Zbiórka Pomóżmy by to życie trwało - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy by to życie trwało Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy by to życie trwało - zdjęcie główne

Pomóżmy by to życie trwało

166 792 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 858 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Kamil - awatar

Anita Kamil

Organizator zbiórki

Historia Karolka nie zaczęła się dziś... niektórzy z Was już poznali Karolka to Wam kochani zawdzięczamy jego życie.

Karolek ma dziewięć lat z pozoru zdrowo wyglądające dziecko zmaga się z wieloma chorobami serduszka, płuc, astmy i alergii które powodują, że nie toleruje wysiłku nie może biegać i bawić się jak inne zdrowe dzieci. 

Nasz synek walczy o życie, a my musimy mu w tym pomóc. Wymarzyliśmy sobie dla Karolka piękne życie, a dziś musimy o to życie walczyć by w ogóle trwało. 

To wspaniałe dzieciątko jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów kardiologa, pulmonologa, laryngologa, dermatologa, alergologa, hematologa- onkologa to zbyt wiele jak dla takiego maluszka.

Rozpoznanie: Wrodzona wada serca, guzki w płucach, astma i alergia, zapalenie dwunastnicy, węzły chłonne w jamie brzusznej.

(badanie z 2022 roku)

Cel zbiórki: pokrycie kosztów badań, zakup leków, koszty wyjazdów, dalsza diagnostyka, opieka w leczeniu by nic Karolkowi nie zabrakło, koszty związane z całkowitą opieką nad dzieckiem, bieżące wydatki.

Żadne dziecko nie powinno poznać bólu, jednak mały Karolek doświadcza tego codziennie jego chore serduszko i płuca odebrały mu najpiękniejsze lata dzieciństwa. Ciągle towarzyszący ból w klatce piersiowej oraz duszności powodują zmęczenie i brak komfortu życia dziecka. Karolek co noc śpi podłączony do aparatury to jego anioł stróż, który czuwa nad biciem serca.

(film przedstawia spadki saturacji nocą) 

Akcja tej zbiórki jest szczególna to walka o życie, prosimy...zatrzymaj się przeczytaj i pomóż jeśli możesz bo Karolek potrzebuje Twojej pomocy. 

Karol od urodzenia zmaga się z cierpieniem świadomość tego, że dziecko jest ciężko chore trudno się z tym pogodzić. Dziś jako kilkulatek walczy o to by w jego życiu ból przestał istnieć mamy ogromny żal kiedy widzimy jak nasz synek się męczy. Widzimy, że Karolek ma już tego wszystkiego dość bardzo często powtarza nam, że lepiej by było gdyby go nie było... kiedy słyszymy płacz i żal Karolka serce nam pęka. W naszym życiu już na zawsze zagościł strach nasze życie już na zawsze nie będzie spokojne już zawsze będziemy czuwać przy Karolku dlaczego los obdarzył naszego synka tyloma chorobami.

( wyniki badań, żółty obszar serca to część serduszka uszkodzonego).

Przeszedł zabieg cewnikowania serduszka podczas, którego postawiono kolejną diagnozę przed zabiegiem wiedzieliśmy tylko o małej przetoce wieńcowej później dowiedzieliśmy się, że lewa tętnica odchodzi od łuku aorty dodatkowo znaleziono naczynie nad pniem płucnym, którego nie powinno być. Ciągle pogarszający się stan zdrowia dziecka musi być na bieżąco kontrolowany. Karolek nie ma dzieciństwa jak inne zdrowe dzieci każdy wysiłek podczas zabawy powoduje duszność co powoduje zesłabnięcia. To nasza miłość i chęć walki o życie dziecka spowodowały, że będziemy robić wszystko by Karolek wyzdrowiał i mógł cieszyć się życiem.

To nieprawdopodobnie straszne uczucie kiedy odprowadzasz dziecko na salę operacyjną ściskając jego dłoń i prosisz Boga by wszystko się udało by jeszcze pozwolił ci cieszyć się dzieckiem. Po wielu konsultacjach i pobytach w różnych specjalistycznych szpitalach wiemy, że Karolka wada jest bardzo rzadka, a tym bardziej nie są znane rokowania na przyszłość jak serduszko się zachowa. Na obecną chwilę wiemy, że wada powoduje szereg innych chorób. Nie wykluczone, że w przyszłości może czekać go operacja ratująca życie. 

W tym roku stan zdrowia Karolka bardzo się pogorszył był słabszy więcej odpoczywał niż zwykle, skarżył się na ból w klatce piersiowej ale nigdy nie płakał bo nie miał na to siły kiedy źle się czuł był poprostu cichutki.

Każdego dnia musimy uważać by Karolek się nie męczył pilnujemy każdego kroku, a nasz synek chciałby być bardziej samodzielny.

Siniejąca buzia i nóżki, spadająca saturacja, ból w klatce piersiowej, duszność przy wysiłku to tylko kilka objawów, które dawały nam sygnał, że nasze dziecko jest chore. 

Dziś wiemy, że każda infekcja może doprowadzić do najgorszego dlatego musimy opiekować się Karolkiem w szczególny sposób i chronić go przed infekcjami. 

Wiemy, że Karolek będzie potrzebował tej opieki jeszcze przez długi czas, a my zrobimy wszystko by być przy nim z tej walki o życie synka nigdy nie zrezygnujemy, gdzieś ta szansa na życie musi być. 

Z ogromną prośbą zwracamy się do Państwa o pomoc dla Karolka by ulżyć mu w tym cierpieniu dla niego to najtrudniejsza droga w życiu, którą musi przejść i można mu w tym pomóc by nie został sam.

Karolek marzy o zdrowiu na które czeka od dawna!

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy - rodzice Karolka.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anita Kamil - awatar

  Anita Kamil

  30.11.2023
  30.11.2023

  Zastanawiamy się dlaczego cały czas coś podcina nam skrzydła. Lekarze, którzy opiekują się Karolkiem to najlepsi specjaliści do jakich mogliśmy dotrzeć, ale to udało się dzięki Państwu. Dziś Karol czuje się lepiej płuca zaczęły zdrowieć dlatego zabrano go na badanie guzka w nodze. Początkowo lekarze myśleli, że to węzły powstałe na skutek zapalenia płuc jednak kolejne badania przejdzie trzy dni przed wigilią by wykluczyć najgorszą chorobę nawet nie dopuszczamy tego do myśli, że może być jeszcze gorzej.
  Trzymajcie za Karolka kciuki by udało mu się spełnić marzenia o zdrowym dzieciństwie.
  W tym roku szkolnym Karol przystąpi do komunii świętej musimy zrobić wszystko by miał siły w tym dniu.
  Ostatnio odrabiał zadanie z religii i było pytanie za co chciałbyś podziękować Panu Bogu? Karolek napisł ' Panie Boże dziękuje za to, że pozwoliłeś mi żyć'

  Zdjęcie aktualizacji 132 876

Komentarze


 • Kajetan - awatar

  Kajetan

  07.11.2023
  07.11.2023

  Trzymaj się wojowniku !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.11.2023
  04.11.2023

  Dużo zdrówka maleństwo 🥰

 • Kajetan - awatar

  Kajetan

  10.10.2023
  10.10.2023

  Trzymaj się !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.2023
  06.10.2023

  Powodzenia !

 • Kajetan - awatar

  Kajetan

  10.09.2023
  10.09.2023

  Trzymaj się kolego !

166 792 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 858 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Kamil - awatar

Anita Kamil

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4 858

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Diana - awatar
Diana
20
Dariusz - awatar
Dariusz
20
Przemek - awatar
Przemek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij