestał istnieć mamy ogromny żal kiedy widzimy jak nasz synek się męczy. Widzimy, że Karolek ma już tego wszystkiego dość bardzo często powtarza nam, że lepiej by było gdyby go nie było... kiedy słyszymy płacz i żal Karolka serce nam pęka. W naszym życiu już na zawsze zagościł strach nasze życie już na zawsze nie będzie spokojne już zawsze będziemy czuwać przy Karolku dlaczego los obdarzył naszego synka tyloma chorobami.

Przeszedł zabieg cewnikowania serduszka podczas, którego postawiono kolejną diagnozę przed zabiegiem wiedzieliśmy tylko o małej przetoce wieńcowej później dowiedzieliśmy się, że lewa tętnica odchodzi od łuku aorty dodatkowo znaleziono naczynie nad pniem płucnym, którego nie powinno być. Ciągle pogarszający się stan zdrowia dziecka musi być na bieżąco kontrolowany. Karolek nie ma dzieciństwa jak inne zdrowe dzieci każdy wysiłek podczas zabawy powoduje duszność co powoduje zesłabnięcia. To nasza miłość i chęć walki o życie dziecka spowodowały, że będziemy robić wszystko by Karolek wyzdrowiał i mógł cieszyć się życiem.

To nieprawdopodobnie straszne uczucie kiedy odprowadzasz dziecko na salę operacyjną ściskając jego dłoń i prosisz Boga by wszystko się udało by jeszcze pozwolił ci cieszyć się dzieckiem. Po wielu konsultacjach i pobytach w różnych specjalistycznych szpitalach wiemy, że Karolka wada jest bardzo rzadka, a tym bardziej nie są znane rokowania na przyszłość jak serduszko się zachowa. Na obecną chwilę wiemy, że wada powoduje szereg innych chorób. Nie wykluczone, że w przyszłości może czekać go operacja ratująca życie. 

W tym roku stan zdrowia Karolka bardzo się pogorszył był słabszy więcej odpoczywał niż zwykle, skarżył się na ból w klatce piersiowej ale nigdy nie płakał bo nie miał na to siły kiedy źle się czuł był poprostu cichutki.

(wynik badania uszkodzenia mięśnia sercowego, żółty obszar serca to uszkodzony mięsień).

Każdego dnia musimy uważać by Karolek się nie męczył pilnujemy każdego kroku, a nasz synek chciałby być bardziej samodzielny.

Siniejąca buzia i nóżki, spadająca saturacja, ból w klatce piersiowej, duszność przy wysiłku to tylko kilka objawów, które dawały nam sygnał, że nasze dziecko jest chore. 

Dziś wiemy, że każda infekcja może doprowadzić do najgorszego dlatego musimy opiekować się Karolkiem w szczególny sposób i chronić go przed infekcjami. 

Wiemy, że Karolek będzie potrzebował tej opieki jeszcze przez długi czas, a my zrobimy wszystko by być przy nim z tej walki o życie synka nigdy nie zrezygnujemy, gdzieś ta szansa na życie musi być. 

Z ogromną prośbą zwracamy się do Państwa o pomoc dla Karolka by ulżyć mu w tym cierpieniu dla niego to najtrudniejsza droga w życiu, którą musi przejść i można mu w tym pomóc by nie został sam.

Karolek marzy o zdrowiu na które czeka od dawna!

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy - rodzice Karolka.

(wypis ze szpitala z roku 2020).

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anita Kamil - awatar

  Anita Kamil

  27.01.2023
  27.01.2023

  Wiemy, że Karolek bedzie potrzebował regularnie badań leków i wizyt lekarskich dlatego jedno z rodziców musi całkowicie poświęcić się opiece nad dzieckiem. Nie wyobrażamy sobie zostawić Karolka samego w każdej chwili może zesłabnać czy dostać duszności z którą sam sobie nie poradzi. Otrzymalismy dziś wyniki badań musimy rozszerzyć diagnostykę ponieważ nieprawidłowe odejście tętnicy powoduje u Karolka coraz częściej obserwowane objawy, takie jak zawroty głowy, bóle głowy, zmęczenie, zaburzenia świadomości. Zespół tętnic kręgowych jest to bolesny stan, który nie tylko negatywnie wpływa na sprawność, ale także pogarsza jakość życia.
  Niepokojące pojawiły się również bóle brzucha które nasilają sie zaraz po przebudzeniu. Wykonano w dniu dzisiejszym usg jamy brzusznej gdzie uwidoczniono powiększenie wątroby dlatego Karolek musi zostać dokładnie zbadany przez hepatologa. Kolejnym smutnym dla nas i bardzo niepokojącym wynikiem jest zły wynik antygenu scc który wskazuje na ciężkie choroby płuc. Człowiek nigdy nie pogodzi się z chorobą, ale może nauczyć się z nią żyć dlatego Karolek walczy o lepszą przyszłość być może kiedyś będzie samodzielny ale dziś jako dziecko nie może zostać sam.Tyle udało nam się już przejść, a Karolek tyle wycierpiał chcielibyśmy bardzo spełnić wszystkie jego marzenia aby w życiu niczego nigdy nie żałować. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy jest to dla nas bardzo duże odciążenie.

  Zdjęcie aktualizacji 111 457

Komentarze


 • Paulina - awatar

  Paulina

  30.01.2023
  30.01.2023

  Tyle już przeszedłeś . Jesteś silnym i dzielnym chłopcem. Nie poddawaj się . Pamiętaj dopóki walczysz jesteś zwycięzca.❤️

 • Monika - awatar

  Monika

  29.01.2023
  29.01.2023

  ❤️

 • Piotr - awatar

  Piotr

  16.01.2023
  16.01.2023

  Nie poddawaj się 💪

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.2023
  12.01.2023

  Powodzenia

 • Dominik Danowski - awatar

  Dominik Danowski

  12.01.2023
  12.01.2023

  Zdrowka

123 944 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 666 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Kamil - awatar

Anita Kamil

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 666

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Marlena Be - awatar
Marlena Be
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
BorysuS - awatar
BorysuS
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ania - awatar
Ania
20
Szczepkowska Agnieszka - awatar
Szczepkowska Agnieszka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij