Zbiórka Nowy wózek i leczenie dla Karoli - miniaturka zdjęcia

Nowy wózek i leczenie dla Karoli

Kuba Podgórski - awatar

Kuba Podgórski

Organizator zbiórki

Witajcie!

Osobą, dla której to chciałbym zebrać wyżej wymienioną kwotę, jest moja młodsza siostra Karolina. Niestety została ona dotknięta neurologicznym zaburzeniem rozwoju, zwanym zespołem Retta. Jest on uwarunkowany genetycznie i na ten moment nie ma żadnej skutecznej metody, na odwrócenie skutków tegoż zaburzenia. Co prawda, w ostatnim czasie posatwiono milowy krok w próbie "uleczenia" dzieci dotkniętych tymże schorzeniem (opisane to zostało w tym artykule: http://rettsyndrome.pl/?p=1605), jednak na ten moment to melodia przyszłości. Zaburzenie rozwoju postępuje zupełnie inaczej, u każdej osoby nim dotkniętym. Karolina co prawda może chodzić, jednak ma znaczne kłopoty z równowagą, przez co trzeba ją asekurować. Poza tym, Karolina nie potrafi mówić. Wydaje tylko krótkie, nieskomplikowane dźwięki, albo, jak nazywa to moja mama "śpiewa", ale to wszystko. Możemy tylko na podstawie jej emocji, tonu i wyrazu twarzy stwierdzić, czy jest szczęśliwa, czy może zdenerwowana. U Karoliny problemy neurologiczne są poważne, gdyż poza tym wszystkim, co opisałem, ma także stwierdzoną padaczkę, która nie objawia się prawie w ogóle, ale tylko i wyłącznie dzięki specjalnym lekom. 

Mimo wszystkich tych problemów, Karolina jest na codzień bardzo uśmiechnięta, uwielbia słuchać muzyki, oglądać bajki i spoglądać na świat zza okna. Można powiedzieć, że w ciele 21-letniej dziewczyny, zamknięte jest bardzo małe dziecko.

Nie chcemy by Karolina była cały czas zamknięta, czy to w domu, czy też w ośrodku rehabilitacyjnym, do którego uczęszcza, jednak dłuższe spacery piesze nie są już możliwe. Dlatego potrzebujemy wózka. Siostra posiada go, ale po prostu jest on już zbyt mały dla niej, a kupno nowego to koszt kilku tysięcy. Dodatkowymi wydatkami jest duża ilość leków, a także pampersy, które mimo refundacji swoje kosztują. Poza tym, siostra wraz z mamą wyjeżdżają co roku na turnus rehabilitacyjny, a to także wiąże się z kosztem kilku tysięcy.  Z tego powodu zdecydowaliśmy się prosić o pomoc. 

Liczę na Waszą pomoc moi drodzy i już teraz z całego serca chciałbym ogromnie podziękować wszystkim, którzy dokonają wpłaty lub choćby udostępnią link do tej zbiórki. Tą akcją chciałbym bardzo pomóc mojej siostrze, ale też mamie, która od czasu ujawnienia się objawów schorzenia, jest przy siostrze dzień i noc, poświęcając się jej w stu procentach.Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.04.17
  05.04.17

  Niech Pan BÓG błogosławi nam wszystkim.Jemu Chwała i Cześć przez wszystkie wieki wieków.Amen

 • Kasia NL - awatar

  Kasia NL

  29.03.17
  29.03.17

  Trzymaj się Kochanie. Masz w oczach blask. Wierzę, że wszystko się ułoży. Wierzę, że każdy ma swoją misję do spełnienia na Ziemi. Może twoją jest nauczenie innych MIŁOŚCI.

 • Kamil Gurazdowski - awatar

  Kamil Gurazdowski

  27.03.17
  27.03.17

  leci seta ode mnie, 5!

 • Mauro - awatar

  Mauro

  26.03.17
  26.03.17

  Powodzenia ;]

 • Monika - awatar

  Monika

  03.02.17
  03.02.17

  powodzenia!!!

  • Kuba Podgórski - awatar

   Kuba Podgórski - Organizator zbiórki

   03.02.17
   03.02.17

   Dziękuje bardzo za wsparcie! :)

Kuba Podgórski - awatar

Kuba Podgórski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 90

Ania - awatar
104
Ania
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Ewa w - awatar
50
Ewa w
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
405
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
grzegorz - awatar
100
grzegorz
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kasia NL - awatar
53
Kasia NL

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij